Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2021

Bu sayfadan güncel taşıt kredisi faiz oranları ve taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak tüm bankaların güncel araç kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir, en uygun taşıt kredisini hemen bulabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2021

Bankalardan tercih edilen popüler kredilerden bir diğeri de taşıt kredileridir. Binek yada ticari araçlar için bankalardan alınabilecek taşıt kredileri en fazla 48 ay vadeye bölünebilir. Bu sayfadaki bankaları karşılaştırarak siz de en uygun taşıt kredisi hangi bankada sorusuna yanıt alabilirsiniz. Taşıt kredisi faiz oranları 2019 yılı verilerini bu sayfada sizler için hazırladık, siz de aşağıda bulunan bankaları karşılaştırabilir, hesaplama örneklerine göz atabilir ve taşıt kredisi başvurusu yaparak en uygun faiz oranlarıyla araba sahibi olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi ihtiyaç kredisi vadesi 36 aya indirilmiştir ancak taşıt kredileri 48 aya varan vadelerle verilebilmektedir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Yeni yada ikinci el araç satın almak istiyorsanız, en uygun kredi veren bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Araç kredileri, 5 yaşına kadar olan araçlara aracın kasko değerinin en fazla %70'ine kadar verilmektedir. Yani arabanın kasko değerinin tamamına kredi alamazsınız yüzde 30'luk bir peşinatınızın olması gerekmektedir. Öncelikle peşinatınızı biriktirdikten sonra alınacak araca karar verdiyseniz, aracın ruhsat fotokopisiyle beraber tercih ettiğiniz bankaya giderek araç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte ise banka yetkilileri aracı kontrol edecek, kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu, kredi sicili gibi bilgileri inceleyecektir. Eğer krediye onay gelirse, kredi miktarı aracı satacak kişinin hesabına noter satışı yapıldıktan sonra transfer edilecektir. Daha fazla ayrıntı almak istiyorsanız bankanızın müşteri temsilcisine sorabilirsiniz. Aşağıda yer alan bankaları karşılaştırarak siz de en uygun krediye başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Hemen hesapla: Taşıt kredisi hesaplama

 

 

 

Yukarıda bulunan faiz oranları 80.000 TL 48 ay vadeli ikinci el taşıt kredileri için hesaplanmıştır. Bazı bankalarda kredi miktarı veya vadesi değiştikçe, faiz oranları da değişebilmektedir. Ayrıca bankalar piyasa koşullarına göre faizleri anlık olarak değiştirebilmektedir. Bu sayfada yer alan faiz oranları gibi bilgiler 03.11.2018 tarihinde hazırlanmış olup, bankadan kredi çekmeden önce güncel faizleri de kontrol etmelisiniz.

Taşıt Kredileri, Aracın Değerinin Yüzde Kaçına Çıkar?

Sıfır km. araç alımlarında, aracın kasko değeri 100 bin TL üzerinde ise 100.000 TL'ye kadar olan kısmı için %70, geri kalan kısmı için ise %50'sini taşıt kredisi olarak çekebilirsiniz.

İkinci el taşıt alımlarında ise aracın kasko değerinin %70'ine kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Araç kredilerinde en fazla taksit (vade) sayısı 48 aydır. 48 aya varan vadeler ve en uygun faizler ile siz de taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Kredi Ne Zaman Onaylanır?

Araç kredilerinde kredi başvurusu yapıldıktan sonra ilk olarak normal kredi değerlendirme süreci tabi olur. Yani başvuru yapan kişinin kredi notu, aylık geliri, geçmiş ödemeleri, banka sicili gibi bilgiler incelenir. Ön onay çıktıktan sonra alınacak aracı banka ekspertizi kontrol edecektir. Bu süreçten sonra krediye onay verilir yada kredi reddedilir ve kredi süreci tamamlanır. Bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak siz de araç kredisi faiz oranları 2021 hesaplamasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan diğer kredilerin de faiz konularını inceleyerek, ihtiyaç veya konut kredisi de kullanabilirsiniz. En uygun taşıt kredisi 2021 karşılaştırması için en çok tercih edilen bankaların faizlerini yukarıda tablo halinde sizlere verdik. Siz de bu faizleri karşılaştıraran en uygun krediye başvurunuzu yaparak araç sahibi olabilirsiniz.

 

 

Yorum yap:

Kapat