TEB EFT İptal Etme Nasıl Yapılır

Bu sayfadan TEB eft iptali nasıl yapılır sorusuna yanıt bulabilir, TEB eft iptal etme işlemlerini öğrenebilirsiniz.

TEB EFT İptal Etme Nasıl Yapılır

Günümüzde en çok tercih edilen elektronik fon tranferi yani eft olarak bilinen para trasnfer işlemini ülkemizde milyonlarca kişi kullanmaktadır. Gelişen teknolojiler sayesinde cep telefonumuzdan veya bilgisayardan bankamızın internet bankacılığına giriş yaparak kolaylıkla eft ile para gönderebiliyoruz. Bazı durumlarda yanlış hesaba eft talimatı verebiliriz. İşte bu durumda TEB eft iptali nasıl yapılır diye araştırma yapanlara özel olarak bu sayfamızı hazırladık. EFT yapmak kadar eft iptalinin de nasıl yapılması gerektiği bilinmmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Peki TEB'den eft iptali nasıl gerçekleştirilir?

 

TEB eft iptal etme

TEB'in internet bankacılığı ve Cepteteb mobil şubeyi kullanarak siz de dakikalar içerisinde EFT ile para transfer işlemini yapabilirsiniz. Hafta sonu ve resmi tatil günleri ile mesai saatleri dışında yapılan eft işlemleri bir diğer güne "eft talimatı" olarak kaydedilir. Eğer bu EFTyi iptal etmek istiyorsanız veya yanlış hesaba yapılan EFT talimatınızı iptal etmek ve paranızı iade almak istiyorsanız işte sizler için eft iptal etme yöntemleri. Aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak eft talimat iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise EFT işlemi onaylandıktan ve para karşı hesaba geçtikten sonra EFT iptal edilemez. Eğer yanlış hesaba eft yaptıysanız yine aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

Müşteri hizmetlerinden: 0850 200 0 666 veya 444 0 666 numaralı TEB müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak siz de EFT talimatınızı iptal ettirebilirsiniz.

Mobilden eft iptali: Cepteteb mobil uygulamanıza girdikten sonra para transferi - eft adımlarını takip ederek ilgili sayfada eft talimatınızı iptal edebilir, para iadesi alabilirsiniz.

İnternet şubeden eft iptali: https://www.teb.com.tr/ internet bankacılığına giriş yaparak para transferi -> eft adımlarını takip ederek eft talimatınızı iptal edebilirsiniz.

Banka şubesinden eft iptali: TEB şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisinden eft talimatınızı iptal etmesini talep edebilirsiniz. Ayrıca bankanızın şubesini arayarak da destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

EFT bilgilerimi yanlış girdim, ne yapacağım?

EFT ile para gönderirken karşı hesabın isim - soyisim ve İBAN numarası veya hesap numarası & Şube kodu gibi bilgileri doldurmamız gerekmektedir. Bu bilgilerden herhangi birini yanlış doldurduğumuzda ve bu yanlışlık banka tarafından tespit edilmesi durumunda eft işleminiz "otomatik" olarak iptal edilerek para hesabınıza gönderilecektir. EFT yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta açıklamaya paranın ne için gönderildiğini yazmanızdır. Eğer para yanlışlıkla farklı bir hesaba gönderilirse ve açıklamaya doğru bilgiler girildiyse paranızı daha kolay bir şekilde iade alabilirsiniz.

 

BUNU DA İNCELEYİN: Yanlış hesaba eft yaptım (para iadesi)

 

TEB eft iptali için kullanabileceğiniz iptal etme yöntemlerini sizler için bu sayfamızda hazırladık. Belirttiğimiz yöntemler para karşı hesaba geçmediyse kullanılan yöntemlerdir. Eğer paranız yanlış bir hesaba geçtiyse bu durumda banka şubenize karşı hesaba bloke koyması için talep oluşturmanız gerekecektir. EFT işlemi yaparken siz de olabildiğince dikkatli bir şekilde bilgileri tekrar kontrol ederek yapınız. TEB eft iptali nasıl yapılır diye merak edenlere özel araştırmalarımızı bu konumuzda yazdık. Siz de bu sayfadaki bilgilere göz atarak eft işleminin iptali için detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Yanlış hesaba gönderilen eft işlemi sonrasında vakit kaybetmeden bankanızla iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

 

İlgili sayfalar:

TEB eft saatleri

TEB çalışma saatleri

Yorum Yap: