TEB Hesap Açma Yöntemleri 2021

Siz de TEB hesap açma işlemlerini bu sayfadan tüm ayrıntılarıyla öğrenebilir, hemen istediğiniz türde TEB hesabınızı anında açabilirsiniz.

TEB Hesap Açma Yöntemleri 2021

Türk Ekonomi Bankası yani TEB, Türkiye'de 1927 yılından beridir özel bankalar arasında hizmet vermeye devam etmektedir. Günümüzde Türkiye'nin her yerinde şubesi bulunan TEB, en büyük bankalar arasında gösterilmektedir. Eğer siz de TEB müşterisi olmak istiyor ve banka kartı almak istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgiler ile siz de TEB hesap açma işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

TEB Hesap Açma İnternetten

TEB, özellikle internet sektörüne getirdiği yenilik ve gelişmelerle adından sıkça söz ettirmektedir. Teknolojiyi yakından takip ederek bunu kullanıcılarına ilk sunan bankalar arasında yer alan TEB; ilk olarak Türkiye'de sadece internet üzerinden hizmet veren banka olan CEPTETEB'i kullanıcılarına duyurdu. Bu sayede bankacılık adına her türlü işlemin yürütülebileceği CEPTETEB, bir TEB markası olarak güvenilir olarak hizmetlerine başlamıştır. Günümüzde pek çok banka interneti yakından takip etmesine rağmen hala internetten hesap açma işlemi yapmamaktadırlar. TEB bankası da direkt olarak hesap açma işlemini internetten yapmıyor ancak CEPTETEB müşterisi olarak aynı zamanda TEB müşterisi de oluyorsunuz. Bundan dolayı aşağıda CEPTETEB'in hesap açma bilgileri ile TEB diğer hesap açma kanallarını aşağıda sıraladık.

Cepteteb Hesap Açma (İnternetten)

Dilerseniz Cepteteb mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek veya Cepteteb internet bankacılığına (https://www.cepteteb.com.tr/) giriş yaparak kolaylıkla hesabınızı anında oluşturabilirsiniz. Cepteteb hesabı açarak bir kaç gün içerisinde kuryenin adresinizi ziyaret etmesini ve hesabınızın aktif edilmesini sağlayabilir, hesabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte TEB Cepteteb hesap açma adımları:

  • İlk olarak Cepteteb sitesine gidin
  • Karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşeye yer alan hesap aç butonuna tıklayın
  • Yeni açılan sekmede T.C. Kimlik numaranız, cep telefonunuz, güvenlik kodunu doğru şekilde yazın. (Davet kodu yoksa boş bırakın.)
  • Metni okudum kutucuğunu işaretledikten sonra sayfayı aşağı kaydırarak okudum butonuna tıklayın
  • Sonraki adımlarda ise kimlik bilgileri ve cep telefon bilgileri doğrulama, çalışma bilgileriniz, kuryenin ziyaret tarihi seçimi gibi bilgileri doldurun
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra siz de hesabınızı açmak için başvuruyu tamamlamış oluyorsunuz.

Bu adımların aynısını TEB hesap açmak için Cepteteb mobil uygulamasında da gerçekleştirerek hesabınızı hemen açabilirsiniz. Cepteteb mobil uygulamasını Android ve İOS marketlerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Şubeden TEB Hesap Açma İçin Gerekli Olanlar

TEB banka hesabı açmak için gerekenler ise sadece nüfus cüzdanı gerekli olacaktır. Ayrıca kredi çekmek veya kredi kartı almak istiyorsanız kimlik fotokopisinin yanı sıra fatura, aylık gelir belgeniz gibi belgeleri de banka isteyebilmektedir. Diğer bankalarda da olduğu gibi TEB'de de hesap açmak için sadece kimlik belgesi yeterli oluyor. Hesabı açacak kişinin kimliğiyle beraber en yakın TEB şubesine gitmesiyle beraber hesap başvurusu yapıldıktan hemen sonra hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bankalar: Şubeye gitmeden hesap açma

TEB'de pek çok farklı banka hesap çeşidi bulunmaktadır. Eğer yatırım yapacaksanız ve paranızın faizde değerlendirilmesini istiyorsanız TEB mevduat hesabı açmanız gerekecektir. Ancak bu hesaplar da ana hesaba bağlı olarak açıldığından dolayı öncelikle vadesiz TL TEB hesap açma işlemini yaparak diğer alt hesapları da internet bankacılığıdan "Hesaplar - Hesap Aç" menüsüne gererek anında açabilirsiniz.

TEB altın hesabı açma

TEB kredi kartı başvurusu

Yorum yap:

Etiketler
Kapat