TEB Kredi Yapılandırma (Telefon ile Yapılandırma)

Eğer siz de bankaya kredi borcunuzu ödemekte güçlük çekiyorsanız Teb kredi yapılandırma yaparak hemen kredinizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

TEB Kredi Yapılandırma (Telefon  ile Yapılandırma)

Kredi yapılandırmaları 2 durumda karşımıza çıkmaktadır. Kredi faizleri düştükten sonra mevcut faiz oranlarıyla eski faiz oranlarını karşılaştırıp kar etmek için veya kredi ödemelerini yapamayacak kadar maddi sıkıntıya düştüğümüzde olmak üzere 2'ye ayrılmaktadır. Siz de Teb kredi yapılandırma yaparak kullanmış olduğunuz konut, ihtiyaç veya taşıt kredilerini yeniden hesaplatarak mevcut borç durumunuzu hafifletebilirsiniz. Bu sayfada yer alan TEB Bankası kredi yapılandırması ayrıntılarını inceleyerek hemen yapılandırma teklifinde bulunabilirsiniz.

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ YAPILANDIRMA

Teb'den kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredisinin vade miktarı sizin bütçenizi aşmaya mı başladı. O halde siz de, kredi yapılandırması yaparak artık rahat bir nefes alabilirsiniz. Kredi yapılandırma başvurusunun sonucu bankanın insiyatifine bağlıdır ve bazı kriterler incelenmektedir. Kredi yapılandırmanın bir çok avantajı bulunurken, dezavantajları da bulunmaktadır. Kredi yapılandırması sonucunda ödemeler kolaylaşırken bu durum finansal durumunuza kara  bir damga vurabilir yani kredi notunuz ve banka puanlarınız düşürülür. Ancak kredi ödemelerinde zora düşüldüğü ve maddi çıkmaz yaşandığı durumlarda yapılacak en mantıklı şey, krediyi yeniden yapılandırmak ve bankayla anlaşmak olacaktır. Diğer bankalarda da olduğu gibi, kredi ödemelerini 3 ay art arda yapmayan kredi borçlusu kişiler banka tarafından mahkemeye verilmekte ve borç durumu hukuken alınmaya çalışılmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda maaşınıza ve üzerinize kayıtlı mallarınıza haciz  gelebilmektedir. Bahsettiğimiz olumsuz durumlardan karşılaşmak istemeyenler bankanın sunduğu kredi yapılandırma teklifini kabul etmek zorundadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Borç transfer kredisi veren bankalar

TEB KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA

Refinansman olarak adlandırılan konut kredisi yapılandırma işlemi, Teb Bankası'nda da yapılabilmektedir. Konut kredilerinizi ödeyemeyecek durumdaysanız veya mevcut indirim yapılan faiz oranlarından yararlanmak istiyorsanız TEB şubesine giderek konut kredisi yapılandırmak için başvuru yapabilirsiniz. Şu anda Teb konut kredisi faiz oranlarının 1,36 olduğu gözüküyor. Eğer siz de bu faizle konut kredisi kullandıysanız örneğin 1 yıl sonra faizlerde indirim olursa yeni faizlerden yararlanmak için bankaya yapılandırma teklifinde bulunabilirsiniz. Ancak yapılandırmalarda eski kredi kapatılıp yeni kredi kullanıldığından ek masraflar çıkabilmektedir.

Teb kredi yapılandırma telefon: 0850 200 0 666 ( Teb müşteri hizmetleri )

TEB TAŞIT KREDİSİ YAPILANDIRMA

Yukarıda belirtilen durumlara Teb taşıt kredisi yapılandırma da dahildir, yani taşıt kredilerinizi de TEB'de yapılandırma yapabilirsiniz. Kullanılan taşıt kredilerinin borcunu ödeyemiyorsanız bunu banka şubesine giderek müşteri temsilcisine belirtebilir ve çözüm arayabilirsiniz. 0 veya ikinci el taşıt kredisini TEB'den kullandıysanız ve ödemelerde sıkıntı yaşıyorsanız sizlere önerimiz mutlaka krediyi yapılandırma yapmak olacaktır. Ayrıca Teb taşıt kredisi yapılandırma işlemlerinde güncel faiz oranlarının yükseldiğini de belirtmek isteriz. Yine taşıt kredilerinde krediyi erken kapatma cezası olmazken, yapılandırma yapıp yapmamak da bankanın insiyatifine bir durumdur. Teb kredi yapılandırma yapmak isteyenlere son olarak şunu belirtelim; kredi yapılandırma işlemi yasalara göre bir haktır ve en az 1 defa kredi yapılandırması yapılması gerekmektedir. Eğer Teb bankası yapılandırma yapmıyor diyorsanız, hakkınızı aramak için Tüketici Mahkemelerine başvuru yapabilir veya Bimer'e bunu bildirebilirsiniz.

İLGİLİ SAYFALAR:

Akbank kredi yapılandırma

 

Yorum yap:

Kapat