TEB Trafik Cezası Ödeme ve Sorgulama

Trafik cezalarınızı sorgulayarak ödemek istiyorsanız siz de Teb trafik cezası ödeme işlemlerini kullanabilirsiniz. Teb online bankacılık veya Cepteteb mobil uygulaması ile hemen tüm trafik cezalarınızı öğrenebilir ve ödeyebilirsiniz.

TEB Trafik Cezası Ödeme ve Sorgulama

İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle beraber bankalar da buna ayak uydurarak bir çok farklı işlemi internet şubesi üzerinden müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Teb trafik cezası ödeme yapmak isteyenler Cepteteb internet şubesi veya mobil şube üzerinden kolaylıkla MTV ve trafik cezalarını ödeyebilirsiniz. Kredi kartı veya hesabınızda bulunan para ile ödeme yapabileceğiniz gibi, Teb banka şubelerinden de trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Teb internet şubesi üzerinden fatura ödemeleri, gsm tl paket yükleme, şans oyunları ödemeleri, kredi ödemesi, kredi kartı borç ödeme gibi farklı bir çok işlemi yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan yöntemler sayesinde trafik cezası sorgulama ve ödeme adımlarını da öğrenebilirsiniz.

Teb Trafik Cezası Sorgulama

Cepteteb mobil uygulama veya Teb internet şubesine (https://www.teb.com.tr) giriş yaptıktan sonra, "ödemeler" menüsüne tıklayın. Sonrasında ise "Devlet ödemeleri" sonraki adımda "trafik cezası" menüsüne geldikten sonra trafik cezası sorgulama adımına geçebilirsiniz. Karşınıza gelen menüde aracın plakası ile sorgulama yapılacaktır ve sonrasında trafik ceza borcu eğer sisteme düştüyse ödeme yapmanız için miktar belirtilecektir. Eğer sisteme yansımayan bir ödeme varsa bu durumda ödemeyi yaparak erken ödeme indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Ödeme adımına geçerek Teb trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Menü kısa yolu Ödemeler > Devlet Ödemeleri > Trafik Cezası > Plaka sorgulama adımından kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Teb müşteri hizmetleri numarası 0850 200 0 666 numarasından da 7/24 ödeme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yorum yap: