Açıköğretim okumak için sınava girmek şart mı?

Üniversiteyi açıköğretimden okumak isteyenler açıktan üniversite okumak için hangi sınava girmeliyim sorusuna bu sayfadan yanıt bulabilir.

Açıköğretim okumak için sınava girmek şart mı?

Açıktan üniversite okumak isteyen pek çok kişi açıköğretim okumak için sınava girmek şart mı, hangi sınava girmek gerekiyor, kaç puan almak gerekiyor gibi konuları merak etmektedir. Biz de sizler için AÖF yani Açıköğretim Fakültesi ile üniversite okumak isteyen kişilerin ne yapması gerektiğini araştırarak bu sayfamızı hazırladık.

Açıktan üniversite okumak için hangi sınava girmeliyim 2021

Açıktan üniversite okumak isteyen kişilerin de sınava girmesi ve baraj puanını geçmesi gerekmektedir. Açıköğretim ile üniversite okumak için Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'nin 1. oturumu olan TYT'ye (Temel Yeterlilik Testi) yani eski adıyla YGS'ye girmeniz gerekmektedir. Baraj puanını geçmeniz sonrasında Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ya da diğer üniversitelerden bölüm tercihinde bulunabilirsiniz. Açıköğretim ile önlisans okumak isteyen kişiler baraj puanı olan 150 puanı geçtiği taktirde; Lisans (4 yıllık) ile açıköğretim okumak isteyenler Alan Yeterlilik Sınavı'nda (AYT) en az 170 puanı alması ile puanı yeten bölüme kayıt yaptırabilir.

Açıköğretim okumak için kaç puan gerekiyor?

Açıköğretim ile üniversite okumak isteyenler en az 150 baraj puanını geçmesi gerekmektedir. 150 baraj puanını geçmeniz ile birlikte açıköğretim bölümlerine kayıt yaptırarak üniversite okumaya başlayabilirsiniz. Hangi bölümlerin kaç puan olduğunu öğrenmek istiyorsanızAçıköğretim bölümlerisayfamızı ziyaret edebilirsiniz.,

Yeni öğrenci kaydı nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve diğer açıköğretim ile öğrenci kabul eden üniversitelerin bir çok ilde bürosu bulunmaktadır. Genellikle internet üzerinden yeni öğrenci kayıtları alınmaktadır ancak bu bürolardan da kayıt ile ilgili yardım alabilirsiniz. YKS sonuçları açıklandıktan sonra kayıt ile ilgili duyurulara Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesi sitesinden takip edebilirsiniz (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim/yeni-kayit). AÖF bürosundan ve internetten 2020 - 2021 Öğretim Yılı başvuru tarihleri açıklandıktan sonra yeni öğrenci kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm taban puanları 2021

Hukuk taban puanları 2021

Yorum yap: