Vakıfbank Devlet Bankası mı


Vakıfbank Devlet Bankası mı

Türkiye'de hizmet veren Vakıfbank'ın kime ait olduğunu merak ediyorsanız Vakıfbank devlet bankası mı? diye sorabilirsiniz. Cevabı ise bu konuda yer almaktadır.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 14:43
Vakıfbank Devlet Bankası mı
  Türkiye'de hizmet veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank (Türkiye Vakıflar Bankası Ticaret Anonim Ortaklığı) 1954 yılında dönemin Başbakanı Adnan Menderes'in talimatlarıyla kurulmuştur. Aktif büyüklük bakımından Türkiye'nin en büyük 7. bankası olarak gösterilmektedir. Vakıfbank; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve birçok alanda kredi imkanı sunmaktadır. Peki Vakıfbank devlet bankası mı? Uyguladığı düşük oranlı faiz oranlarıyla müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.
Vakıfbank kuruluşundan bu yana devlet yani kamu bankaları arasında yer almaktadır. (Bakınız:
Devlet Bankaları 2017) Ziraat Bankası ve Halkbank gibi, Vakıfbank'ta devlet bankası olarak hizmet vermektedir. Yani soruyu yanıtlayacak olursak; Vakıfbank bir devlet bankasıdır.


VAKIFBANK DEVLETE Mİ AİT?

Vakıfbank ortaklık yapısı ile çalıştığı için Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı olarak işletilmektedir. Bankanın ortaklık yapısı arasında %58 T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü , %0,1 Mülhak Vakıflar,  %0,05 
Mazbut Vakıflar, %16 Vakıfbank Vakfı, Diğer gerçek ve tüzel kişiler, ve %25'i de halka açık olarak işletilmektedir. Bankanın pay defteri T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü adına kayıtlıdır. Vakıfbank bu ortaklık koşullarıyla Türkiye'de hizmet vermeye devam etmektedir.


Vakıfbank sahibi kimdir?

Vakıfbank devlet bankası mı sorusu için bu konudaki yer alan bilgiler ile sizde Türkiye'deki devlet bankaları arasında yer almaktadır. Böylece sizde Türkiye'de hizmet veren kamu bankalarını öğrenecek ve banka işlemlerinizi de bunun doğrultusunda yapabileceksiniz. Devlet bankaları her zaman için uygun faiz oranlarıyla hizmet vermektedir. Ayrıca sizler için yakın zamanda Türkiye'de hizmet veren özel bankalar listesini de paylaşacağız.

Vakıfbank kredi başvurusu 2017
Vakıfbank kredi kartı başvuru sonucuBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir. Ayrıca yorum yazdığınızda İLGİLİ FİRMA İLE İLETİŞİME GEÇMİŞ OLMUYORSUNUZ. Bayilik veren firma ile ilgili iletişime geçmek için tanıtım sonunda bulunan iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.