Vakıfbank Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Vakıfbank hesap kapatma yöntemlerine bu sayfadan ulaşarak hesabınızın iptalini hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Ülkemizde hizmet veren devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, müşterilerine kurumsal ve bireysel bankacılık hizmetleri alanında hizmet vermeye devam ediyor. Siz de Vakıfbank hesap kapatma ile ilgili tüm bilgileri bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bankada bulunan vadeli / vadesiz hesabınızın kapatılmasını istiyorsanız aşağıda yer alan yöntemlerden birisini deneyebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap İptali

Birey ve kurumların çeşitli bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için bankalarda hesabı olması gerekmektedir. Bir kişi istediği kadar bankada hesap açabilir. Geçmiş dönemde hesap işletim ücreti adı altında banka hesaplarından yıllık para alınıyordu ancak artık bu paranın alınması yasaklanmıştır. Hesabınızı istediğiniz bir nedene dayandırarak anında iptal edebilir ve bankada bulunan kişisel verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Bankalar, müşterilerini kaybetmemek için hesabını kapatmak isteyen müşterilerine çeşitli önerilerde bulunarak hesabın kapatılmaması için uğraşırlar. Ancak siz hesabı kapatmakta ısrarcı olduğunuzu belirtirseniz bankada bulunan hesabınız bir kaç dakika içerisinde iptal edilebilir.

Şubeden hesap kapatma:Türkiye'de 1954 yılından beridir hizmet veren Vakıfbank'ın şube sayısı 939 adet şubesi bulunmaktadır. Vakıfbank şubesine giderek kimlik belgenizle hesabınızı iptal etmek için dilekçe verebilirsiniz. Vakıfbank çalışma saatleri içerisinde şubeyi ziyaret ederek hemen hesabınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden hesap kapatma: Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 724 çağrı merkezini arayarak hesabınızın kapatılması için talepte bulunabilirsiniz.

İnternet bankacılığından hesap kapama:Vakıfbank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Hesaplar - Hesabı Seçin - Hesap Kapatma adımlarını takip ederek ek hesap vaye mevduat & yatırım hesaplarınızın kapanışını gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından ana hesap kapanışı yapılamaz.

Kapanan Hesaptaki Bakiye Ne Olur?

Hesabınızı kapatmak istiyorsanız hesapta bulunan bakiyeyi de sıfırlamanız gerekmektedir. Bunun için banka şubesine giderek hesaptaki para miktarınızı çekebilir veya farklı bir bankaya paranızı EFT ile para transferi yaparak bakiyenizi sıfırlayabilirsiniz. Siz de bu sayfada yer alan farklı seçeneklere göz atarak Vakıfbank hesap kapatma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir, hesabınızın iptal başvurusunu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Diğer bankalar:

Ziraat Bankası hesap kapatma

Akbank hesap kapatma

Denizbank hesap kapatma

Yorum yap: