Vakıfbank İnternetten Para Gönderme Nasıl Yapılır

Sizde Vakıfbank internetten para gönderme işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Vakıfbank para transferi nasıl yapılır hakkında bilgileri buradan alabilirsiniz.

Vakıfbank İnternetten Para Gönderme Nasıl Yapılır

 

 Ülkemizde devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank'ın şüphesiz ki çok büyük kitlelerde müşteri sayısı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok kişi Vakıfbank internetten para gönderme işlemlerini merak etmektedir. Bizde kredi bankalar araştırma ekibi olarak bu konumuzu sizlere hazırladık ve maddeler halinde İnternet Bankacılığından yada mobil şubeden para yollama yöntemlerini sizlere sunduk.

Vakıfbank Para Transferi Nasıl Yapılır?

Sizde Vakıfbank müşterisiyseniz internet şubesinden yada mobil şubeden kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz. Vakıfbank'ta bir çok seçenekte para yollama bulunmaktadır. Bunlar ise; EFT (Elektronik Fon Transferi), Havale, Cebe Havale, Swift gibi uygulamalardır. Bu işlemlerin ne oldukları hakkında kısa bilgileri de sizler için aşağıya sıralıyoruz. Öncelikle hangi yöntemi kullanarak para yollamak istediğinize karar verin.

Havale: Vakıfbank hesabınızdan farklı bir Vakıfbank hesabına para gönderme işlemleri "havale" ile yapılmaktadır. Havale işlemlerini bir sınır olmaksızın 7/24 yapabilirsiniz.
EFT: Vakıfbank hesabınızdan, farklı bir bankaya para yollama işlemleri EFT ile yapılabilir. Örneğin Vakıfbank'tan Ziraat Bankası'na para göndermek için EFT seçeneğiyle para gönderimi yapmalısınız. EFT'ler mesayi saatleri içerisinde yapılabilmekedir.
Cebe Havale: Vakıfbank hesabınızdan, karşı tarafın Vakıfbank hesabı olsun yada olmasın sadece cep telefon numarasını yazarak yapılan para transferi işlemidir. Bu işlem, kaçak bahis sektöründe uygulandığı için günlük, haftalık ve aylık olarak işlem limitleri getirilmiştir.
Swift: EFT'nin gelişmiş şekli ve uluslararası para yollama işlemlerine Swift denilmektedir.

Para göndermek için yönteminizi seçtiğinize göre şimdi de bu başlıklar altında "internet şubesinden" para göndermek için hangi işlemlerin yapılması gerektiğine bakalım.

Vakıfbank Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank hesabınızdan, farklı bir Vakıfbank hesabına para göndermek istiyorsanız öncelikle Vakıfbank'ın internet şubesine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra "Para Gönderme -> Havale - Başka hesaba havale" menüsüne gelin. Daha sonra sizden karşı tarafın hesap numarası yada İBAN numarası istenecektir. Bu bilgiden sonra göndermek istediğiniz tutarı da girerek karşı tarafa para transferini onaylayabilirsiniz. Para transferi işlemleri tüm günlerde yapılmakta olup bir kaç dakika içerisinde karşı tarafın hesabına yatırılacaktır. Ayrıca para trasnferi yapabilmeniz için hesabınızda yeterli bakiye olması gerekmektedir.


Vakıfbank Cebe Havele Nasıl Yapılır?

Vakıfbank'ın en çok kullanılan para transferi işlemi ise cebe havaledir. Bir kişinin cep telefon numarası ve TC kimlik numarasını girerek para yollayabilirsiniz. Gönderilen para ise tüm Vakıfbank atm'lerinden çekilebilmektedir. Bir kişiye Vakıfbank cebe havale yapmak istiyorsanız internet şube yada mobil şubeye giriş yaptıktan sonra "Para Gönderme -> Cebe Havele" menüsüne geliniz. Daha sonra karşı tarafın cep telefon numarası, tc kimlik numarası ile gönderilmek istenen tutarı girin ve onaylayın. Bu işlemden sonra karşı tarafa ve size sms ile bilgilendirme yapılacaktır. Karşı taraf gelen sms'teki şifreyle birlikte Vakıfbank bankamatiklerinden parasını çekebilir. Ayrıca belli bir süre çekilmeyen paralar, kesintileriyle beraber yollayan kişinin hesabına iade edilmektedir.

Güncel içerik: Vakıfbank cebe havale

 
Vakıfbank EFT Nasıl Yapılır?

Vakıfbank'tan farklı bir bankaya para transferi yapmak için öncelikle bankanın internet şubesine giriş yapın. Daha sonrasında yine aynı şekilde "Para gönderme, EFT" menüsüne geliniz. Sonrasında ise karşı tarafın İBAN yada hesap bilgileri ile gönderilmek istenen tutarı yazarak onaylayın. Bu işlemden yaklaşık 5 ile 20 dakika arasında paranız karşı tarafın hesabına yatırılacaktır. Tüm bankaların EFT işlemleri 09:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılmakta olup, yapılan EFT'ler Merkez Bankası'nın onayından geçmektedir. Haftasonları, tatil günleri ve mesayi saatleri dışında eft yapılamaz.
Yukarıda yer alan bilgileri inceleyerek sizde Vakıfbank internetten para gönderme işlemlerini kolay adımlarla yapabilirsiniz. İnternetten yapılan havale işlemleri için ücretler ise yaklaşık 4 TL civarındadır. Şubelerden yapılan eft işlemlerinde en az 30 TL ücret alınmaktadır. Ayrıca aşağıda yer alan benzer ve yararlı konuları da inceleyerek bu konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası internetten para gönderme
Cumartesi para transferi yapılır mı?
Vakıfbank haftasonu eft yapılır mı?

 

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

sinan bükte

eft yapmak istiyorum her sey tamam şifre gelecek diyor sms den geliyor ama onaylamak için vakıfbank ınt bankacılığından sms yi girecek kutucuk çıkmıyor

2019-02-04 10:14:18 -
seracettin seyidoğlu

çabuk cvp verirseniz sevinirim

2018-09-07 17:05:50 -
Kapat