Western Union hangi bankalarda var? (Anlaşmalı Bankalar)

Bu sayfadan Western Union anlaşmalı bankalar listesine ulaşarak Western Union hangi bankalarda var sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Western Union hangi bankalarda var? (Anlaşmalı Bankalar)

Dünyanın her yerinde uluslararası para transferi olarak kullanılan Western Union, Türkiye'de de pek çok kurumla anlaşmalı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Peki Western Union anlaşmalı bankalar Türkiye'de hangi banka şubeleri, Western Union ile para gönderme veya alma konusunda hizmet veriyor. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek Western Union anlaşmalı kurumlar ve ödeme noktalarını öğrenerek yurtdışına para gönderme veya yurtdışından para alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Western Union Hangi Bankalarda Var?

Türkiye'de Western Union ile yurtdışına para yollamak veya yurtdışından gelen parayı çekmek istiyorsanız, aşağıda yer alan anlaşmalı bankalardan birisini ziyaret edebilirsiniz. Bu bankalardan herhangi bir hesap açmadan, gişeden kolaylıkla Western Union işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın müşterisi olmadan sadece şubeden işlem yapabiliyorken, müşterisi olduğunuz bankanın ATM'sinden de Western Union işlemi yapabilirsiniz. ATM'den Western Union işlemi yapmanız için ATM'den Western Union logosunun olması gerekmektedir. İşte Western Union anlaşmalı bankalar listesi:

 

Western Union Banka Dışında Anlaşmalı Kurumları

Western Union hafta sonu günlerinde de kolaylıkla para transferi yapılabilmektedir. Bankalar hafta sonu günlerinde kapalı olduğundan dolayı, Western Union anlaşmalı kurumları öğrenmeniz gerekiyor. Bankalar dışında Western Union ülkemizde PTT ve bir çok dövizci, telefon bayisi, BNP ödeme noktaları ve bir çok farklı kurumda hizmet vermektedir. Bu kurumlara giderek siz de hafta sonu ve resmi tatil günlerinde bile yurtdışı para transferi işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Western Union ile para gönderme veya yurtdışından gelen parayı çekmeyle ilgili bilgileri aşağıdaki sayfalarda hazırladık.

 

Akbank Western Union

Yapı Kredi Western Union

PTT Western Union

Ziraat Bankası Western Union

 

Western Union Para Yollamak İçin Gerekli Bilgiler

  • Göndericinin adı soyadı.
  • Para gönderilecek ülke bilgisi.
  • Para gönderen kişinin kimlik belgesi.
  • Komisyon ile birlikte yollanacak para miktarı.

 

Western Union Para Almak İçin Gerekli Bilgiler

Kimlik belgesi.

Parayı yollayan kişinin ilettiği MTCN numarası.

Çekilecek para miktarı.

Göndericinin adı soyadı bilgisi.

Paranın gönderilmiş olduğu ülke.

 

Western Union olan ATM'ler

ATM'den Western Union para transferi işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, anlaşamalı bankanın ATM'sine gidebilirsiniz. ATM'de Western Union logosu bulunuyorsa o ATM'den Western Union para transferi işlemini tamamlayabilirsiniz. Tabi ki bir banka Western Union anlaşmalı olsa da ATM'si Western Union kabul etmiyor olabilir, bunun için bankamatikte logonun olup olmadığına dikkat ediniz. Yurtdışına para yollamanın en kolay ve pratik yolu olarak kullanılan Western Union, Türkiye'de pek çok banka ile anlaşmalı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Oldukça hızlı olarak yurtdışına para transferi konusunda hizmet veren Western Union anlaşmalı bankalar ile siz de kolaylıkla para gönderebilir veya para alabilirsiniz.

 

Western Union para gönderme

Western Union para çekme

Yorum Yap: