Western Union Para Çekme Nasıl Yapılır?

Western Union gelen para çekme işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilir, paranızı hemen çekebilirsiniz.

Western Union Para Çekme Nasıl Yapılır?

Dünyanın bir çok noktasında ödeme kuruluşu olarak hizmet vermeye devam eden Western Union ile siz de yurtdışından gelen paranızı anında çekebilirsiniz. Western Union gelen para çekme işlemlerinin nasıl yağıldığını, para çekmek için gerekli şartları, gelen paranın kaç günde çekilebileceğini araştırarak bu sayfamızda başlıklar halinde sıraladık.

 

Western Union Para Çekme

Yurtdışından tarafınıza Western Union ile transfer edilen parayı çekmek çok basittir. Öncelikle gelen paranın hangi kurumdan çekileceğine karar vermeniz gerekmektedir. Türkiye'de Western Union anlaşmalı pek çok banka, kuyumcu, dövizci vs. gibi kurumlar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra PTT'den de Western Union ile gelen paranızı anında nakit olarak çekebilirsiniz. Ayrıca Western Union internet bankacılığını kullanarak kolaylıkla gelen paranızın çekilmesini sağlayabilirsiniz. İşte Western Union gelen parayı çekme kanalları:

  • Western Union anlaşmalı bankalardan,
  • Western Union anlaşmalı dövizcilerden,
  • Western Union anlaşmalı ödeme noktalarından,
  • PTT şubelerinden.

 

Western Union Anlaşmalı Bankalardan Para Çekme

Gelen paranızı nakit olarak hemen almak istiyorsanız, Western Union anlaşmalı bankalar birisini seçerek, banka şubesine gidiniz. Transfer detaylarını (MTCN Kodu, para gönderen ülke, gönderen kişinin bilgileri) banka şubesinde gişe sorumlusuyla paylaşarak paranızı hemen kasadan çekebilirsiniz.

 

Western Union Ödeme Noktalarından Para Çekme

Western Union ödeme noktası olarak hizmet veren kuruma giderek transfer detaylarını iletin. Western Union temsilcisi bilgileri sisteme girdikten sonra paranızı nakit olarak verecektir.

 

İnternet Bankacılığından Gelen Para Çekme

Western Union anlaşmalı bankaların internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, Western Union sayfasına geliniz. Karşınıza çıkan ekranda transfer detaylarını doğru bir şekilde doldurarak gelen paranın hesabınıza aktarılmasını talep ediniz. Bu seçeneği tamamlamanız durumunda gelen para hemen hesabınıza aktarılacaktır.

 

Western Union ATM'den Para Çekme

Western Union anlaşmalı banka şubelerinin "Western Union" etiketi bulunan ATM'lerinden gelen paranızı çekebilirsiniz. Bunun için Western Union logosu bulunan ATM'ye giderek ATM'den giriş yapınız. Western Union seçeneğine geldikten sonra paranızı hesabınıza aktarınız.

 

PTT'den Western Union Para Çekme

PTT şubesini ziyaret ederek tarafınıza gönderilen transfer bilgilerini PTT yetkilisine iletin. Bilgileri sisteme girdikten sonra paranızı kasadan alabilirsiniz.

 

Siz de Western Union'la para göndermek veya para almayla alakalı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek, Western Union para çekme ile ilgili tüm gerekenleri öğrenebilir, yurtdışından gelen paranızı anında nakit olarak çekebilirsiniz.

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Mustafa aygun

Ben bugun aktaramadim parayi ..suudi arabistandayim bir sorunmu var

2022-01-08 15:28:44 -