Yapı Kredi EFT İptal Etme - 2022 Yöntemleri

Yapı Kredi eft iptali nasıl yapılır sorusuna bu sayfadan yanıt alabilir, yaptığınız EFT işleminin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi EFT İptal Etme - 2022 Yöntemleri

Bankalar arasında yapılan para transfer işlemleri EFT ile yapılmaktadır. Eğer eft işleminizin yanlış yapıldığını düşünüyorsanız Yapı Kredi EFT iptali nasıl yapılır sorusuna bu sayfadan yanıt alabilir, yaptığınız ileri tarihli bir para transfer işlemini anında iptal edebilirsiniz.

Yapı Kredi EFT İptal Etme

Yapı Kredi'de EFT saatleri dışında (hafta sonu, mesai saatleri dışı ve resmi tatillerde) yaptığınız eft işlemlerini kolaylıkla iptal edebilirsiniz. EFT işlemi Merkez Bankası onayından geçtiğinden dolayı, mesai saatlerinde yapılan eft işlemlerine onay verildikten sonra iptal edilemez. Ancak hafta sonu ve EFT saatleri dışında yapılan ileri tarihli EFT talimatını aşağıda yer alan yöntemle kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Ayrıca yanlış hesaba EFT yaptığınızı düşünüyorsanız yine aşağıdaki başlıkları inceleyerek yanlış hesaba eft iptalini de yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden: 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarasını arayarak ileri tarihli EFT talimatınızı kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Ayrıca yanlış hesaba EFT yaptığınızı düşünüyorsanız yine müşteri hizmetlerini aradıktan sonra karşı hesaba gönderdiğiniz paranın bloke koyulması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil'den: Yapı Kredi mobil veya Yapı Kredi internet şubesine girerek EFT işleminizi iptal edebilirsiniz. Bunun için Yapı Kredi internet şubesine giriş yapın ve sırasıyla Para Transferi > EFT > Talimatları Görüntüle sayfasından ileri tarihli EFT işlem bilginizi görüntüleyebilir, eft işlemini iptal edebilirsiniz.

Karşı hesaba geçen EFT iptal edilir mi?

Karşı hesaba gönderdiğiniz ve hesaba geçen paranın iadesi sadece yasal başvurularla gerçekleşebilir. Eğer yanlış kişiye para gönderdiyseniz ilk olarak bankayla iletişime geçiniz. Eğer karşı hesap parayı iade etmek isterse para tekrardan hesabınıza geçecektir. Para iade edilmediği durumda ise bu durumda yanlış hesaba yapılan eft iptali sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada yer alan güncel bilgileri inceleyerek siz de Yapı Kredi eft iptali hakkında bilgilere ulaşabilir, yaptığınız EFT işlemini nasıl iptal edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Aşağıda yorum bölümüne aklınıza takılan detayları yazabilirsiniz.

EFT iptal etme

Yorum yap:

Kapat