Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme - Nerede Yazar?

Yapı Kredi kartınızdan hesap numarası öğrenme ile siz de para transfer işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme - Nerede Yazar?

Özellikle para transfer işlemlerinde kullanılan bankaların hesap numaralarının nasıl öğrenileceği pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Bu sayfamızda Yapı Kredi hesap numarası öğrenme işleminin nasıl yapılacağını açıklayıcı bir şekilde hazırladık. SMS ile veya diğer kanalları kullanarak Yapı Kredi Bankası'nda bulunan hesabınızın hesap ve kart numarası ile İBAN numarası bilgilerine anında ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme

Bir kişiden para almak veya bir kişiye para göndermek istiyorsanız, öncelikle Yapı Kredi hesabınızın İBAN numarası veya şube kodu - hesap numarası bilgilerini öğrenmeniz gerekmektedir. EFT yanı sıra 7/24 para transfer yapabileceğiniz Kolay Adres'e herhangi bir adresinizi tanımlatarak hesap numarası, IBAN numarası gibi bilgilere gerek kalmadan karşı tarafa vereceğiniz kolay adres bilgisi ile kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz. EFT ile para transfer işlemleri sadece EFT saatleri içerisinde yapılmaktadır, bundan dolayı Kolay Adres (FAST) ile para transfer yapmanızı öneririz.

İlginizi çekebilir: Kolay adres para gönderme nasıl yapılır?

Yapı Kredi Hesap No Öğrenme

Müşteri numaranız, şube kodu ve ek numaraların birleştirilmesinden oluşan Yapı Kredi hesap numaranızı siz de Yapı Kredi internet bankacılığından, Yapı Kredi mobil şubeden, Yapı Kredi şubelerinden, SMS ile veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bankalar, müşteri hesap numaralarını banka kartları üzerine yazmasa da, bir çok kolay yöntemle siz de hesabınızın numarasını ve müşteri numaranızı aşağıda yer alan kolay yöntemlerle öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Numarası Kartın Neresinde Yazar?

Yapı Kredi bankasında hesap numarası 8 haneden oluşmaktadır. İlk 4 hane şube kodunu ifade etmektedir. Yapı Kredi kartının ön yüzünde güvenlik nedeniyle hesap numarası yazmıyor ancak, Yapı Kredi müşteri hizmetleri 0850 222 0 444 numarasını arayarak, hesap numaranızı hemen öğrenebirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hesap numarası kartın neresinde yazar?

İnternetten hesap numarası öğrenme:Yapı Kredi internet şubesine giriş yaptıktan sonra Hesaplar sayfasına geliniz. Hesaplar sayfasından istediğiniz hesabı seçerek IBAN numarası, müşteri numarası, hesap numarası gibi bilgileri görüntüleyerek kopyalayabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden:Yapı Kredi müşteri hizmetleri 0850 222 0 444'ü aradıktan sonra sesli komut sistemine "hesap numaramı öğrenmek istiyorum" diyerek ilgili menüye aktarılabilir, hesap numaranızın SMS ile cep telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz.

ATM'den:Yapı Kredi veya diğer bankaların ATM'sine kartınızla giriş yaptıktan sonra Hesaplar menüsüne geliniz. Hesap Bilgileri menüsünden IBAN, şube kodunuz veya hesap numarası bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi İban öğrenme

Yorum yap: