Yapı Kredi Kolay Adres Tanımlama

Bu sayfadan Yapı Kredi Kolay Adres tanımlama ve kolay adres ile para gönderme işlemlerini inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Kolay Adres Tanımlama

IBAN ile para gönderme devri artık bitiyor. Siz de artık Kolay Adres kullanarak istediğiniz kişiye 7 gün 24 saat para gönderebilirsiniz. Dolayısıyla EFT saatleri de artık yerini FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) bırakmış oldu. Kolay Adres ile artık zaman kısıtlaması olmaksızın istediğiniz an para transferi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama Nedir?

Kolay Adres sistemine; cep telefon numaranız, E-posta adresiniz, T.C. kimlik numaranız veya kurumsal hesaplar için vergi kimlik numaranı tanımlama yapabilirsiniz. Artık EFT yerini alan ve IBAN numarasını ortadan kaldıran Kolay Adres sistemini kullanarak 7/24 para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca Kolay Adres kullanarak yapılan para transferleri aynı anda karşı hesaba geçmektedir. Kolay Adres ile para gönderebilmek için hem parayı gönderecek kişinin, hem de parayı alacak kişinin Kolay Adres tanımlaması olması gerekmektedir. Tüm bankalarda Kolay Adres sistemi bulunmaktadır.

Yapı Kredi Kolay Adres Nedir?

FAST yani diğer ismiyle Kolay Adres, Merkez Bankası tarafından kullanıma açılan ve 8 Ocak 2021'den itibaren tüm bankalarda kullanılmaya başlanan yeni para transferi yöntemidir. FAST kullanarak 7/24 işlem kısıtlaması olmaksızın aynı havalede olduğu gibi "anında" para gönderebilir, hesabınıza para alabilirsiniz. FAST kullanarak, paranın karşı hesaba geçmesi için artık beklemenize de gerek kalmayacak. FAST, havale gibi farklı bankalar arasında bile para gönderimi olsa da aynı anda para hesaba geçmektedir.

Yapı Kredi Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi'ye Kolay Adres tanımlamasını yaparak, 26 haneli IBAN numaranıza elveda diyebilirsiniz. IBAN numarasında olan karışıklık ve ezberlemekte oluşan güçlük ile, EFT'nin sadece EFT saatlerinde yapılışından dolayı artık bankacılık kurulu çalışmalarını gerçekleştirerek Kolay Adres ile para gönderme işlemini tüm bankalara uyguladılar. Siz de Yapı Kredi mobil veya internet şubenizi kullanarak cep telefon numaranız (bankada kayıtlı olan), E-posta adresiniz, T.C. kimlik numaranızı; kurumsal hesaplar için ise vergi kimlik numaranızı kolay adres tanımlama yapabilirsiniz. İşte Yapı Kredi kolay adres tanımlama:

  • Yapı Kredi mobil uygulamasına giriş yapın,
  • Hesaplarım menüsüne tıklayın,
  • Kolay Adres Tanımı ve Listeleme adımını takip edin,
  • Kolay Adresinizi ekleyerek tanımlama işlemini tamamlayın.

Ayrıca Yapı Kredi şubelerinden, Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 444'ü arayarak veya Yapı Kredi internet şubesinden de Kolay Adres tanımlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri kullanarak, Yapı Kredi kolay adres tanımlama işlemlerinizi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası kolay adres tanımlama

İş Bankası kolay adres tanımlama

Akbank kolay adres tanımlama

Yorum yap: