Yapı Kredi World Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kart iptali yapmak istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgilerle kredi kartınızı hemen iptal edebilirsiniz.

Yapı Kredi World Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı iptali yapmak istiyorsanız, bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerini arayarak, Yapı Kredi şubelerine giderek kredi kartınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi mobil veya İnternet şubesini kullanarak da kredi kartınızın iptal edilmesini anında gerçekleştirebilirsiniz.

  • Müşteri Hizmetleri
  • Yapı Kredi şubesi
  • İnternet veya Mobil bankacılıktan.

Yapı Kredi Kredi Kartı İptali (Mobil'den)

  1. Yapı Kredi mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Menü'ye dokunduktan sonra Kartlarım seçeneğine dokunun.
  3. İptal etmek istediğiniz kart türüne göre Kredi Kartlarım veya Banka Kartlarım seçeneğine dokunun.
  4. Ekranda karşınıza çıkan karta dokunun.
  5. Sayfanın altında yer alan Diğer İşlemler butonuna gidin.
  6. Seçenekler arasında yer alan Kart Kapama butonuna dokunun.
  7. Ekrana çıkan uyarıyı okuduktan sonra Devam butonuna dokunun.

Bu işlemden sonra Yapı Kredi kart iptali işlemini tamamlemış olacaksınız.

Müşteri Hizmetlerinden

Yapı Kredi kart iptali için en sıok başvurulan yöntemlerden birisi, Yapı Kredi müştrei hizmeterini aramaktır. Siz de 0850 222 0444 Yapı Kredi müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli komut sistemine "kredi kartımı iptal etmek istiyorum" diyerek kart iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetleriyle konuşmanız sırasında kredi kartınızı kapatmamanız için birçok öneri ve kampanya sunacaktır. Israrcı olarak kredi kartınızı kullanmak istemediğinizi, kapatmak istediğinize emin olduğunuzu belirtirseniz kartınız hemen iptal edilecektir.

Şubeden Kart İptali

En yakın Yapı Kredi şubesine kimlik belgenizle beraber giderek, müşteri temsilcisinden kredi kartı kapatmak için başvuru yapabilirsiniz. Şubede kart kapatma talebizi onayladıktan hemen sonra kartınız iptal edilecektir.

Kart Aidatı Geri Alınır Mı?

Kredi kartınızı, yıllık kart ücretinden dolayı kapatmak istiyorsanız bankanın aidatsız kredi kartını kullanmaya devam edebilirsiniz. Önceki yıllarda veya mevcut kredi kartı yıllık aidat ödemenizi bankadan geri iada alamazsınız. Mevcut yasalara göre bankalar müşterilerinden yıllık kredi kartı ücreti alma hakkına sahiptir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Yapı Kredi yıllık kart ücreti iadesi sayfasına bakabilirsiniz.

Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Evet, BDDK yani bankacılık kanunlarına göre eğer kredi kartınızın borcu olsa bile iptal etme şansınız vardır. Banka önce borcu öde diye bir uyarıda bulunarak kredi kartınızı kapatmak istemiyorsa, e-devlet'e girerek durumu BDDK'ya şikayet edebilirsiniz. Kredi kartının borcu olsa bile talep alınması durumunda banka kredi kartınızı iptal etmek zorundadır.

Dilerseniz borçlarınızı ertelemek veya taksitlendirmek için de Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Kredi kartı borcunun tamamı talep edilmesi halinde ertelenebilir veya taksitlendirilebilir.

Yapı Kredi kredi kartı iptali için en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir veya mobil şubeden kart iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat