sponsorlu bağlantılar

Yeni Kimlik Çıkarmak İçin ATM Para Yatırma (Ziraat Bankası)

Yeni kimlik almak isteyen kişiler bu sayfadan yeni kimlik atm para yatırma nasıl yapılır sorusunun yanıtını alabilir ve yeni kimlik çıkarma para yatırma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

sponsorlu reklamlar
Yeni Kimlik Çıkarmak İçin ATM Para Yatırma (Ziraat Bankası)

2018-12-18 19:44:20

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak için buraya tıklayın, formu doldurun ve anında onaylanan kartınız hemen adresinize gelsin.

 

Bilindiği üzere kimlik değişimi yeni kimliklerin yürürlüğe girmesi ile birlikte zorunlu olarak değiştirilmesi gerekmekedir. Geçtiğimiz günlerde basında çıkan habere göre kimlik değişiminin 2019 yılında biteceği belirtiliyordu. Bunun üzerine herhangi bir panik yaratılmaması adına kimlik değişimlerinin 2023 yılına kadar devam edileceği de Ankara Valiliği tarafından açıklandı. Öncelikle kimlik değişimi yapmak isteyenler anlaşmalı bankalardan para yatırma işlemini tamamlamak zorunda. İlk adım olarak paranızı yatırın ve biyometrik fotoğraf çekerek randevu aldıktan sonra randevu tarihinde nüfus müdürlüklerine bizzat kimlik değişimi için giderek kimliğinizi değiştirebilirsiniz. Peki Yeni kimlik atm para yatırma nasıl yapılır ve atm'den kimlik değişimi için ücret hangi şekilde yatırılır işte yanıtı.

Kimlik Değiştirme İçin ATM'den Para Yatırma

Aşağıda yer alan yeni kimlik için atm'den para yatırma işlemi Ziraat Bankası atm'lerini kapsamaktadır. Diğer anlaşmalı bankaların atm'lerinden de ödeme yapabilirsiniz ancak aşağıda yer alan yönergeler Ziraat Bankası atm'leri için geçerlidir. Kimlik yenileme (yeni kimlik değişimi), doğum kimliği çıkarma işlemlerinde 22,5 TL, TC kimlik kartının kayıp işlemlerinde ise 45 TL harç ücretinin yatırılması gerekmektedir.

ATM Yeni Kimlik Para Yatırma

1. İlk olarak Ziraat Bankası Atm'sinden "Kartsız İşlem" menüsüne tıklayın.
2. Daha sonra "Ödeme İşlemleri" sonrasında ise sırasıyla;
3. Vergi Ödemeleri -> Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme -> Yeni Kimlik İşlemleri
4. Tc kimlik numaranızı girdikten sonra hangi işlemi yapmak istediğinizi seçerek (Kimlik Yenileme, Doğum, Değiştirme, Kayıp) ücreti bankamatiğin para kısmına yatırınız.
5. Son olarak parayı yatırdığınıza dair makbuz verilecektir. Makbuzunuzu da alarak kimlik değişimini tamamlamak için randevu tarihinde Nüfus Müdürlüklerine gidebilir ve yeni kimlik değişimi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yeni Kimlik Ücretini Ne Zaman Yatırmak Gerekiyor?

İsterseniz randevu alın, ister almayın ilk olarak yeni kimlik harç ücretini yatırmanız gerekmektedir. Yeni kimlik ücretini Ziraat Bankası atm'lerinden yatırabileceğiniz gibi aşağıda yer alan anlaşmalı bankalardan da yatırabilirsiniz. Ancak bazı bankalar "sistem yok" gibi şeyler öne sürerek paranın yatırılması için gerekli çalışmayı yapmıyorlar. Bunun için bilindik bankalara gitmeniz vakit kaybınızı önleyecektir.


Randevu Nasıl Alınır?

Paranızı yatırdıktan sonra https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresine girerek veya 199'u arayarak yeni kimlik değiştirme randevusu alabilirsiniz. 


Yeni Kimlik Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır?


AKBANK,

AKTİF YATIRIM BANKASI,

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI,

ALTERNATİFBANK,
ANADOLUBANK,

ARAP TÜRK BANKASI,

CITIBANK,

DENİZBANK,

BURGAN BANK,

FİBABANKA,

FİNANSBANK,

HSBC BANK,

ICBC TURKEY BANK,

ING BANK,

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI,

ODEABANK,

PTT Şubeleri,

ŞEKERBANK,

T.C. ZİRAAT BANKASI,

TURKISHBANK,

TURKLAND BANK,

TEB,

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI,

GARANTİ BANKASI,

HALK BANKASI,

TÜRKİYE İŞ BANKASI,

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI,

VAKIF KATILIM BANKASI,

YAPI VE KREDİ BANKASI ,

ZİRAAT KATILIM BANKASI.

Bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek siz de yeni kimlik atm para yatırma işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve kimlik değişimine gitmeden önce Ziraat Bankası ATM'sinden kimlik değişim bedelini yatırabilirsiniz.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

halil saka
halil saka

bankaya para yatırırken hemen gerçeklestiriliyor mu?

2019-03-23 15:17:43 -
Güncel:
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
Odeabank Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-08-08 15:52:11
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA