sponsorlu bağlantılar

Harçlık Avansı Bozdurma ve Nakite Çevirme 2018

Ziraat Bankası'nın üniversite öğrencilerinin kullandığı Genç Bankkart harçlık avansı nakite çevirme yöntemlerini sizlere sunuyoruz. Harçlık avans nakite çevriliyor mu diye bir çok kişi sormaktadır...

sponsorlu reklamlar

2018-03-30 17:14:09

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
 Üniversite öğrencileri tarafından yoğun olarak kullanılan Ziraat Genç BankKart'ta harçlık avans tanımlı olarak gelir. Harçlık avansı nakite çevirme yapmak isteyen öğrenciler, KYK kredisi alan öğrencilere her ayın 6. günü ile 10. günü arasında (tc son 4 rakamına göre gün değişir) bu para 425 TL nakit para olarak yatırılır. Eğer kartınızda harçlık avans özelliği bulunuyorsa bunun haricinde ekstrandan 375 TL alışverişlerde kullanabilmek amacıyla avans yüklenir. Harçlık avans internet alışverişlerinde, mağazalarda alışverişlerde kullanılır. Peki harçlık avans nakite çevrilir mi?

Harçlık Avans Nakite Çevirme 2018

Bir çok genç arkadaşımız maddi zorluk çekmesinde dolayı bizlere harçlık avans nakite çevrilir mi diye sormaktadır. Bizde genel olarak bu sayfayı hazırladık ve harçlık avansı nakite çevirme yöntemlerini sizlere sıraladık. Ancak ilk olarak çok sorulan sorulara yanıtlar vererek konumuzun daha aydınkatıcı olmasını sağlayalım. Aşağıda bulunan yöntemleri inceleyerek sizde harçlık hesabınız karşılığında anında nakit para alabilirsiniz.

harçlık hesabını nakite çevirme 2018

Harçlık avans nasıl açılır?

Hesap kartını henüz yeni alan arkadaşlar için şunu belirtelim, bu özellik aktif olarak kartınızda gelmektedir. Eğer bir aksilik olduğunu düşünüyorsanız Ziraat Bankası şubelerine giderek tanımlama yaptırabilir ve kartınızı kontrol ettirebilirsiniz.

Harçlık avans hesap hareketleri inceleme nasıl yapılır?

Harçlık hesapta yapılan tüm harcamaların hesap dökümünü incelemek istiyorsanız, bankamatiklerden bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca şubede kayıtlı cep telefonunuzdan HARCLIK AVANS BAKİYE yazarak 4747'ye göndermeniz halinde hesap bilgileri size sms olarak geri gönderilecektir. Diğer yandan mobil yada internet şubesi üzerinden de hesap özetinizi kontrol edebilirsiniz.

Harçlık avans harcamaları ödemesi nasıl yapılır?

Her ay düzenli olarak yatırılan KYK ödemeleri geldikten sonra, eğer avans hesabı kullandıysanız bu para otomatik olarak kesilecektir. Eğer harçlık hesabın tamamını kullanırsanız, bir sonraki ay harçlık avans Kyk kredisinden ödenip KYK'nız 50 TL kalacaktır. Komisyon ve faiz bu hesapta alınmamaktadır.

Harçlık Avans Nasıl Nakit Çekilir?

Eskilerde Paypal kartlara migroslardan yükleme yaparak harçlık avans nakite çevirme işlemini kolaylıkla yapabiliyorlardı. Paypal buna sınır getirdikten sonra da Türkiye'den çekilme kararı aldı ve bu doğrudan öğrencilerin mağdur olmasına yol açtı. Avans hesabınızı bir kuyumcudan altın alarak ve sonrasında altını bozdurarak nakite çevirebilirsiniz. Bu en sık kullanılan yöntemdir ve çoğu öğrenci bu yöntemi kullanarak avans hesabı nakite çevirir ve altın alışverişi karşısında para alır. Yine en sık kullanılan bir diğer yöntem ise "kartçı" olarak bölgenizde bulunan kişilere ulaşmak. Bu kişilere giderek durumu anlatın ve sonrasında postan çektikleri parayı nakit olarak size verirler. Yine burada da %3 gibi bir komisyon ödemeniz olacaktır. Yine çeyrek altın alarak 10-20 TL gibi bir zararla hemen nakite çevirmeniz mümkün olacaktır.

Önemli not: Kredi kartınızın borcunu uzun dönem ödememeniz durumunda banka harçlık hesab limitine bloke uygulayabilmektedir. Sizler için bu konuda harçlık avansı nakite çevirme 2018 yılı araştırmasını sunduk. Aklınıza takılan herhangi bir detayı aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir ve destek almak isteyebilirsiniz.

Güncel: nakit blokeli kredi nasıl çekilir?
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Circle image
muhammed

kyk harçlık avansını nakite çevirmek isteyenler 0538978**** nolu numaraya mesaj atsın. 10 dakikada hallediyoruz.

2018-05-02 15:02:52 -
Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA