Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 2021

Bu sayfadan Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2021 yılı karşılaştırmasını yapabilir, tüm bankaların kredi faizlerini inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 2021

Ekonominin iyi yönlü hareketine devam etmesi, konut kredisi faizlerinde indirime neden olmaya devam ediyor. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2021 yılında, geçtiğimiz yıla göre büyük bir düşüşe geçti. Tüketicileri sevindiren faiz indirimi yılbaşında %0,99'a düşerek gelmişti. 28 Şubat tarihinde de Ziraat Bankası konut kredilerinde faiz indirimine gittiğini bildirdi. Buna göre ikinci el konut kredisi faiz oranları yüzde 1,65 olarak güncellendi.

120 ay vadeden yaralanarak alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kalan değeri peşin olarak vermeniz gerekiyor. Gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir ve banka gerekli gördüğü durumlarda ek teminat talep edebilir. Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alırsanız, kredi süreniz boyunca hayat, konut ve deprem sigortanız da yapılmış olacaktır. Konut kredisi vadesi sabit faiz oranlarıyla değişiklik gösterebiliyor. Ziraat Bankası’ndan 180 aya kadar çekebileceğiniz konut kredilerini, aylık ödemelerini ve güncel faiz oranlarını aşağıdaki tablomuzdan inceleyebilirsiniz. Bankalardan konut kredisi çekmek isteyenler, kredi özelliklerini ve başvuru için gerekli belgeleri sayfamızdaki bilgilere göz atarak öğrenebilirler. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu uygun faiz oranları ve vadelerden yararlanarak sizler de, hayal ettiğiniz eve kavuşabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olmak artık çok kolay! Ziraat Bankası’nın çeşitli avantajlarından yararlanarak, hayalinizdeki eve kavuşabilecekseniz. Ziraat Banlkası ile birlikte diğer devlet bankaları da kredi faizlerinde indirim yaptı, aşağıdan güncel faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

Konut kredisi faiz oranları 2021

Ziraat Bankası Konut kredisi gerekli belgeler

  • Başvuru formu
  • T.C. kimliği, ehliyet ya da pasaport fotokopisi
  • Gelir belgeniz
  • Serbest meslekle uğraşan vatandaşlarımız için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alacakları üyelik belgesi fotokopisi
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden, ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi ya da gazeteleri fotokopisi
  • Satın almak istediğiniz konutun tapu belgesi fotokopisi
  • Banka şubesi tarafından talep edilen diğer belgeler
 
Yukarıdaki tabloda 36 aydan 180 aya kadar olan faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Ziraat Bankası anlaşmalı olduğu firmalara özel sıfır konut alımlarında %0,99oranında faiz uygulamaktadır. Konut kredisi başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız, gerekli olan belgeleri hazırlayarak şubelerden başvuru yapabilirler. Konut kredisi almak isteyen lakin, kredi hakkında merak ettiği bilgiye ulaşamayan vatandaşlarımız, sayfamızdaki bilgilere göz atabilirler. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2020 konusunda paylaştıklarımızı dikkatlice inceleyerek, güncel faiz oranları ve aylık ödemeleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük kamu bankası Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alarak, hayallerinizdeki eve kavuşun ve uygun faiz oranlarıyla ödeme planınızı rahatça yapın.
 

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ahmet Sezer

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları düşmeye devam eder mi? Ben 2020 yılında iki aydır faizlerin düşmesini bekliyorum sizce daha da düşer mi?

2020-02-28 13:34:52 -