Ziraat Bankası Atm'den Kartsız Para Nasıl Çekilir

Ziraat Bankası atm'den kartsız para çekmek isteyen kişiler bu sayfaya bakabilir. Kartsız para çekimleri 2 şekilde yapılabilmektedir ve cep telefonunuz yanınızda olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Atm'den Kartsız Para Nasıl Çekilir

Ziraat Bankası Atmden kartsız para çekme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Türkiye'de kamu bankaları arasında hizmet veren Ziraat Bankası atmleri aracılığıyla kartsız olarak para çekebilir yada yatırabilirsiniz. O halde Ziraat kartsız para çekme nasıl yapılır ve ne şekilde yöntemleri vardır?  İlk yöntem TC kimlik numarası ve SMS ile para çekme diğeri ise avuç içi okuyucuyla para çekmedir. Ziraat Bankası Atm'den kartsız para nasıl çekilir diye soran kişiler bu konudaki bilgilerden faydalanabilir. Ziraat Bankası ATM'den kartsız para çekme işlemi için belli sıralarla yapılabilmektedir. Bunu yapmak için banka hesabına kayıtlı bir cep telefon numarasına ihtiyaç var. Yada diğer yandan Ziraat avuç içi okuma sistemine kayıtlı olmanız gerekiyor. Şimdi de 2 şekilde paranın nasıl çekileceği hakkında bilgilere geçelim.

ziraat bankası atm kartsız para çekme nasıl yapılır

Ziraat Bankası atm kartsız para çekme

Ziraat Bankası hesabınızdan para çekecekseniz ancak kartınız yanınızda yoksa bu durumda yapabileceğiz şey kartsız olarak para çekme hizmetinden yararlanmaktır. Ziraat Bankası kart kullanmadan para çekme yapabilmeniz için, en yakın Ziraat Bankası ATM'sine giderek aşağıdaki işlemleri uygulayın;1 -  Atm’den kartsız giriş’e tıklayın.
2 - Kartsız para çekme menüsüne gelerek, ilk önce T.c kimlik numaranızı girin ve ardından 
3 - bankada kayıtlı cep telefon numaranızı girin.
4 - Yanınızda bulunan cep telefon numarası bankada kayıtlı olmalıdır.
5 - Kart listesine göz atarak hangi kartla işlem yapmak istediğinizi seçin.
6 - Kart şifresini girin
7 - Cep telefonuna gelen SMS’teki yer alan şifreyi ATM’deki ilgili bölüme yazın.
8 - Sonrasında ise para çekmek istediğiniz miktarı yazarak paranızı çekin.


 

Buna da bakın:
 
   

Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma


1 -ATM ekranında yer alan avuç içi ile giriş tuşuna basın
2 - Sonrasında ise sizden T.c kimlik numaranız istenecek, TC numaranızı yazın.
3 - ATM ekranındaki gibi sağ elinizi ATM’de bulunan boşluğa yerleştirin ve avuç içi okuma teknolojisinin sizi tanımasını sağlayın.
4 - Sistem sizi gördükten sonra ise istenilen miktar girilerek kolaylıkla paranızı çekebilirsiniz.

Yukarıda sıralanmış olan ATM işlemleri dışarısıda cep sms'i olmadan da atmlerden kartsız olarak paranızı çekebilirsiniz. Diğer söylediğimiz yöntem olan avuç içi okuma ile paranızı çekebilmeniz için aşağıda yer alan işlemleri uygulayın. Ziraat Bankası avuç içi okuma yöntemiyle birlikte paranızı kolaylıkla çekebilirsiniz. Yine bu yöntem kartsız olarak yapılabilmektedir. Ziraat avuç içi hizmetini kullanmak için, bu teknolojiyle donatılmış bir atm'ye de ihtiyacınız olacak. Tüm ATM'lerden bu özelliği kullanamazsınız. Ziraat avuç içi okuyan atm'ler, diğer atm'lere göre değişikliği ise sağ alt köşede elinizin sığacağı büyüklükte bir boşluğu olmasıdır. Elinizi buraya koyduktan sonra işlemleri yapmak için ATM'de bu özelliğin olmasına ilk olarak dikkat ediniz. Aşağıda sayacağımız yöntemler ile de kartsız olarak avuç içi para çekme işlemlerini tamamlayabilirsiniz;

Ziraat atmden kart olmadan para çekme işlemini tamamlarken yanınızda bankada kayıtlı telefonuzun da olması gerekmektedir. Cep telefonunuza gelen şifre ile paranızı çekebilirsiniz. Para çektikten sonra ise güvenlik amaçlı işlemin bittiğine emin olun ve ATM'deki sayfayı kapatın.

  •  

Yorum yap: