Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti (2022 Güncel)

Ziraat Bankası günlük para çekme limiti 2022 yılına ait bilgileri öğrenerek, banka şubesine gitmeden ATM'den para çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti (2022 Güncel)

Ziraat Bankası ATM para çekme limiti için koronavirüs önlem paketi olarak yükseltildi. Ziraat Bankası bankamatiklerinde her zaman sıra olduğunu görmüşsünüzdür. Büyük bir müşteri kitlesi bulunan Ziraat Bankası ATM'lerine de limit koyması normal karşılanacak bir durumdur. ATM'lerde sıkça işlem yapıldığından dolayı tüm bankalar, müşterilerinin atm cihazlarını eşit kullanabilmeleri için günlük para çekme limitleri uygulamaktadır. Hele ki bu banka Türkiye'nin ilk kamu bankası olması ve oldukça fazla müşterisinin olduğu Ziraat Bankası'ysa limitlerde diğer bankalara göre azalma olabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası ATM'lerinde yoğunluk olduğundan dolayı diğer devlet bankaları ATM'lerinden ücretsiz para çekimi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Yurt genelinde yaygın olarak ATM'si bulunan Ziraat Bankası'nın bankamatiklerinden günlük olarak 5.000 TL'ye kadar para çekebilirsiniz. Ziraat ATM'sinden QR kod ile kartsız para çekme limiti ise 3.500 TL olarak güncellenmiştir. (Ziraat Bankası kartsız para çekme.) Siz de 2 bin TL'ye kadar nakit çekim işlemini Ziraat Bankası ATM'lerinden yapabilir ve banka şubesine gitmeden, ATM cihazından para çekebilirsiniz.

Ziraat ATM'sinden para yatırma limiti ne kadar?

Ziraat Bankası ATM'lerinen günlük para yatırma limiti ise 20.000 TL'dir. Wincor marka ATM'lerde tek seferde 40 banknot yatırılırken, GRG marka ATM'lerde ise tek seferde 200 banknot, NCR marka ATM'de ise tek seferde 40 banknot yatırılabilir.

QR kod ile Ziraat ATM kartsız para çekme limiti ne kadar?

Ziraat Bankası ATM'lerinden TC numaranızı kullanarak 1.500 TL'ye kadar günlük para çekimi yapabilirsiniz. Para çekeceğiniz hesaba tanımlı olan cep telefonunu gelen SMS şifresi ile ATM'ye onay vermelisiniz.

Ziraat ATM'sinden para çekmek ücretli mi?

Ziraat Bankası'nın ATM'leri yanı sıra devlet bankalarının ATM'lerini de Ziraat Bankası hesabınızla ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Diğer bankaların ATM'lerinden para çekme işlemi için 1.15 TL gibi ücret ödemeniz gerekmektedir.

Wincor marka ATM'lerde tek seferde 40 banknot, GRG marka ATM'lerde tek seferde 200 banknot, NCR marka ATM'lerde tek seferde 40 adet banknot alabilmektedir. 20.000 TL'ye kadar olan yatırımlarınızı parça parça halinde aynı gün içerisinde Ziraat ATM'sine yatırabilirsiniz. Ayrıca bankacılık işlemlerinizi Ziraat Bankası internet bankacılığı (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) ve Ziraat Bankası mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezi de 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir, tüm bankacılık işlemlerinizi 0850 220 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası günlük ATM para çekme limiti arttırmak için herhangi bir yol yoktur. Tüm müşterilerin eşit şekilde ATM cihazından yararlanması için Ziraat Bankası ve diğer bankalar işlem kısıtlamaları koymaktadır.

Ziraat Bankası Ortak ATM Para Çekme Limiti

Ayrıca Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler diğer devlet bankalarının ATM'lerinden ücret ödemeden para çekebilir veya diğer ATM işlemlerini gerçekleştirebilir. Ortak ATM olan bankalar sayfasına göz atarak hangi bankaların ATM'lerini ücretsiz olarak kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM para çekme limiti yükseltme

Türkiye'nin en yaygın ATM ağına sahip olan Ziraat Bankası, bankamatikleri tüm müşterileri eşit şekilde kullanabilmesi için "tüm müşterilerine" günlük işlem limiti ile kısıtlamıştır. Her ATM'nin belli müşteri sayısının kullanabildiğinden dolayı ATM günlük para çekme limiti arttırma işlemi yapılmamaktadır.

Siz de Ziraat Bankası atm para çekme limiti bu sayfadan öğrenerek günlük para çekme sınırları hakkında bilgi sahibi olabilir, ATM'ye gitmeden önce ne kadar para çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ATM para çekme limiti

İş Bankası atm para çekme limiti

Garanti Bankası atm para çekme limiti

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Yasinalsaeid

Iyi akşamlar ziraat bankası günlük para çekme limiti şuan 5000 mi yoksa 1500 mu

2020-05-26 18:38:12 -
MERT DOĞAN

bu bilgi hatalı. günlük limit 1500tl değil, günlük masrafsız çekim limiti 1500tl. yani̇ li̇̇mi̇̇t aşım ücreti ödeyerek daha yüksek miktarda günlük çekim yapılabiliyor.

2019-01-11 14:21:49 -