Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti 2020
sponsorlu reklamlar

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti 2020

Bu sayfadan Ziraat Bankası ATM günlük para çekme limiti 2020 yılına ait bilgileri öğrenerek, banka şubesine gitmeden ATM'den para çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti 2020
sponsorlu reklamlar

Ziraat Bankası atm para çekme limiti 2020 yılı için koronavirüs önlem paketi olarak yükseltildi. Ziraat Bankası bankamatiklerinde her zaman sıra olduğunu görmüşsünüzdür. Büyük bir müşteri kitlesi bulunan Ziraat Bankası ATM'lerine de limit koyması normal karşılanacak bir durumdur. ATM'lerde sıkça işlem yapıldığından dolayı tüm bankalar, müşterilerinin atm cihazlarını eşit kullanabilmeleri için günlük para çekme limitleri uygulamaktadır. Hele ki bu banka Türkiye'nin ilk kamu bankası olması ve oldukça fazla müşterisinin olduğu Ziraat Bankası'ysa limitlerde diğer bankalara göre azalma olabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası ATM'lerinde yoğunluk olduğundan dolayı diğer devlet bankaları ATM'lerinden ücretsiz para çekimi yapabilirsiniz.


Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısıyla, ülkemizde hizmet veren bankalar da önlemlerini açıklamaya başladı. Müşterilerin banka şubesine gelerek temas etmemesi için ATM'den günlük para çekim limiti 5.000 TL'ye yükseltildi. Siz de 5 bin TL'ye kadar nakit çekim işlemini Ziraat Bankası ATM'lerinden yapabilir ve banka şubesine gitmeden ATM cihazından para çekebilirsiniz. Ayrıca bankacılık işlemlerinizi Ziraat Bankası internet bankacılığı (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) ve Ziraat Bankası mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezi de 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir, tüm bankacılık işlemlerinizi 0850 220 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

TÜM BANKALAR: ATM para çekme limiti 2020

 

Ayrıca Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler diğer devlet bankalarının ATM'lerinden ücret ödemeden para çekebilir veya diğer ATM işlemlerini gerçekleştirebilir. Ortak ATM olan bankalar sayfasına göz atarak hangi bankaların ATM'lerini ücretsiz olarak kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası ATM'lerinden ne kadar günlük para çekebilirim diye bir çok kişi merak etmektedir. Ziraat Bankası'nda günlük çekim limiti belli bir süreye kadar 5.000 TL olarak güncellenmiştir. Her gece 24.00'dan sonra limitler sıfırlanır ve bir diğer güne işlem limiti otomatik olarak başlatılır. Eğer bu rakamdan daha yüksek bir para çekecekseniz Ziraat ATM'sinden 24:00'dan önce çektiğiniz 1500 TL'yi, saat 24:00'dan sonra da tekrardan çekebilirsiniz, yani tekrardan para çekebilmek için gece 24:00'ı beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası şubelerinde para çekme limiti yoktur bu nedenle paranızı şubeye giderek istediğiniz kadar çekebilirsiniz. Bu miktar önceki yıllarda 1.000 TL olsa da Ziraat Bankası'nda olan yoğunluk ve müşteri talepleri doğrultusunda günlük para çekim limitleri 1500 TL'ye çıkarılmıştır.

İş Bankası atm para çekme limiti
Garanti Bankası atm para çekme limiti

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Yasinalsaeid
Yasinalsaeid

Iyi akşamlar ziraat bankası günlük para çekme limiti şuan 5000 mi yoksa 1500 mu

2020-05-26 18:38:12 -
MERT DOĞAN
MERT DOĞAN

bu bilgi hatalı. günlük limit 1500tl değil, günlük masrafsız çekim limiti 1500tl. yani̇ li̇̇mi̇̇t aşım ücreti ödeyerek daha yüksek miktarda günlük çekim yapılabiliyor.

2019-01-11 14:21:49 -