Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri 2022

Ziraat Bankası kart şifre alma ve oluşturma, değiştirme için SMS ile veya internetten kolaylıkla kart şifrenizi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri 2022

Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Ziraat Bankası kart şifre alma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart hesap kartınızı almış ve şifresini değiştirmek isteyen kişiler şubeye gitmeden şifre alma yollarını sizlere açıklayacağız. Ziraat Bankası kartı ile istediğiniz yerde alışverişler yapabilir ve Ziraat Atm'lerinden nakit çekimi yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra internet bankacılığı şifresi alarak havale, eft gibi para transferleri yapabilir, otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı günü geçmeden ödeyebilirsiniz.


ZiraatBankası kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası'ndan yeni kartınız elinize ulaştıysa SMS ile, ATM'den veya Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 0850 258 00 00'ı aradıktan sonra sesli komut sistemine "Kart şifresi alma" diyerek cevap veriniz. T.C. kimlik numaranızı tuşladıktan sonra kart şifresi alma menüsünden yeni kartınızın şifresini hemen belirleyebilirsiniz.


Ziraat Bankası Kart Şifre Değiştirme

İlk olarak Ziraat Bankası'nda hesabı olmayanlar için kart başvurusunu açıklayalım. Ziraat Bankası banka kartının adı Bankkart olarak tanımlanır. Sizde yeni bir Bankkart sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak Ziraat Bankası şubelerine giderek hesap açtırmalısınız. Hesap açma işlemlerinden sonra kartınız size teslim edilecek ve kartınızı istediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir şifre tanımlamanız istenecektir.


BankKartı Kuryenin Getirmesi
Kartınız yaklaşık 1 hafta içerisinde bankanın kuryesi tarafından size teslim edilir. Eğer adresinize ulaşılmıyorsa en yakın Ziraat Bankası şubesine kartınız teslim edilecektir. Ayrıca bankada kullanılan cep telefon numaranız güncel değilse kart başvurusu sırasında numaranızı da güncellemenizi öneririz. Güncel olmayan telefon numaraları güvenlik açısından bankalar tarafından kullanılmaz ve bankada tanımlı bir cep telefonunuz yoksa şifre almak için bankanın şubesine gitmeniz gerekebilir. Kartınıza şifre tanımlatmak için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz. Ayrıca internet şubesini kullanmak istiyorsanız aşağıda yer alan ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


İlgili: Ziraat Bankası internet şube şifre alma
 


Şubeye Gitmeden Kart Şifresi Oluşturma
Sms ile şifre alma: SIFRE yazıp arasında birer boşluk olacak şekilde "Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi yada Doğum Yeriniz, Kartın arkasında bulunan 3 haneli güvenlik kodu" bilgilerini yazarak 4757'ye SMS göndermeniz halinde şifreniz oluşturulacaktır. Bu işlemden sonra kartınızı ATM'ye ilk taktığınızda yeni şifrenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.


Önemli Hatırmalatma:Eğer anne kızlık soyadında ya da doğum yerinde Türkçe karakter yer alıyorsa değiştirmeden yazınız. Sms gönderilen telefon numarası bankada kayıtlı olması gerekmektedir.
Örnek Sms: SIFRE 654321 AYDIN 321 veya SIFRE 654321 AYDIN 321


İnternetten Ziraat Bankası kart şifresi alma

  • Kartınız elinize ulaştıktan sonra telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirin.
  • Mobil bankacılık şifrenizi oluşturduktan sonra giriş yapın.
  • Mobil Şube'de "Kartlarım" sayfasından "İşlemler - Şifre Belirleme" adımlarını takip edin.
  • İlgili menüden yeni Ziraat Bankası şifrenizi oluşturun.


ATM ile kart şifresi oluşturma:Ziraat Bankası ATM'leri ile de "Giriş şifre işlemleri" menüsüne tıklayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca şifre değiştirmek için de güvenlik - şifre değiştirme gibi menülere gidebilirsiniz.


Müşteri Hizmetlerinden Şifre Oluşturma: Yeni şifrenizi müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 0000 'ı arayıp da oluşturabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri teyit etmeniz durumunda yeni şifrenizi kolaylıka oluşturabilirsiniz. Bilgiler güncel değilse yine en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz istenecektir.


Bu konumuzda Ziraat Bankası'nın Bankkart'ına yeni sahip olan müşterilerine özel olarak, Ziraat Bankası kart şifresi alma yollarını sizlere açıkladık. Sms ile, müşteri hizmetlerinden yada ATM'lerden kart şifresi alabilir ve kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Aklınıza takılanları aşağıdaki yorum bölümüne yazabilir ve anında yanıtını alabilirsiniz.


Güncel: Ziraat Bankası harçlık avans bozdurma


Yorum yap:

Yorumlar

7 yorum yapılmış

Sulaıman

Kart şifrem ne bilmiyom

2021-11-22 17:12:13 -
Nuran MAVİ

Yeni hesap açınca kart elime geçmeden internet bankacılığını nasıl kullanırım

2020-09-05 13:08:10 -
kredibankalar.com

Nuran Hanım merhabalar. Yeni hesap başvurusu yaptıktan sonra İnternet ve Mobil bankacılığı kullanmak istiyorsanız, kartın size ulaşması gerekmektedir. İnternet bankacılığını aktif etmek ve internet bankacılığı şifresi almak için Ziraat Bankası kartında yer alan kart bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Kartınızın size ulaşması geciktiyse bunu Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak bildirebilirsiniz.

2020-09-05 19:26:26
Şükrü deniz

Ziraat mobil hesabıma giremiyorum benden 6 haneli şifre istiyor benim şifrem 4 haneli bunun için ne yapabilirim lütfen yardımcı olunuz.

2019-12-06 14:16:58 -
Mert Yılmaz

Hattım ödenmeyen faturalar yüzünden kapandı. Sms gönderme veya müşteri hizmetlerini arama gibi bir durumum yok. Aynı zamanda sms ve çağrıda alamıyorum bu yüzden sms üzerinden şifremi alamıyorum. Başka bir yolu var mı? Teşekkürler

2019-12-04 16:15:59 -
HÜSEYİN CANIMOĞLU

telefonla bankkart şifresi aldım ancak atm den onay işlemi yapmam gerektiği söylendi. şifreyi aktifleştirmek için atm de nasıl bir işlem yapmam lazım.

2019-02-16 12:52:18 -
YENER AKMAN

internet üzerinden kart şifre değişimi yapılırmı?

2018-10-30 14:29:36 -
Necla Tığlı

bankkart combo kartıma şifre alamıyorum

2018-08-19 16:31:07 -
Sevil kümbetoğlu

Coronavirusten dolayi banka cevap vermiyor kart sifremi unuttum msjla yazilan sifre alimina hatali yanit veriyor ne yapicaz acil yardim para cekmem gerek

2020-04-14 10:14:41
x