Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali
sponsorlu bağlantılar

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Bu sayfayı ziyaret ederek Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptali nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. İşte 5 dakikanızı ayırarak Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptalinin nasıl yapıldığını öğrenin.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali

2018-09-29 00:02:40

 

 Ülkemizde 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 50'den fazla işçi çalıştıran kurumların çalışanlarını otomatik olarak sisteme dahil edildiği Bireysel Emeklilik Sistemi ile bir çok kişi mağdur edilmektedir. Özellikle asgari ücretle çalışan kesimi isyan ettiren bu durumdan yani otomatik bireysel emeklilikten çıkış vardır ancak yapılan son düzenlemeler ve yakın zamanda çıkacak olan yasa ile bu durum "zorunlu" hale gelecek ve bireysel emeklilik siz isteseniz de istemeseniz de otomatik olarak kesilecek. Şuan için Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptalikolaylıkla yapılabilmektedir ancak ileriki zamanlarda durum ne olur, nasıl değişir bununla ilgili net bir tarih yoktur. Aşağıda yer alan bilgilere göz atarak siz de BES'ten ayrılabilir ve yatan paranızı iade alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Otomatik olarak maaşınızdan kesinti yapılan bireysel emeklilik sistemini iptal ederek bankaya yatan paranızı tekrardan iade alabilmek için pek çok farklı alternatif yöntem bulunmaktadır. En sık kullanılan ise Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak iade talep etmektir ancak Ziraat Bankası'nın müşteri sayısı çok büyük olduğundan dolayı çağrı merkezinde sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca banka şubesine giderek BES'i iptal edebileceğiniz gibi, Ziraat internet şubesinden veya mobil şubeden de kolaylıkla otomatik bireysel emekliliği iptal ederek paranızı alabilirsiniz. Aşağıdaki emeklilik iptali için başvuru kanallarından birisini tercih ederek siz de BES'i iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredibankalar.com

Müşteri Hizmetlerinden:
Ziraat Bankası bireysel emeklilik iletişimnumarası0850 222 97 00'ı arayarak siz de otomatik bireysel emeklilik iptal talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra direk sözleşme iptali gerçekleştirmek istiyorsanız 2 - 1 ve 1 tuşlarına basınız. Bu aşamadan sonra sizden istenilecek bilgileri müşteri hizmetlerine verdikten sonra iptaliniz gerçekleştirilir ve 14 gün içerisinde paranız Ziraat hesabınıza iade edilir.

İnternet Şubesinden: Ziraat internet şubesine (
https://ziraatbank.com.tr
) giriş yaparak siz de bireysel emeklilik iptali gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubeye giriş yaptıktan sonra, "Değişiklik ve Talepler" menüsüne tıklayarak gideceğiniz sayfada "otomatik katılımlı sözleşmeler" sayfasına gidilir. Sağ alt kısımda yer alan "cayma talebi" menüsüne tıkladıktan sonra, "Cayma talebine devam" butonu işaretlenerek talebiniz bankaya iletilmiş olur.
Mobil Şubeden: Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yaparak yukarıda yer alan adımların aynısını mobil şubeden de yapabilir, otomatik bes'ten çıkış yapabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sisteminde her ay yatan paranın %25'i kadarı da ek olarak devletimiz tarafından yatırılmaktadır. Ancak belirli süreler içinde sistemden ayrılan kişilere yatırılan devlet desteği iptal edilir ve ana para tekrardan iade edilir. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilerden yararlanarak Ziraat Bankası emeklilik iptali için bankaya farklı kanallarda talepte bulunabilirsiniz. Dediğimiz gibi en çok iptal talebi telefon üzerinden Ziraat Bankası'nın bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini aramaktır. Bunun yanı sıra yukarıda yer alan ilgili kanallarla iptal işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: