Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Bu sayfadan Ziraat Bankası borsa hesabı açma ile ilgili bilgileri inceleyerek hemen hisse senedi alım satımı yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Yatırımlarınızı artık borsada değerlendirmek istiyorsanız, siz de Ziraat Bankası borsa hesabı açma ile ilgili bilgileri bu sayfadan inceleyerek, hisse senedi alım satımı yapabilir ve borsada bulunan şirketlerin hisselerine anında yatırım yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman hisselerinizi satabilir, internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yatırımlarınızı 7/24 kontrol edebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası üzerinden hisse senedi alıp satarak yatırım yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle yatırım hesabını açmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda yatırım hesabı açmak için pek çok farklı yol bulunmaktadır. Bu kanallardan birisini seçerek siz de hemen Ziraat Bankası'nda hisse senedi hesabınızı açabilir, borsada işlem gören şirketlerin hisse senetlerini alıp satarak kar edebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerle siz de hemen Ziraat Borsa hesabı açabilirsiniz. İşte Ziraat Bankası borsa hesabı açma yöntemleri:

 • Ziraat Bankası internet şubesinden borsa hesabı açma,
 • Ziraat Bankası mobil şubeden,
 • Müşteri hizmetlerini arayarak,
 • Ziraat Bankası şubelerinden.

 

Ziraat Bankası İnternet Şubesinden Borsa Hesabı Açma

 • İlk olarak Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan ekranda "Yatırım" sayfasına tıklayın.
 • "Ziraat Yatırım (Borsa)" sekmesine tıklayın.
 • "ZRY (Borsa) Hesap Açılışı" sekmesine tıklayın.
 • "Ankete Git" menüsüne tıklayın ve bilgileri doldurarak devam edin.
 • Forex'te işlem yapmak istiyorsanız sayfanın altında yer alan seçeneği de işaretleyin.
 • Yeni gelecek sayfadaki anketi de doldurduktan sonra, "Kabul Ediyorum" diyerek devam edin.
 • "Devam" ederek borsa hesabınızı aktif edin ve ana sayfaya dönün.

Ziraat Bankası yatırım hesabı açtıktan sonra Yatırım sayfasından tekrardan Ziraat Borsa Hesap Açılışı sayfasına giderek, hesabın bağlı olacağı vadesiz hesabınızı da seçtikten sonrasınra sözleşmeyi onaylayarak Devam edin. İşlem sonunda ise ZRY (Borsa) Hesap Açılışı işleminiz başarıyla gerçekleşmiştir uyarısını gördükten sonra hisse senedi alım satım işlemlerinizi siz de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Şubesinden Yatırım Hesabı Açma

Size yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek hemen yatırım hesabınızı açabilirsiniz. Öncelikle uygunluk testini doldurduktan sonra hesabınızı açabilir ve borsa - hisse senedi yatırım işlemlerinizi Ziraat Bankası mobil şubeden veya internet şubesinden hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Yatırım'ın borsa yani hisse senedi komisyon oranları diğer bankalara göre daha düşüktür. Komisyon oranlarını da sizler için aşağıda yer verdik.


Ziraat Bankası Borsa Komisyon Oranları

Ziraat Bankası'nın hisse senedi komisyon oranları 2020 yılı güncel verilerini aşağıdaki tablosa sizler için hazırladık. Tabloda yer alan borsa komisyon oranları, banka tarafından anlık olarak değiştirilebilir.

Aylık ortalama işlem hacmi (TL)

Komisyon Oranı (Onbinde)

0 – 50.000 TL

15

50.000 – 100.000 TL

12

100.000 – 250.000 TL

10

250.000 – 500.000 TL

8

500.000 - 1.000.000 TL

6

1.000.000 üzeri

4

Daha fazla bilgi için Ziraat Yatırım sayfasından komisyon oranları içeriğine göz atabilirsiniz.

 

Sizler için araştırmalarımızı gerçekleştirerek bu sayfamızda Ziraat Bankası hisse hesabı açma ile ilgili bilgileri hazırladık. Siz de Ziraat Bankası borsa heasbı nasıl açılır diye merak ediyorsanız yukarıda yer alan bilgilere göz atarak hemen Ziraat Yatırım borsa hesabınızı açabilir ve yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat