Ziraat Bankası Borsa Komisyon Oranları 2022

Hisse senedi yatırımı yapmak için bu sayfadan Ziraat Bankası borsa komisyon oranları 2022 yılına ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borsa Komisyon Oranları 2022

Borsa hesabınızı Ziraat Bankası'ndan açarak siz de hisse senedi yatırımı yapabilirsiniz. Hisse senedi yatırımlarıyla ilgileniyorsanız, siz de tek bir tıkla Ziraat yatırım hesabı açabilir ve hemen yatırımlarınızı borsada değerlendirebilirsiniz. Hisse senedi yatırımı yapmak isteyenlerin ilk merak ettikleri şey ise Ziraat Bankası borsa komisyon oranlarıdır. Biz de araştırmalarımızı yaparak Ziraat Yatırım'dan yapacağınız hisse senedi alım veya satım işlemlerinden ne kadar komisyon ödeyeceğinizi bu sayfamızda hazırladık.

 

İlginizi çekebilir: Bankadan hisse senedi nasıl alınır?

 

Ziraat Bankası Hisse Senedi Komisyon Oranları

Ziraat Bankası'nın borsa hisse alım satım işlemleri Ziraat Yatırım'dan yapılmaktadır. Ziraat Bankası'nda İnternet üzerinden yapılan işlemlerde Binde 1,50+BSMV komisyon oranı alınmaktadır. Aracılık hizmetleri servisleri (AHS) aracılığıyla yapılan işlemlerde ise Binde 2+ BSMV oranları komisyonlara yansır. İnternet üzerinden yapılan günlük işlem hacimlerine göre günlük daha düşük komisyon uygulamaları söz konusu olacaktır. Aşağıdaki tabloya göre, işlem hacminizi yükselterek ödeyeceğiniz komisyon oranını düşürebilirsiniz. Ziraat Bankası e-şube, Ziraat Mobil Şube ekranlarından yapacağınız hisse senedi işlemlerinde, aşağıda yer alan tabloda belirtilen kademeli komisyon oranları günlük olarak uygulanacaktır.

Aylık ortalama işlem hacmi (TL)

Komisyon Oranı (OnBinde)

0 – 50.000 TL

15

50.001 – 100.000 TL

12

100.001 – 250.000 TL

10

250.001 – 500.000 TL

8

500.001 – 1.000.000 TL

6

1.000.000 ve Üzeri

4

Ziraat Bankası hisse komisyonuna %5 BSMV dahil değildir.

Ziraat Bankası hisse komisyon oranlarını değiştirme hakkına sahiptir.

 

Emeklilere Ziraat Yatırım Kampanyası

Emekli maaşını Ziraat Bankası'ndan alan veya maaşını Ziraat'e taşıyan emekliler, Ziraat Yatıırım aracılığıyla alacağı hisse senedi işlemlerinde indirimli komisyon oranları ile işlem yapmaktadır. Kampanyadan yararlanmak isteyen emeklilerin, Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Kampanyaya dahil olan kişiler ayrıca yapacakları Havale işlemlerinden de komisyon ödemeyeceklerdir. Detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, Ziraat Yatırım müşteri hizmetleri numarası 0850 222 29 79'u arayabilirsiniz. Kampanyalı olarak tanımlanan hesaplarda komisyon oranı binde 1+ BSMV olarak hesaplanmaktadır. Aşağıda belirtilen meslek gruplarının Ziraat Bankası Yatırım'dan yapacağı hisse senedi yatırım işlemleri kampanyalı komisyon oranları ile hesaplanacaktır:

Öğretmenler,

Polisler,

Sağlık personelleri,

TSK mensupları,

Kamu çalışanları,

Emekli maaşını Ziraat Bankası'ndan alanlar.

 

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma

Satılan hisse ne zaman hesaba geçer?

 

Yorum Yap: