Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi veriyor! 36 aya vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız bu sayfadaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları

 Son zamanlarda bankaların ev hanımlarına kredi kampanyaları dikkat çekmektedir. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredibaşvuruları son zamanlarda artış göstermeye başlamıştır. Ev hanımlarına kredi vermek isteyen Ziraat Bankası'nın bir çok şartı bulunuyor. Siz de bu şartları tamamlıyorsanız Ziraat'ten anında onaylı kredinizi kullanabilir, acil para ihtiyacınızı siz de hemen karşılayabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, 2021 yılında da gelir belgesiz sicili bozuk ev hanımlarına kredi veriyor. Bankalardan ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi kullanmaları için bankaların bazı kredi şartları bulunmaktadır. Bu konumuzda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ev hanımlarının nasıl kredi çekebilceğine değindik. Ev hanımlarının bir bankadan kredi çekebilmesi için kredi notunun iyi seviyede olması (genellikle 1300 üzerinde puan yeterli sayılır), kredi sicilinin temiz olması, geçmiş kredi ve kredi kartı ödemelerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Bu şartlardan sonra çoğu banka gelir belgesi istemektedir ancak bankalar gelir belgesi yerine ek gelir belgelerini de kredi kullandırmak için kabul ediyorlar. Özellikle kira geliri gibi yan gelir sahibi ev hanımları bunu bankaya sunarak, ihtiyaç kredisini kolaylıkla çekebilir. Diğer yandan dul aylığı, anne babadan kalan emekli aylığı gibi düzenli alınan aylıklar karşılığında bankalar kolaylıkla kredi verebilmektedir. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası'ndan ev hanımlarına özel olarak verilen kredi kartlarından da alabilirsiniz.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmesi İçin Kredi Notu

Kredi başvurusu yapıldığında bankaların ilk kontrol ettiği şey kredi notudur. Eğer kredi notunuz iyi seviyede yer alıyorsa diğer kriterleri de araştırarak kredi değerlendirmesi buna göre yapılır. Bir kişinin bankalardan kolay kredi alabilmesi için kredi notunun 1300 seviyesinin üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notunu etkileyen faktörler ise geçmiş ödemeler, daha önce kullanılan krediler, kredi kartı kullanımı, mal varlığı, gelir bilgisi ve pek çok faktör sayılabilir. Siz de kredi notu kaç olmalı sayfamızdan kredi çekebilmek için kredi notunun kaç olması gerektiği ile alakalı daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.


Ev Hanımlarına Kredi Gerekli Belgeler:

  • Başvuru Formu (Bankada verilecek),
  • Nüfus cüzdanı,
  • Çalışma durumuna göre gelir ya da ek gelir belgesi,
  • Gerek görüldüğü durumda kefil
  • Gerek görülesi durumunda krediye karşılık taşınmaz ipotek
  • Şubece istenebilecek diğer ek belgeler

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Aşağıda yer alan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama tablosuna göz atarak 36 ay vadeli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemelerini öğrenebilirsiniz. Kredi faiz oranları anlık piyasa koşullarına göre değiştiğinden dolayı, kredi başvurusu yapmadan önce güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları 2021 karşılaştırmasını mutlaka yapınız.


Ziraat Bankası şubelerine giderek kolaylıkla yapabilir ve krediniz onaylandıktan sonra anında kullanabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu yapacak olan bayanlar, krediye kefil göstererek de kredi çekebilirler.

İlginizi çekebilecek sayfalar:

Ziraat Bankası kredi başvurusu

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Lale doğan

Kredi kullanmak

2022-01-08 22:17:31 -
Murat oğuzcan

Merhaba eşimle birlikte Hollanda da çalişıyorum kredi için bize yardımcı okurmuşsunuz teşekkür ediyorum

2021-11-28 20:15:47 -