Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Bu sayfadan Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu yapabilir, faiz oranları, kredi şartları ve başvuru sonucu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Korona virüs salgınının Türkiye'de de görülmesinden sonra bankalar da önlem paketlerini açıkladı. Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu yaparak siz de 36 ay eşit taksitli, 6 ay ödemesiz olarak 10 bin TL düşük faiz oranlı krediyi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası destek kredisi aşvuru şartları, kredi detayları ve tüm gerekli bilgiler bu sayfada yer almaktadır.

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İnternet şubesi veya Ziraat mobil şubesi üzerinden "Başvurular - Başvuru Takip - Ürün Başvuruları" adımlarını takip ederek kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, Ziraat internet sitesi üzerinden dolduracağınız başvuru formu ile de başvurunuzu Ziraat Bankası'na gönderebilirsiniz. Aşağıda kredi başvuru sayfa linklerini de sizler için paylaştık.

 

Ziraat Bankası destek kredisi başvuru ekranı

 

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2.1 milyon vatandaşa özel olarak 12.1 milayr TL'lik kaynak ayrıldı. Temel ihtiyaç kredisi desteği kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 10 bin TL düşük faizli kredi veriyor. Kredi başvurusu yaptıktan sonra banka ilgili başvuru yapan kişiyi değerlendirmeye alarak başvuru sonucunu buna göre belirlemektedir. Her başvuru yapan kişinin başvurusu onaylanacak diye bir durum söz konusu değildir. Bireysel Destek Kredisi'ni sadece bireysel müşteriler kullanabilir. İşte Ziraat Bankası destek kredisi şartları listesi:

  • Hane geliri 5.000 TL altında olması
  • Kredi başvurusu yapmış olmak

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi Faiz Oranları

Temel İhtiyaç destek kredisi faiz oranları ise %0,49 olarak belirlenmiştir.

 

Geri Ödemeler Nasıl Yapılacak?

30 aya varan vade ve %0,49 faiz oranı ile 6 ay geri ödemesiz olarak ödemeler yapılacaktır. Yani:

  • 10.000 TL kredi için: İlk 6 ay ödemesiz, sonrasında 30 ay eşit taksitli
  • 7.500 TL kredi için: İlk 6 ay ödemesiz, sonrasında 30 ay eşit taksitli
  • 5.000 TL kredi için: İlk 6 ay ödemesiz, sonrasında 30 ay eşit taksitli

 

Şubeye Gitmeden Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası destek kredisine internetten başvuru yaptıktan sonra şubeye gitmeden ATM'den günlük 5.000 TL'ye kadar para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası'nda hesabı olan kişilere kredi onaylandıktan hemen sonra hesaba otomatik olarak para yatmaktadır. Ziraat Bankası'nda hesabı olmayan kişilerin kredi başvurusunun onaylanması durumunda şubeye gitmesi gerekmektedir.

 

Destek Kredisi Başvuru Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

Kredi başvurusunu yaptıktan sonra banka yetkilileri başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Yoğunluk durumundan dolayı başvuru sonucu 3 gün içerisinde cep telefonunuza SMS ile gönderilecektir. Eğer SMS ile başvuru sonucu gelmediyse başvurunuzu takip etmek için aşağıda yer alan destek kredisi başvuru sonucu sorgulama sayfamıza gidebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru SMS

SMS ile başvuru yapmak isteyenler sadece internet üzerinden başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası destek kredisi için SMS ile başvuru kabul etmemektedir. 

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi Hesaplama

 
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)

Efektif Yıllık
Faiz Oranı

10.000 36 ay 6 ay 376 TL

8,1326

7.500 36 ay 6 ay 282 TL

8,1326

5.000 36 ay 6 ay 188 TL

8,1326

3.000 36 ay 6 ay 113 TL

8,1326

 

Bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak siz de Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu yapmak için gerekli şartları ve tüm gereken bilgileri inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan link aracılığıyla başvuru durumunuzun hangi aşamada olduğunu da sorgulayabilirsiniz.

 

Destek Kredisi Başvuru Sonucu Sorgulama

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

derviş kalaycı

5bintl destekten yararlanmak istiyorum

2020-06-03 15:13:17 -
Kapat