Ziraat Bankası Dolar Hesabı: Açma, Alma Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan Ziraat Bankası dolar hesabı açma, dolar alış satış komisyon oranları ve diğer detayları öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Dolar Hesabı: Açma, Alma Nasıl Yapılır?

Türkiye'de en çok kullanılan bankalardan olan Ziraat Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden döviz yatırımlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Son zamanlarda ülkemizde dolar ve euro gibi yabancı para birimlerine yatırım yapan sayısında artış görüldü. Bu sayfamızda Ziraat Bankası dijital kanalları üzerinden birkaç dakika içerisinde dolar hesabı açılışınızı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Dolar Hesabı Açma

Ziraat Bankası'ndan yabancı para (döviz) cinsinden vadesiz mevduat hesabı açabilir, döviz yatırımlarınızı Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca döviz hesabı açakara yurt dışından para transfer işlemlerinizi SWIFT ile gerçekleştirebilir, hesabınıza döviz cinsinden para transferi yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek Ziraat dolar hesabınızı anında açabilirsiniz.

İşte Ziraat Bankası dolar hesabı açma adımları:

  • Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yapın.
  • Menü'ye tıkladıktan sonra "Hesaplarım" sayfasına gelin.
  • "Yeni Hesap Aç  Vadesiz Hesap sayfasına gelecek döviz cinsini USD seçin.
  • Devam butonuna basarak hesap açılışı tamamlayın.

Ziraat Bankası İnternetten Dolar Alma

Dolar hesabı açılışınızı yaptıktan sonra, güncel Ziraat Bankası dolar alış satış kurlarına göre alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulama veya Ziraat İnternet bankacılığına girdikten sonra Hesaplarım → USD (Dolar Hesabı) sayfasına gelerek dolar alımı veya aldığınız dolarları TL'ye çevirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası borsa hesabı açma

Ziraat Bankası hesap açma

→ Dolara en yüksek faiz veren bankalar

Yorum yap: