Ziraat Bankası EFT İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası eft iptali nasıl yapılır konusunda paylaştıklarımızı okuyarak sizler de, Ziraat Bankası eft iptal etme işlemini hemen öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde elektronik fon transferi olarak bilinen eft, bankalar arası yapılan para transfer işlemidir. Eft işlemi bankaların elektronik ortamlarından kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Yoğun ya da dalgın olduğumuz günler, yanlış bir hesaba para transferi yapabiliyoruz. Bunun için, Ziraat Bankası eft iptali nasıl yapılır diye araştırdık. Bankaların elektronik ortamlarından en çok gerçekleştirilen işlem, eft işlemidir. İşlemi gerçekleştirmek kadar, iptal ettirmek de bilinmesi gereken noktalardandır. Neredeyse her gün yaptığımız eft işlemini bizler de, yanlış gerçekleştirebiliriz. Türkiye’nin en fazla müşteri kitlesine sahip Ziraat Bankası’ndan eft iptali nasıl gerçekleştirilir? İşte, cevabı. 


Ziraat Bankası eft iptal etme
Teknolojik gelişmelerle birlikte bankaların internet şubelerinden, mobil uygulamaları ya da telefon bankacılığı üzerinden eft işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yanlışlıkla yapılan eft işleminizi Ziraat Bankası’nda iptal ettirmek mümkün. Aşağıdaki yollardan eft işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 
 

Telefon Bankacılığından eft iptali
 

444 00 00 - 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası telefon bankacılığını kullanarak, eft işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

 

Mobil Uygulamasından eft iptali
 

Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapınız. Durumunu izle- para transferi- talimatlarım- eft iptal adımlarını takip ederek işleminizi rahatça iptal ettirebilirsiniz.
 

 

İnternet Şubesinden eft iptali
 

https://bireysel.ziraatbank.com.tradresine giriş yapınız. Daha sonra, İşlem yap- Başka Bankaya (EFT)- Transfer talimatlarım sekmesine tıklayınız. Karşılaşacağınız sayfada yapmış olduğunuz eft işlemlerinizi görebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz eft işlemini seçerek ‘iptal’ butonuna tıklayın. Daha sonra işleminiz iptal edilecektir.
 


Ziraat Bankası eft iptali için kullanabileceğiniz yolları paylaştık yukarıda paylaştık. Belirtmiş olduğumuz yollar, karşı taraf hesaptan parayı çekmediyse kesin sonuç verecektir. Karşı tarafın banka hesabından parayı çekmesi durumunda, banka çalışanları vatandaşla iletişime geçecektir. Vatandaşın onay vermesi halinde, yanlış gerçekleştirmiş olduğunuz para transferi hesabınıza tekrar yatırılacaktır. Eft işlemi yaparken olabildiğince dikkatli olmakta fayda var. Ziraat Bankası eft iptali nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız için araştırma yaptık. Sizler de, sayfamıza göz atarak her gün gerçekleştirmiş olduğunuz eft işleminin, iptali hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Yanlış yaptığınız eft işleminizi vakit kaybetmeden, yukarıdaki yollara başvurarak iptal ettirebilirsiniz. 

Ziraat Bankası eft saatleri

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Nejdet özçelik

Para iptal et

2021-12-12 14:22:04 -
Hasan Kaçan

Dün yaptığım eft işleminin iptal edilmesini istiyorum ama banka kabul etmiyor.

2021-10-27 19:19:40 -