Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan Ziraat Bankası EFT limiti arttırma nasıl yapılır sorusuna yanıt bularak günlük eft limitinizi hemen yükseltebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?
Bir bankadan farklı bir bankaya para transferi yaparken EFT tercih etmeniz gerekmektedir. EFT ile para transfer işlemleri sadece EFT saatleri içerisinde yapılabiliyorken; Hafta sonu (cumartesi ve pazar), resmi tatil günleri, mesai saatleri dışında eft işlemleri yapılamaz. Bundan dolayı herhangi bir para alışverişiniz varsa eft saatleri içerisinde yapmaya özen gösteriniz. Eft saatlerinin yanı sıra bankaların eft işlemlerinde limit kısıtlamaları da bulunabilmektedir.
 
Ziraat Bankası EFT Limiti Ne Kadar?
Ziraat Bankası günlük EFT limiti her bireysel ve kurumsal müşteri için farklılık göstermektedir. Ziraat Bankası'nın bireysel kullanıcıları için günlük eft limiti 50.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Yani Ziraat Bankası müşterileri hesabında fazla para olsa dahi 50 Bin TL'nin üzerinde para transferi yapamazlar. Siz de eft limitinden yüksek bir rakamı aynı gün içerisinde para transferi yapmak istiyorsanız aşağıda bulunan yöntemleri kullanarak EFT limitinizi arttırabilirsiniz.
 
Ziraat Bankası Eft Limiti Arttırma
Pek çok kişi Ziraat Bankası'nın günlük olarak hesaplara güvenlik önlemi amaçlı uygulanna EFT limitinden dolayı, para transferi yaparken sorun yaşamaktadır. Eğer yüklü miktarda EFT ile para gönderecekseniz aşağıda yer alan yöntemi kullanarak EFT limitinizi yükseltebilirsiniz.
  • Müşteri Hizmetlerinden: Ziraat Bankası'nda bulunan bireysel veya kurumsal hesabınızın günlük EFT veya havale limitini arttırmak istiyorsanız, 0850 220 00 00 yada 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
  • Banka Şubesinden: Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisi aracılığıyla günlük Eft limitinizi arttırabilirsiniz. Günlük olarak en fazla 250 bin TL para transferi yapılmaktadır. Ayrıca EFT limitinin arttırılıp arttırılmayacağına banka karar verecektir. Eğer yüklü miktarda para yollamayı düşünüyorsanız bunu günlere bölerek gönderebilir ve bu sayede işlem limitlerine takılmazsınız.
 
EFT ve Havale İşlem Kısıtlama ve Limitleri
EFT, sadece eft saatleri içerisinde içerisinde yapılabiliyorken; Havale işlemleri 7 gün 24 saat yapılabilmektedir. Havale, Ziraat Bankası hesapları arası para transfer işlemlerine denilmektedir. Eft farklı bankalar arasında para gönderme işlemleridir. Havale işlemleri anında karşı hesaba düşerken, EFT ile para yollama işlemleri Merkez Bankası onayına sunulduğundan dolayı yarım saate kadar uzayabilmektedir. Eğer herhangi bir ürün satışı yapacaksanız paranız hesabınıza düşmeden önce noterde kesinlikle satış vermeyiniz. Eft işlemi sıraya alındığından dolayı gönderici tarafından sizin hesabınıza düşmeden önce iptali yapılabilmektedir. Ancak para sizin hesabınıza geldiği anda herhangi bir iptal işlemi söz konusu olamaz.
 
Eft işlemlerinde bankalar günlük eft limiti koymaktadır, her kullanıcı için farklı olsa da Ziraat Bankası günlük eft limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir. 50 bin TL üzeri para yollamak istiyorsanız eft limitinizi yükseltmek için bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Siz de Ziraat Bankası Eft limiti arttırma başvurusunu bankaya yaparak, eft limitinizi hemen yükseltebilir ve daha yüksek miktarda para gönderebilirsiniz.
 
 

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Murat Balaban

600 bin tl eft yapabilirmiyim , arsa satış parası

2021-12-14 19:27:35 -
Kredibankalar.com

Yüksek miktarda EFT yapılabilmesi için öncelikle bankaya bilgi vermelisiniz. Eğer EFT limitiniz kısıtlı ise bankaya bilgi vererek EFT limitinizi arttırabilirsiniz.

2021-12-15 23:32:13