Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT saatleri 2020 yılı bilgilerine bu sayfadan ulaşabilir, EFT nasıl yapılır, EFT ücreti ve gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası EFT saati 2020  içerisinde para transferi  yaparak siz de gönderilen paranın karşı tarafa ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hangi saatler arasında eft işlemleri onaylanır ve karşı tarafa geçer işte sizler için araştırıp bu sayfamızı hazırladık. EFT (Elektronik Fon Trasnferi) Türkiye'de 1992 yılından bu yana kullanımdadır. Bir bankadan farklı bir bankaya hızlı şekilde para yollama yöntemine EFT denilmektedir. EFT ile Ziraat Bankası'ndan Vakıfbank'a yada farklı bir bankaya para transferi yapabilirsiniz. Havale işlemi ise Ziraat Bankası çatısı altında farklı bir hesaba para göndermeye verilen isimdir. Ziraat Bankası'nın eft gönderim saatleri aşağıda yer almaktadır.Ziraat Bankası EFT Saatleri
Ziraat Bankası EFT işlemlerinizi hafta içi  09:00 - 16:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Saat 16:00'dan sonra 17:00'a kadar EFT yapabilirsiniz ancak bu saatten sonra yapılacak EFT işlemleri için "Geç EFT" adı altında ekstradan EFT ücreti alınacaktır. Yarı tatil günlerinde ise saat 09:00 ile 11:00 saatleri arasında EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası'ndan farklı bir bankaya para göndermek istiyorsanız öncelikle Ziraat Bankası internet şubesine (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) veya mobil şubeye giriniz. Sonrasında sırasıyla Hesaplar - Para transferi - EFT adımlarını takip ediniz. EFT sayfasında ise gönderilecek kişinin İBAN numarası, adı soyadı, gönderilecek para miktarını ve para gönderen hesabı seçerek "Devam Et" tıklayınız. Açılan sayfada bilgileri tekrardan kontrol ederek onaylarsanız para karşı hesaba EFT yapılacaktır. Ziraat EFT yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Gönderilecek banka hesabının IBAN veya hesap numarasını kontrol ediniz
  • Para transferini EFT saatlerinde yapmaya dikkat ediniz
  • Gönderilecek hesap sahibi adı soyadı bilgilerini doğru giriniz
  • Açıklama bölümünü mutlaka doldurun, bir kişiye borç para veriyorsanız para gönderirken açıklamaya mutlaka "borç para" yazınız. Eğer borç verdiğiniz kişi parayı tekrar size vermezse bunu bir dekont ile dava açarak kısa zamanda alabilirsiniz
  • Hafta sonu, resmi tatiller, bayram günlerinde bankalar kapalı olduğundan dolayı EFT yapılamaz. Bu günlerde EFT yaparken ileri tarihli olduğunu göz önünde bulundurunuz.

 

Ziraat Bankası EFT İptal Etme

Bazı durumlarda yaptığımız EFT işlemini iptal etmek isteyebiliriz. İBAN veya hesap numarasını yanlış yazmamızdan dolayı veya paranın EFT saatlerinde gönderilmemesinden dolayı EFT işlemini iptal etmek istiyorsanız siz de Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ve EFT talimatını iptal edebilirsiniz. İleri tarihli EFT talimatı dışında EFT ile gönderilen para transferleri kesinlikle banka tarafından iptal edilemez. Para karşı hesaba geçtiyse ve yanlış hesaba para gönderdiyseniz bu durumda hukuki yollara başvurmanız gerekebilir. Daha detaylı bilgilere Ziraat Bankası EFT iptal etme sayfamızı ziyaret ediniz.

 

EFT Yanlış Hesaba Gitti, Ne Yapacağım?
EFT işleminizin yanlış olarak yapıldığını düşünüyorsanız bunu biran önce Ziraat Bankası'na bildirmeniz gerekmektedir. Yanlış hesaba para yatırma sayfamızdan daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 


EFT Yaptım, Ne Zaman Karşı Tarafa Geçer?
Eft gönderim saatlerinde eftnizi yaptıysanız, normal şartlarda 20 dakika içerisinde eft işlemi karşı tarafın hesabına geçecektir. Eğer bir problem oluştuysa ve eft işleminiz yarım saat gibi bir zaman sonra bile karşı tarafın hesabına geçmiyorsa Ziraat Bankası'nın müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirebilirsiniz.

 

İlgili: Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma
 


Ziraat Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?
Ziraat Bankası'nın 2020 yılında eft gönderim ücretleri de Mobil şube, internet şube, banka şubesi ve ATM'den veya Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden yapıldığında değişiklik göstermektedir. İnternetten yapılan EFT işlemleri aşağıdaki şekilde ücretlendirilir.

 

BAKINIZ: Ziraat Bankası EFT ücretleriZiraat Bankası EFT Sorgulama
Ziraat Bankası'nda iş günü mesayi saatleri içerisinde gönderilen eft işlemleri işleme alınarak 5 ile 20 dakika arasında karşı tarafa iletilir. Teknik yada diğer sorunlardan dolayı eft'niz gönderilmediyse bunun sorgulamasını ise 0850 220 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden de eft'niz hakkında bilgi almanız mümkündür. Ayrıca EFT'niz işleme alınmadıysa iptal etme seçeneğiniz de vardır. Bunun için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/index.html Ziraat Bankası resmi sitesine giriş yaptıktan sonra EFT işlemleri menüsünden tüm işlemlerinizi anında kontrol edebilirsiniz.

 

Ayrıca diğer bankaların eft saatleri ve eft ile ilgili bilgileri almak istiyorsanız, aşağıda verdiğimiz linklerdeki konuları da inceleyebilirsiniz. Tüm eft işlemleri hakkında sitemiz üzerinden konulara ulaşma şansınız vardır. Ziraat Bankası EFT saatleri  bu konudaki belirtildiği şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca diğer bankaların eft saatlerini de incelemek istiyorsanız eft saati konumuza bakabilirsiniz.

 

Benzer içerik: Ziraat Bankası çalışma saatleri

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ahmet Yerlikoca
Ahmet Yerlikoca

Ziraat EFT saatleri içinde para gönderimi yaptım ama para karşı hesaba ulaşmamış ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

2020-06-09 13:40:04 -
kredibankalar.com
kredibankalar.com

Merhabalar, EFT saatleri içerisinde para transfer işlemleriniz genellikle 5 ile 30 dakika içerisinde karşı hesaba geçecektir. Bazı durumlarda hesaba bloke konulmaktadır veya farklı hataalr oluşabilmektedir. Eğer hafta içi EFT günlerinde para transferi yaptıysanız ve yarım saatten fazla bir süredir para karşı hesaba geçmediyse bankanızla iletişime geçmeli ve sorun hakkında bilgi almalısınız.

2020-06-09 13:41:50