Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2020

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2020

Bu sayfadan 2020 yılına ait Ziraat Bankası EFT ücreti hakkında bilgilere ulaşarak EFT işleminizde ne kadar masraf ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2020

HERKESE ANINDA KREDİ KARTI:

Anında onaylanan kredi kartı Akbank'a başvuru yapmak için buraya tıklayın,

formu doldurun kartınız hemen onaylansın!

 

Tüm bankalarda olduğu gibi  Ziraat Bankası EFT ücreti  de bulunmaktadır. Siz de Ziraat Bankası ATM'lerinden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, Ziraat şubelerinden veya çağrı merkezini arayarak EFT ile para transferi yapabilirsiniz. Siz de aşağıda yer alan bilgilere göz atarak para transfer işlemlerinde ne kadar komisyon ücreti ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası EFT Ücreti 2020

Bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek siz de Ziraat Bankası'ndan farklı bir bankaya para transferi olarak kullanılan EFT ücreti hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. EFT ücretinin yanı sıra aşağıda tüm kanallardan havale ücretleri de yer almaktadır. Daha önceki yıllarda EFT ve havale ücreti olarak en az 6 TL alınıyordu ancak geçtiğimiz günlerde BDDK tarafından yapılan çalışmalar neticesinde EFT ücretleri belli bir limite kadar 1 TL'ye indirildi. İşte 2020 yılında Ziraat Bankası EFT ücreti listesi:

 • 1000 TL'ye kadar EFT ücreti: 1 TL
 • 1000 - 50.000 TL arası EFT ücreti: 2 TL
 • 50.000 TL üzeri EFT ücreti: 25 TL

 

Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık için EFT ücretleri güncellenmiştir. Buna göre 1.000 TL'ye kadar yapılan EFT işlemlerinde EFT ücreti 1 TL, 1000 TL ile 50.000 TL arasındaki EFT için 2 TL, 50 bin TL üzerindeki EFT işlemlerinden ise 25 TL komisyon ücreti alınmaktadır. Bu ücret mobil ve internet bankacılığına ait olup, Ziraat Bankası'nın diğer kanallarından yapılan EFT işlem ücretleri aşağıda yer almaktadır.

 

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası çalışma saatleri 2020

 

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası'ndan para transferi yapacaksanız, bunu Ziraat mobil uygulaması veya Ziraat Bankası internet bankacılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında banka şubesine müşteriler tek tek alınmaktadır. Şubelerde yoğunluk olmasından dolayı sağlığınızı tehlikeye atmak istemiyorsanız bankacılık işlemlerinizi online kanallardan gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası EFT işlemi için kullanabileceğiniz kanallar listesi:

 • Ziraat Bankası internet şubesi
 • Ziraat Bankası mobil şubesi
 • Ziraat Bankası ATM'leri
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri
 • Şubeler

 

Hem ödenen ücret bakımından hem de kolaylık olmasından dolayı siz de EFT işleminizi hafta için her gün saat 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Para Transferi sayfasına geliniz. Sonrasında EFT ile para transferi menüsüne geldikten sonra ilgili sayfada para yollanacak kişinin İBAN numarası, isim soyisim ve gönderilecek para miktarını (TL) ilgili bölümlere doldurunuz. Sonrasında gönder dedikten sonra bilgileri tekrardan gözden geçirerek onaylayarak EFT işleminizi tamamlayabilirsiniz. EFT onaylandıktan sonra EFT saatleri içerisinde işleminiz gerçekleştiyse 5 ile 30 dakika arasında karşı hesaba geçecektir. Havale işlemlerinde para tranferi aynı anda onaylanarak hemen karşı hesaba geçecektir.

 

EFT Kanalı

1.000 TL

1.000 – 50.000 TL

50.000 TL üzeri

Mobil bankacılık

1 TL

2 TL

25 TL

İnternet bankacılığı

1 TL

2 TL

25 TL

ATM

2 TL

5 TL

50 TL

Banka şubesi

5 TL

10 TL

100 TL

Müşteri hizmetleri

5 TL

10 TL

100 TL

Geç EFT - İnternet

3 TL

10 TL

75 TL

Düzenli EFT

1 TL

1 TL

 

 

Ziraat Bankası Havale Ücreti 2020

Ziraat Bankası'ndan farklı bir Ziraat Bankası hesabına para gönderecekseniz, bunu havale ile yapmanız gerekmektedir. Havale ücretleri, gönderilen para miktarına göre değişmektedir. 1 TL ile 25 TL arasında aynı EFT ücretinde olduğu gibi havale işlemlerinden de baremli ücret alınmaktadır. 2020 yılında Ziraat Bankası'nın havale ücretleri aşağıdaki listede yer almaktadır:

 • İnternet bankacılığından havale ücreti: 1 TL - 25 TL
 • Mobil bankacılıktan havale ücreti: 1 TL - 25 TL
 • ATM havale ücreti: 1 TL - 25 TL
 • Telefon bankacılığından: 5 TL - 100 TL
 • Şubeden: 5 TL - 100 TL


 

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Ziraat Bankası EFT ücreti 2020 hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sayfadaki bilgileri inceleyerek Ziraat Bankası havale ücreti ile Ziraat Bankası EFT hakkında gelişmeleri de öğrenebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası EFT saatleri

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: