sponsorlu bağlantılar

Ziraat Bankası Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası enflasyon korumalı mevduat hesabı ile siz de yüksek faizlerle paranızı değerlendirebilirsiniz. İşte enflasyona endeksli mevduat ürünleri.

Ziraat Bankası Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

2019-04-29 14:21:28

sponsorlu bağlantılar

 

 ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun kartınızı hemen kullanmaya başlayın.

 

Ülkemizde devlet bankaları arasında hizmet vermeyi sürdüren Ziraat Bankası'ndan parasını mevduat hesabında değerlendirmek isteyenlere müjde! Ziraat Bankası enflasyon korumalı mevduat hesabı ile paranız erimeden yüksek faizlerle para kazanabilirsiniz. Enflasyon oranlarına yüre yükselen mevduat ürünleri ile siz de daha yüksek faiz oranlarıyla paranızı Ziraat Bankası'nda değerlendirebilirsiniz. Peki enflasyona endeksli mevduat nedir, nasıl işler işte tüm ayrıntıları.

 

Ziraat Bankası Enflasyon Mevduat Hesabı

Faiz korumalı, enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı ile "hesap açılışında  taahhüt edilen faiz oranı - vade sonunda oluşan Tüfe Endeksi yıllık değişim oranı + ilave oran" karşılaştırıldığı zaman hangisi daha yüksek geliyorsa, o faizden paranızı alabilirsiniz. Yani enflasyon oranları, mevcut faiz oranından daha yüksek çıkarsa enflasyona göre faiz kazanmış oluyorsunuz. Özellikleri ve diğer ayrıntıları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

Enflasyon Endeksli Faiz Korumalı Mevduat Hesabı Özellikleri

  • Mevduat vade gün sayısı 92 - 370 arasında olması gerekmektedir.
  • Mevduat açılışında bir oran taahhüt edilir ve vade sonundaki Tüfe Endeksi Yıllık Değişim Oranı karşılaştırılır.
  • Vade sonucunda taahhüt edilen faiz oranı, Tüfe Endeksi Yıllık Değişim oranı üzerine eklenen marj oranıyla birlikte karşılaştırılarak bu iki orandan hangisi yüksekse faiz o hesaba göre işler.
  • Gerçek kişi müşterileri yararlanır.
  • Hesaptan para çekseniz bile, mevduatın vadesi bozulmaz.

 

ENFLASYON KORUMALI VADELİ HESAP

Enflasyon korumalı vadeli hesap ile parasını değerlendirmek isteyen kişilere faiz kazancının yanı sıra, ileriye dönük olarak enflasyon koruması sağlamaktadır. Siz de Ziraat Bankası enflasyon korumalı mevduat hesabından yararlanmak istiyorsanız, en yakın Ziraat Bankası şubelerinden hesabınızı açarak paranızı hemen değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası mevduat faiz oranı 2019

Mevduat faizleri: En yüksek faiz veren banka

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Akbank Hesap Kapatma
Tarih : 2019-08-31 19:34:45
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA