Ziraat Bankası hesap açma nasıl yapılır?

Bankaya gitmeden Ziraat Bankası hesap açma işlemlerini bu sayfadan öğrenerek Ziraat Bankası'nda hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap açma nasıl yapılır?

Paranızı güvenli bir yerde tutmak istiyorsanız siz de, Ziraat Bankası hesap açma işlemlerini kullanarak anında hesabınızı açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizde bu bankada vadesiz TL mevduat hesabı açarak hem paralarınızı saklayabilir hem de internet bankacılığını kullanmaya başlayarak tüm bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda vadesiz hesap açmak isteyen kişiler en az 18 yaşında olması yada 18 yaşının altındaysa ailesinin rızası alınması gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda geçmiş dönemde bir banka hesabınız yoksa, yeni hesap başvurusu için Ziraat şubesine gitmeniz gerekmektedir. Sadece kimlik belgesi ile Ziraat şubelerine giderek dakikalar içerisinde hesabınızı açarak, Ziraat banka kartı olan BankKart'ı teslim alabilirsiniz. Aşağıda Ziraat Bankası ek hesap, dolar hesabı, altın hesabı ve diğer hesapların açılışının nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

 

Ziraat hesap açma

Ziraat Bankası'nda mevcut kullandığınız bir hesabınız yoksa ve ilk defa Ziraat Bankası müşterisi olmak istiyorsanız, Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası şubesine sadece kimlik belgenizle giderek hesabınızı hemen açabilir, banka kartınızı anında alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca internet ve mobil bankacılığınızı da aktif ederek Ziraat Bankası hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer daha önce Ziraat Bankası hesabınız varsa, internet ve mobil şubeye girerek döviz hesabı, vadeli mevduat hesabı, yatırım hesabı gibi ek hesapların açılışını gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda Ziraat Bankası hesap türlerini ve bu hesapların açılışını nasıl yapacağınızı inceleyebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası borsa hesabı açma

Ziraat Bankası'nda borsa hesabı açmak için Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yaptıktan sonra Yatırım sekmesinden Ziraat Yatırım (Borsa) menüsüne tıklayın. Ziraat Yatırım Borsa Hesap Açılışı sekmesinden borsa hesabı açarak hisse senedi alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte Ziraat Borsa hesabı açma adımları:

  • Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yapın.
  • "Yatırım" sayfasına geldikten sonra "Ziraat Yatırım (Borsa)" sayfasına gelin.
  • "ZRY (Borsa) Hesap Açılışı" sayfasına geliniz.
  • "Ankete Git" seçeneğine tıklayarak anketi doldurun ve borsa hesap açılış başvurunuzu tamamlayın.

Ayrıntı: Ziraat Bankası borsa hesabı açma

 

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Ziraat Bankası'nda hesabınız varsa, Ziraat Bankası internet hesabınızın aktif olması için Ziraat Bankası Online Başvuru sayfasına gidebilir, gerekli bilgileri doldurarak hemen Ziraat Bankası internet şubesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca internet şubesi şifrenizi almadıysanız, Ziraat Bankası internet şifresi alma sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Bankkart Özellikleri

Ziraat Bankası hesap kartı başvurusu yapmadan önce, Ziraat Bankası'nın hem banka kartı hem kredi kartı olarak kullanılabilen bankkart'a başvuru yaparak, anlaşamlı üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, kampanyalara katılabilir, puan kazanabilir, kazanılan puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart'ına şubelerden, internetten, Ziraat mobilden, ATM'den, SMS ile veya 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden başvuru yapabilirsiniz. İşte Bankkart özellikleri:

  • Hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilir.
  • Alışverişlerde puan biriktirerek kazanılan puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz.
  • Yurt içinde veya yurtdışında alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternetten hem banka kartı hem kredi kartı özelliği ile alışveriş yapabilirsiniz.
  • Temassız özelliği ile şifre girmeden alışveriş yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası eksi hesap açma

Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınıza eksi hesap yani KMH tanımlatmak istiyorsanız; Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yapınız. Hesaplarım sayfasından KMH (Kredili Mevduat Hesabı) sayfasına geliniz. KMH başvurusu menüsüne tıklayarak eksi hesap başvurusu yapabilir ve sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası altın hesabı açma

Ziraat Bankası internet bankacılığından altın alım satımı yapmak için, Ziraat Bankası'nda mevcut bir TL hesabınızın olması gerekmektedir. Ziraat banka hesabınız yoksa altın hesabı açamazsınız, eğer hesabınız yoksa Ziraat Bankası şubesine giderek TL vadesiz hesabı açmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda yatırımlarınızı gram cinsinden altın ile yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yaptıktan sonra Hesaplarım sayfasından Altın Hesaplarım sekmesine giriniz. Yeni Hesap Aç menüsüne tıkladıktan sonra anında Ziraat Bankası altın hesabınızı açabilir ve TL hesabınıza bağlayabilirsiniz. Altın alım satım işlemlerinizi mesai saatleri içerisinde yapmaya dikkat ediniz, çünkü mesai saatleri dışında gram altın alım satım makas aralığı oldukça yüksek tutularak altın fiyatları piyasanın dışında bir fiyata satılmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası altın hesabı açma sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Siz de bu konudaki bilgilerden yararlanarak Ziraat Bankası hesap açma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca yeni hesap açmak istiyorsanız bankanın şubelerine uğrayarak sadece kimlik belgenizle hesabınızı açabilir ve kullanmaya anında başlayabilirsiniz. Ayrıca yukarıda yer alan internetten hesap açılabilen bankaları inceleyerek, bu bankalarda hesap kartı başvurusunu internetten hemen gerçekleştirebilir ve hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Şubeye gitmeden banka hesabı açma

Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Ziraat Bankası kart şifresi alma

Ziraat Bankası dolar hesabı açma

Paylaş: