Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Online Hesap Açma 2021

Online, şubeye gitmeden Ziraat Bankası hesap açmak için Ziraat Mobil uygulamasını indirebilir, hesabınızı bu sayfada yer alan bilgilere göre hemen açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Online Hesap Açma 2021

İnternet üzerinden artık Ziraat Bankası müşterisi olmak çok kolay. Artık Ziraat Bankası şubesine gitmeden banka hesabınızı internet üzerinden kolaylıkla açabilirsiniz. Daha önceki dönemde Ziraat Bankası veya diğer bankaların müşterisi olabilmeniz için, banka şubesine giderek ıslak imza vermeniz gerekiyordu ancak artık bu tarihe karıştı.

Şubeye gitmeden hesap açma arasında yer alan Ziraat Bankası hesap açma işlemlerini, Ziraat Mobil uygulamasını yaparak tamamlayabilir, hesabınızı şubeye gitmeden açabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Vadesiz TL mevduat yani banka hesabınızı açtıktan sonra mobil şubeye giriş yaparak Dolar hesabı, Euro hesabı gibi döviz hesapları açılışı, vadeli mevduat hesabı açılışı, altın hesabı veya borsa hesabı gibi alt hesapların açılışını da internet veya mobil şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfamızda Ziraat Bankası'nın şubesine gitmeden banka hesabı ve diğer alt hesapların açılışının nasıl yapıldığını açıkladık.

Ziraat Bankası hesap açma online

İnternetten, şubeye gitmeden artık hesabınızı açabilir, hesabınız açıldıktan sonra şifre tanımlamanızı yaparak Ziraat Bankası hesabınızı hemen kullanabilirsiniz. Şubeye gitmeden hesap açabilmeniz için akıllı cep telefonunuzun NFC özelliği olması ve yeni çipli kimlik kartına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer NFC özellikli cep telefonunuz veya çipli yeni kimlik kartınız yoksa, sadece Ziraat şubelerinden hesabınızı açabilirsiniz. Ziraat Bankası hesap açma adımları:

 • İlk olarak Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Uygulamayı açtıktan sonra ana ekranda yer alan "Müşterimiz Olun" butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda alanları onaylayarak "Devam" butonuna tıklayın.
 • "Biyometrik Veri Onayı" sayfasını onaylayın ve devam edin.
 • Kimlik kartınızın arka kısmını ekrandaki şekilde taratmak için "Devam" butonuna tıklayın.
 • Bu işlemden sonra Ziraat Bankası hesabınız açılacaktır. Bu işlemden sonra internet bankacılığı şifrenizi alarak Ziraat Mobil'i kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan internet şifresi alma sayfasından detayları öğrenebilirsiniz.

İlgili sayfa: Ziraat Bankası internet şifresi alma

Ziraat Bankası hesap açma online

Ziraat Bankası dolar hesabı açma

Ziraat Bankası'ndan yabancı para (döviz) cinsinden vadesiz mevduat hesabı açabilir, döviz yatırımlarınızı Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca döviz hesabı açakara yurt dışından para transfer işlemlerinizi SWIFT ile gerçekleştirebilir, hesabınıza döviz cinsinden para transferi yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek Ziraat dolar hesabınızı anında açabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yapın.
 • Menü'ye tıkladıktan sonra "Hesaplarım" sayfasına gelin.
 • "Yeni Hesap Aç  Vadesiz Hesap sayfasına gelecek döviz cinsini USD seçin.
 • Devam butonuna basarak hesap açılışı tamamlayın.

Ziraat Bankası borsa hesabı açma

Ziraat Bankası'nda borsa hesabı açmak için Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yaptıktan sonra Yatırım sekmesinden Ziraat Yatırım (Borsa) menüsüne tıklayın. Ziraat Yatırım Borsa Hesap Açılışı sekmesinden borsa hesabı açarak hisse senedi alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte Ziraat Borsa hesabı açma adımları:

 • Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yapın.
 • "Yatırım" sayfasına geldikten sonra "Ziraat Yatırım (Borsa)" sayfasına gelin.
 • "ZRY (Borsa) Hesap Açılışı" sayfasına geliniz.
 • "Ankete Git" seçeneğine tıklayarak anketi doldurun ve borsa hesap açılış başvurunuzu tamamlayın

Ziraat Bankası eksi hesap açma

Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınıza eksi hesap yani KMH tanımlatmak istiyorsanız; Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yapınız. Hesaplarım sayfasından KMH (Kredili Mevduat Hesabı) sayfasına geliniz. KMH başvurusu menüsüne tıklayarak eksi hesap başvurusu yapabilir ve sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası altın hesabı açma

Ziraat Bankası internet bankacılığından altın alım satımı yapmak için, Ziraat Bankası'nda mevcut bir TL hesabınızın olması gerekmektedir. Ziraat banka hesabınız yoksa altın hesabı açamazsınız, eğer hesabınız yoksa Ziraat Bankası şubesine giderek TL vadesiz hesabı açmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda yatırımlarınızı gram cinsinden altın ile yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankası mobil veya internet şubesine giriş yaptıktan sonra Hesaplarım sayfasından Altın Hesaplarım sekmesine giriniz. Yeni Hesap Aç menüsüne tıkladıktan sonra anında Ziraat Bankası altın hesabınızı açabilir ve TL hesabınıza bağlayabilirsiniz. Altın alım satım işlemlerinizi mesai saatleri içerisinde yapmaya dikkat ediniz, çünkü mesai saatleri dışında gram altın alım satım makas aralığı oldukça yüksek tutularak altın fiyatları piyasanın dışında bir fiyata satılmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası altın hesabı açma sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap açma

Ziraat Bankası Bankkart Özellikleri

Ziraat Bankası hesap kartı başvurusu yapmadan önce, Ziraat Bankası'nın hem banka kartı hem kredi kartı olarak kullanılabilen bankkart'a başvuru yaparak, anlaşamlı üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, kampanyalara katılabilir, puan kazanabilir, kazanılan puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart'ına şubelerden, internetten, Ziraat mobilden, ATM'den, SMS ile veya 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden başvuru yapabilirsiniz. İşte Bankkart özellikleri:

 • Hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilir.
 • Alışverişlerde puan biriktirerek kazanılan puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yurt içinde veya yurtdışında alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternetten hem banka kartı hem kredi kartı özelliği ile alışveriş yapabilirsiniz.
 • Temassız özelliği ile şifre girmeden alışveriş yapabilirsiniz.

Şubeye gitmeden banka hesabı açma

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Kredibankalar.com

Emine hanım merhabalar, yurt dışında yaşayan kişiler için bu yöntemle hesap açılıp açılmadığından tam olarak emin değiliz. - Telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirin. - Ziraat Mobil'i açtıktan sonra hemen başvur butonuna tıklayın. - Kişisel bilgilerinizi doldurarak onaylayın. Bu sırada T.c. kimlik kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. - Devam ettikten sonra müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme yaparak hesabınızı açabilirsiniz.

2021-12-24 14:15:09 -
emine örnek

merhaba ben isvecre yasiyorum ve ziraat bankasinda hesap acmak istiyorum bana yardimci olurmusunuz? tesekurler

2021-12-22 18:57:18 -
Kapat