Ziraat Bankası Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Ziraat Bankası hesap kapatma işlemi için iptal başvurunuzu bu sayfadaki bilgilere göz atarak hemen yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma (Hesap İptali)

  1863 yılında kurulan Ziraat Bankası, günümüzün en büyük üç kamu bankasından biridir. 156 yıldır başarılı hizmet anlayışı içinde, pek çok bankacılık hizmetini müşterilerine ulaştırmıştır. Bankalar, para transferinden yatırıma, ödeme işlemlerinden başvurulara kadar her türlü işleminizi daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz için hesap oluşturur. Sektördeki bankalar çoğaldıkça, bireylerin kullandığı hesaplar da artış göstermektedir. Bazı vatandaşlarımız bütün hesaplarını kullanırken, bazıları ise tek bir hesabı kullanmayı ve kullanmadığı hesabı da kapatmayı tercih eder. Bu yazımızda da hesap kapatmayı düşünenler için ‘Ziraat Bankası hesap kapatma’ detaylarını araştırdık. Banka şubelerine gitmeden de kullanmadığınız hesapları kolayca kapatabilirsiniz. Günümüzdeki bankalar, müşteri ağını genişletmek için sayısız ürün ve hizmet sunmaktadır. Bu hizmetten memnun kalmayan, birden fazla hesap kullanan ve banka bünyesinden tamamen ayrılmak isteyen vatandaşlarımız, hesaplarını kapatmak isterler. Hesabınızı kapatmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Banka hesabı nasıl kapatılır?


Ziraat Bankası Hesap İptali

Bireylerin çeşitli bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmesi için kendi adlarına açtırdıkları hesaba, banka hesabı denmektedir. Banka ile iletişiminizi sürdürmeniz için gerekli olan banka hesaplarını bir süreden sonra kapatmak isteyebilirsiniz. Aşağıdaki yolları deneyerek Ziraat Bankası hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı istediğiniz bir nedene dayanarak hemen iptal edebilirsiniz. Bankalar müşterilerini kaybetmek istemezler, bundan dolayı sizden neden hesabınızı kapattığınızı öğrenmek isterler. Banka personeli hesabınızı kapatmamak için sizlere bankanın avantajlarını sıralayabilir. Siz de hesabınızı kapatmak için ısrarcı olursanız bankada hesabınız silinerek müşteri kayıtları iptal edilecektir.
 

  • Şubeden hesap kapatma: Ülkemizde en fazla şubeye sahip olan banka Ziraat Bankası’dır. Yurt içinde toplam 1741 tane şubesi ile hizmet vermektedir. Sizler de kullanmadığınız hesapları şubelere giderek kapatabilirsiniz. Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde istediğiniz şubeyi ziyaret ederek kimlik belgenizle hesabınızın iptali için başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerinden hesap kapatma: 444 00 00 - 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim merkezini arayarak dilediğiniz hesabını kapatmayı talep edebilirsiniz. 
  • İnternet bankacılığından hesap kapama: Ziraat Bankası bireysel internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Varlıklarım – kapamak istediğiniz hesabı seçiniz – Hesap Kapat sekmelerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kapanan Hesaptaki Bakiye Ne Olur?

Az kullandığınız ya da hiç kullanılmayan bir hesabı kapatmak istediniz, öncelikle hesabınızda borç ya da bakiye bulunup bulunmadığından emin olmalısınız. Bankalar, bakiye ve borç bulunan hesabın kapatılma talebini reddeder. Bunun için yapmanız gereken borcu ödemek daha sonrasında hesabı kapamaktır. Bakiyenizi ise farklı bir hesaba aktarabilir, daha sonra hesabınızı kapatabilirsiniz. Şubeye gitmeden de Ziraat Bankası hesap kapatma işleminizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Kullanmadığınız hesapları kapatarak, işlem ücreti ödemekten de kurtulursunuz.

Yorum yap:

Kapat