Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası kart numarası öğrenme ile siz de hesap numaranıza hemen ulaşabilir ve EFT havale gibi para transfer işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Para transferi yaparken en sık kullanılan şey kişinin hesap numarasıdır. Peki Ziraat Bankası kart numarası öğrenme nasıl yapılır? SMS ile veya diğer kanalları kullanarak siz de Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınızın hesap ve kart numarası ile İBAN numarası bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Bir kişiye para göndermek veya bir kişiden para almak istiyorsanız, para transferi için kullanmanız gereken hesap numaranız, Iban numaranız veya kart numarası bilgilerini biliyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca hesap numarası paylaştığınızda şube kodu, müşteri numarası gibi bilgileri de biliyor olmalısınız ki para transferinde bir hata olmasın. Farklı bir bankadan Ziraat Bankası'na para gönderilecekse, para transfer işlemi EFT ile yapılmalıdır. EFT, sadece hafta içi EFT saatleri içerisinde yapılabilir. Aşağıda sizler için Ziraat Bankası'nın hesap numarası, İBAN numarası, kart numarası, şube kodu öğrenme gibi bilgilerini farklı başlıklarda hazırladık.

Ziraat Hesap No Öğrenme

Müşteri numaranız, şube kodu ve ek numaranın birleşiminden oluşan Ziraat Bankası hesap numaranızı siz de Ziraat Bankası internet bankacılığından, mobil şubeden, Ziraat Bankası şubelerinden, SMS ile veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bankalar hesap numarasını kartın üzerine yazmasa da, Ziraat Bankası kartının ön yüzünde şube kodu ile hesap numarası bilgileri kartın sol alt köşesinde yer almaktadır. "Hes. No:" adı altında yazan rakamlar hesap numarasını ifade etmektedir. Ziraat Bankası'nın hesap numarası toplamda 16 hanelidir. İlk 4 rakam şube kodunu, diğer kalanları ise hesap numarasını temsil etmektedir. Hesap numaranızı sorgulamak için aşağıda farklı yöntemleri de yazdık.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası hesap açma

Ziraat Bankası internetten Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası internet şube veya mobil şubeye girdikten sonra, "Hesaplarım - Tüm Hesaplarım - Hesap Seçimi" sayfasına gelerek IBAN numaranızı ve hesap numaranızı görüntüleyebilirsiniz. Sayfanın üst köşesinde yer alan rakam sırasıyla şube kodu, müşteri numaranız ve ek no, alt kısımda TR ile başlayan rakamlar ise IBAN numaranızı temsil eder. Bir kişiden para almak istiyorsanız IBAN numaranızı göndererek para transfer işleminin daha kolay ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile hesap numarası öğrenme

Hesap numarası bilgilerinizi SMS ile de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap numarası sms ile öğrenmek için:

  • Cep telefonunuzun SMS bölümüne girin.
  • Büyük harflerle HESAPBILGI yazdıktan sonra 4747'ye SMS gönderin.
  • SMS sonucunuzu görüntüleyerek hesap numarası bilgilerini öğrenin.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numaranızı bilmiyorsanız, bu durumda da Ziraat Bankası'nın SMS hattını kullanabilirsiniz. Yukarıda yer alan hesap no öğrenme SMS yöntemini kullanarak hesap numarasını öğrendikten sonra gelen mesaja bakarak, 16 haneli hesap numaranızın 5. rakamından 12 rakama kadar olan 8 haneli rakam müşteri numaranızdır. İlk 4 hane şube kodu, sonraki 8 hane müşteri numaranız, son 4 rakam ise ek numaranızdır. Aşağıda yer alan 1111 sayıları şube kodunuz, 22334455 kısmı müşteri numaranız, 6666 ise ek numaranızı ifade eder.

Yani örnek olarak: 1111 22334455 6666

 

Bakiyenizi bilmiyorsanız: Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Ziraat Bankası Şubesinden Hesap Numarası ve Kart Numarası Öğrenme

Size en yakın Ziraat Bankası şubesine, Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde ziyaret ederek, kimlik belgenizle beraber müşteri temsilcisinden hesap numarası veya İBAN numarası gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası iban sorgulama

Banka kartında hesap numarası nerede yazar

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ramazan çoban

IBAN numaramı öğrenmek istiyorum

2021-12-21 13:19:33 -