Ziraat Bankası Kolay Adres Para Gönderme ve Tanımlama

Ziraat Bankası Kolay Adres para gönderme ve tanımlama işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kolay Adres Para Gönderme ve Tanımlama

Türkiye'de 2021 yılında uygulanmaya başlayan 7/24 bankalar arasında para transferi yöntemi Fast, artık tüm bankalar tarafından kullanılmaktadır. Siz de Ziraat Bankası ibansız para gönderme için Fast yöntemi ile İban ve karışık bilgilere gerek kalmadan tanımlayacağınız kolay adresleriniz ile anında hızlı para transferi yapabilirsiniz. Sizin kolay hatırlayacağınız bilgileri Kolay Adres'e tanımlama yaptıktan sonra kolay adrese tanımladığınız bilgiyi para yollayacak kişiye göndererek, para gönderen kişi İban numarası girmeden verilen kolay adres bilgisi ile (cep telefonu, TC. kimlik gibi) kolaylıkla para gönderebilir.

Ziraat Bankası Fast Nedir?

Son zamanlarda sık sık reklamlarda karşımıza çıkan Fast sistemi; kısacası bankalar arasında EFT yerine geçen ve 7 gün 24 saat herhangi bir saat sınırı olmadan para gönderme sistemine verilen isimdir. Anlık Transfer (FAST) ile IBAN veya hesap numarasına gerek kalmaksızın cep telefonu, e-posta adresi, T.C. kimlik numarası, pasaport yada vergi numarası gibi bilgilerle 7/24 para transferi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Fast Nasıl Kullanılır?

FAST ile 7/24 para göndermek veya almak için Ziraat Bankası'nın mobil şubesi ve internet şubesini kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığına girdikten sonra Para Transferlerim -> Kolay Adres ile Para Transferi adımlarını takip ederek para gönderebilirsiniz. Fast ile para gönderirken karşı hesabın IBAN bilgisini de kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kolay Adres Para Gönderme

İban olmadan nasıl para gönderilir diye merak ediyorsanız, öncelikle para gönderilecek adresinizi Kolay Adres Tanımlama yapmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası internet şubesi veya mobil şubeye girerek Para Transferleri \ Kolay Adreslerim sayfasına giderek ya da şubelerden adres tanımlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Kolay Adresle para göndermek istiyorsanız karşı hesabın kolay adres tanımlaması yapılması gerekmektedir. Tanımlama yapılmadıysa İban kullanarak da Fast ile 7/24 para gönderebilir veya para alabilirsiniz. (İşlem limiti dahilinde) İşte Ziraat Bankası Kolay Adres ile para gönderme:

  • Ziraat Mobil veya internet şubesine giriş yapın.
  • Para Transferleri sayfasına gelerek Kolay Adres menüsüne tıklayın.
  • Para gönderilecek hesabın tanımlı olan Kolay Adres bilgisini ve gönderilecek para miktarını girin.
  • Kolay Adres ile para gönderme işlemini gerçekleştirin.

Ziraat Bankası Kolay Adres Tanımlama

Kolay adresinizi tanımlamak için Ziraat Mobil veya internet şubenize girdikten sonra Para Transferleri \ Kolay Adreslerim sayfasına giderek adres tanımlamanızı bankanıza kaydedebilirsiniz. Aşağıda yer alan adreslerden en az birini IBAN kodu ile eşleştirmeniz gerekmektedir:

  • Cep telefonu,
  • E-Posta,
  • T.C. kimlik no,
  • Yabancı kimlik no,
  • Vergi numarası,
  • Pasaport numarası.

Ziraat Bankası Kolay Adres Limiti

Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalarda Merkez Bankası tarafından belirlenmiş işlem limiti olarak üst limit 500 TL'dir ve bu rakam kademeli olarak yükseltilecektir.

Fast Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer?

Fast ile yapılan para transferleri anında karşı banka hesabına geçmektedir. EFT gibi beklemeye gerek kalmadan havale gibi farklı bir bankaya para gönderdiğinizde anında karşı hesapta para gözükür.

Fast ile Hangi Para Yollanır?

Fast yani Kolay Adres sistemi ile sadece TL para transferlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak siz de Ziraat Bankası Kolay Adres ile para gönderme işlemlerinin nasıl yapılacağını anlattık. Siz de EFT saatlerine takılmadan artık 7/24 (işlem limitleri dahilinde) Fast kullanarak para gönderebilir veya para alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eft saatleri

Ziraat Bankası internet alışveriş açma

Yorum yap: