Ziraat Bankası İnternet Alışveriş Açma

Ziraat Bankası internet alışveriş açma işlemlerine bu sayfadan ulaşarak kartınızı internete açabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Alışveriş Açma
  E-ticaretin Türkiye'de yaygınlaşması ile birlikte bir çok güvenlik önlemi de bankalar tarafından alınmaya başlandı. Geçtiğimiz yıllarda özellikle kredi kartı bilgilerini çalan dolandırıcı haberlerinden sonra devletin aldığı önlemler arasında yer alan "internetten alışveriş yapmak için onay verme" işlemi tüm bankalarda uygulandı. Yani internetten alışveriş yapmak isteyen kişiler 1 defaya mahsus olmak üzere "onay" vermek zorundalar. Bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak siz de Ziraat Bankası internet alışveriş açma işlemini gerçekleştirerek e-ticaret ödemelerinizi kolaylıkla banka kartınız veya kredi kartınızla yapabilirsiniz. İşte Ziraat kartını internete açma yöntemleri:
 1. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden internet alışveriş açma
 2. SMS ile internet alışveriş açma
 3. İnternet şubesinden internet alışverişine açma
 4. Mobil şubeden internet alışverişine açma
 5. Ziraat şubelerinden kartı internet alışverişine açma
 

1. Müşteri Hizmetlerinden İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim merkezini (444 00 00) arayarak siz de kredi kartı veya banka kartınızı tüm internet alışverişlerine açmak için onay verebilirsiniz. Bunun için:
 • 444 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerini arayın.
 • Sesli komut sistemi bittikten sonra "2" ve ardından "0" tuşuna basın.
 • Diğer bankacılık işlemleri menüsünden T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra "2" ve ardından kart numaranız ile kart şifrenizi giriniz.
 • Müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz.
 

2. SMS ile İnternet Alışverişine Açma

SMS göndererek siz de bir çok bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bankada kayıtlı cep telefonunuzdan EONAY yazdıktan sonra bir boşluk bırakın ve banka kartı veya kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4757'ye SMS gönderin.
 

3. İnternet Bankacılığından İnternet Alışveriş Açma

Ziraat Bankası internet şifresi alma sayfasından internet şubenizi aktif ettikten sonra, Ziraat Bankası internet bankacılığına (ziraatbank.com.tr) şifrenizle giriş yaptıktan sonra, "Kartlarım - Kredi Kartı" menüsünü takip ederek "Kart Ayarları" sayfasına geliniz. Kart ayarları sayfasında yer alan "Alışveriş, E-Ticaret gibi seçenekleri yeşil işaretleyerek kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.
 

4. Mobil Şubeden Ziraat kredi kartı internet alışverişine açma

Ziraat Bankası mobil şubesine giriş yaptıktan sonra "Kartlarım -> Kart Seçimi -> Kart Ayarları" sayfasını takip ederek kartınızı internet alışverişine açmak için onay verebilirsiniz.
 
Kredi kartını internet alışverişine açma sayfasından diğer tüm bankaların kredi kartı internet alışverişine açtırma işlemlerini öğrenebilirsiniz.
 

5. Ziraat Bankası Şubelerinden İnternet Alışverişine Açma

Size en yakın Ziraat Bankası şubesine, Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde giderek müşteri temsilcisinden kredi kartı veya banka kartınızı internet alışverişlerinde kullanmak için açtırabilirsiniz.
 
Kredi kartı için güvenlik önlemleri
Ziraat Bankası veya diğer bankalarda bulunan kredi kartı veya banka kartlarınızın güvenilir olabilmesi için, bankaların aldığı önlemlerin yanı sıra sizlerin de alması gereken bir çok önlem bulunmaktadır. Kredibankalar.com olarak sizler için kredi kartınızı güvende tutabilmek için aşağıda almanız gereken önlemleri sıraladık:
 • Kredi kartı şifrenizi bir yere not etmeyiniz, bir kişiyle paylaşmayınız, telefonunuza kaydetmeyiniz.
 • Kredi kartınızı sadece siz kullanın, kredi kartları kişisel olarak verildiğinden dolayı sizden bir başkasının kullanması hem yasak hem de güvenlik olarak sakıncalıdır.
 • İnternet alışverişine açtırdıktan sonra aynı yöntemleri takip ederek "Kartlar - Kart Seçimi - Kart Ayarları - İnternet Alışverişine Kapama" ile kredi kartınızı internetten alışveriş yapmadığınızda kapatınız.
 • Olası bir bilginiz dışında harcama tespit ederseniz bankanıza ödeme itirazı yapınız ve bunu hemen Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak Kayıp/Çalıntı bildirimi yapınız.

Sizler için bu sayfamızda Ziraat internet alışverişi açma işlemler listesini ve kredi kartları için almanız gereken önlemleri hazırladık. Kredi kartınızı güvenilir bir şekilde kullanabilmek için alışveriş yaptığınız e-ticaret sitesinin güvenli bir site olduğuna, firmasının olduğuna dikkat ediniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Gülsen kır

Kiradi kartimi alisverise para cekmek istiyorum

2021-11-05 19:39:01 -