Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Bu sayfadan Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt bularak hemen konut kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

 Satın alınacak olan konutun teminat altına alınmasıyla bankalar tarafından verilen kredi türüne, konut kredisi denmektedir. Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı ev almak da zorlaştı. Lakin kirada oturmak istemiyorsanız, bankaların sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu hakkında bütün merak ettiklerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en geniş müşteri kitlesine sahip Ziraat Bankası’ndan uzun vade seçeneği ile konut kredisi çekebilir, hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. 


Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru
Ziraat Bankası konut kredisine başvuru yaparak, 120 ay vade seçeneğinden yararlanarak hayalini kurduğunuz eve sahip olabilirsiniz. 120 ay vade seçeneği ile satın alacağınız dairenin ekspertiz değerinin en fazla % 80’inine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Krediye konu olan dairenin üzerine ipotek tesis edilir ve banka, gerekli gördüğü zaman ek teminat isteyebilir. Ziraat Bankası konut kredisi çeken vatandaşlarımıza, kredi boyunca deprem, hayat ve konut sigortası yapılmaktadır. Konut kredisi için gerekli belgelere, başvuru kanallarına ve bazı miktarların aylık ödemelerine haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın uygun faiz oranlarından yararlanarak konut kredinizi çekebilirsiniz. Uygun geri ödeme seçenekleriyle, sıkıntı yaşamadan borçlarınızı kapatabilirsiniz. Konut kredisi için hangi kanallar üzerinden başvuru yapacağınız, aşağıda yer almaktadır.
 

Ziraat Bankası şubeleri

Türkiye’nin her ili ve ilçesinde bulunan Ziraat Bankası şubelerine giderek çeşitli kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Hayalinizdeki eve ulaşmak için konut kredisi almak istiyorsanız, banka şubelerine giderek direkt başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Ziraat mobil

Ziraat Bankası’nın android, ios ve windows phone tabanlı mobil uygulamasını, web sitesinde bulunan QR kodları aracılığı ile kolayca indirebilirsiniz. Şubelerde gerçekleştirdiğiniz çoğu işlemi mobil uygulamayı indirerek de yapabilirsiniz. Daha hızlı bir şekilde kredi çekmek istiyorsanız, Ziraat mobil uygulamasını rahatça kullanabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası web sitesi

Ziraat Bankası web sitesine giriş yapınız. Daha sonra; bireysel - krediler – konut/ gayrimenkul – konut kredisi adımlarını takip edin. Sayfanın sağ tarafında yer alan ‘hemen başvur’ sekmesinden, başvurunuzu gerçekleştirin. Ziraat Bankası web sitesi: www.ziraatbank.com.tr

 

İnternet şubesi

Ziraat Bankası internet şubesine (https://bireysel.ziraatbank.com.tr) giriş yaparak, konut kredisi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Çağrı merkezi

Ziraat Bankası çağrı merkezi ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00 / 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak konut kredisi talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası atm’leri

Para ödemeli, yatırmalı ve engelli dostu olan atm’leriyle Türkiye genelinde hizmet veren Ziraat Bankası, kamu bankaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sizler de, Ziraat Bankası’nın yenilenen atm’lerinden konut kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın 6 farklı kanalı ile konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şubelerde sıra beklemeden elektronik ortamlardan kredi talebinizi kolayca iletebilirsiniz. Konut Kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımız, kredi başvurusu için gerekli belgeleri de oldukça merak etmektedir. İşte, konut kredisi için gerekli olan belgeler;
  • 1.Konut kredisi başvuru formu
  • 2.T.C. kimliği, ehliyet ya da pasaport fotokopisi
  • 3.Kişinin çalışma durumunu göre gelir belgesi
  • 4.Serbest meslekle uğraşan vatandaşlar için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi
  • 5.Tüzel kişilerin ortağı olan kişilerden, ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi ya da gazetelerinin fotokopisi
  • 6.Sahip olmak istediğiniz daireye ait tapu belgesi fotokopisi
  • 7.Ziraat Bankası şubelerince talep edilebilecek diğer belgeler

Son zamanlarda konut fiyatlarının yükselmesiyle, vatandaşlar bankalara koşmaya başladı. Uygun faiz ve vade seçenekleri konut kredisi çekerek, hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu yaparak sizler de, çeşitli kampanyalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallardan başvurunuzu gerçekleştirerek, bir an önce dilediğiniz evde oturmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yap: