Ziraat Bankası Kredi Erteleme Yolları 2021

Ziraat Bankası kredi erteleme 2021 yılına ait güncel bilgileri bularak kullanmış olduğunuz kredinin ertelenmesi için başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Yolları 2021

Bu sayfamızda Ziraat kredi erteleme 2021 başvuru şartları ve merak edilen tüm detayları hazırladık. Siz de Ziraat Bankası'ndan kullanmış olduğunuz ihtiyaç, taşıt ve konut kredisini ertelemek istiyorsanız bu sayfada yer alan şartları ve detayları inceleyerek Ziraat Bankası'na kredi erteleme başvurusu yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Daha önceden Ziraat Bankası'ndan kredi kullanan kişiler, eğer kredi ödemesinde zorluk çekiyorsa erteleme veya yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilir. İçerisinde bulunduğumuz mevcut ekonomik şartların olumsuzluğunu yaşadığımız bu dönemde, kredi erteleme başvurusunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz. Kredi ertelemesi, geçtiğimiz yılda olduğu gibi genellikle 3 aya kadar erteleme imkanı sunulmaktadır. Siz de Ziraat Bankası'na kredi erteleme için başvuru yaparak ödemelerinizi 3 aya kadar erteleyebilir, böylece rahat bir nefes alabilirsiniz.

 

Ziraat Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu için en yakın Ziraat şubesine gitmeniz gerekmektedir. İnternetten veya müşteri hizmetlerini arayarak kredi erteleme başvurusu yapılmamaktadır. Geçtiğimiz yıl nakit sıkıntısı yaşayan kişilere de Ziraat Bankası başta olmak üzere tüm devlet bankaları "Destek Kredisi" vermişti. Verilen destek kredisi 6 ay ödemesiz yani ertelemeli olarak veriliyordu ancak şuanda Ziraat Bankası'nda yeni bir ertelemeli kredi bulunmamaktadır. Ziraat Bankası, özellikle çiftçilere büyük bir destek sağlamaktadır. Çiftçi kredileri diğer kredilerden farklı tutularak daha uygun faiz oranlarıyla çiftçilerin kredi alabilmesine olanak sağlanmaktadır. Ödeme güçlüğü yaşayan çiftçi ve esnafların da kredileri 3 aya kadar ertelenebiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası şubesinden kredi erteleme ve yapılandırma başvurusu yapmaktır. Ziraat Bankası'nda kullanılan konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve esnaf kredileri ile çiftçi kredileri de ertelenebiliyor. Şubelerden başvuru alındığı gibi, Ziraat Bankası SMS hattından da erteleme başvurusu yapılabiliyor. 

Kredi ödemelerinizi ertelemek için bankada kayıtlı cep telefonunuzdan ERTELE yazarak boşluk bırakın ve T.C. kimlik numaranızı ekledikten sonra 4757'ye SMS gönderiniz. Başvurunuz olumlu değerlendirilirse bir süre sonra Ziraat Bankası başvurunuz hakkında sizi bilgilendirecektir. Eğer başvurunuzda hata olduğu belirtiliyorsa Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Banka şubesinden yapılacak kredi erteleme başvurusu, sadece krediyi kullanan kişinin şubeye gitmesi halinde alınacaktır. 

 
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Çiftçi

Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, genel olarak ekonomideki iyileşmeye rağmen bireysel olarak ödeme zorluğunda bulunan üreticiler için alternatif olarak çözüm sunduklarını, sübvansiyonlu tarım kredisi kullanan çiftçilerin ürünlerinin doğal afetten dolayı zarar görmesi halinde 2020/2015 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamına göre, kredilerin 1 yıla kadar ertelenebileceğini ya da 5 yıla kadar taksitlendirilebileceğini bildirdi. Buna göre, 1 yıla kadar kredi ertelemesi yapılması halinde faizin de %25'ini, 5 yıla kadar taksitlendirme yapılması halinde ise faizin yüzde 20'sini Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çiftçiler için karşıladığını belirten Ziraat Bankası, ayrıca kredinin herhangi bir nedenle nakit akışının bozulması ve ödeme güçlüğüne girilmesi ile birlikte bankanın uygulamaları kapsamında kredi 5 yıla kadar taksitlendirilebiliyor. Ziraat Bankası'ndan kullanılan tarım kredilerinin yüzdfe 77'si Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın faiz desteği kapsamında verdiği kredilerden oluşmaktadır. Özellikle küçük ölçekli çiftçilerin kullandığı geleneksel bitkisel üretim konusunda 50 Bin TL'ye kadar, geleneksel hayvancılık üretimi kapsamında 100 Bin TL'ye kadar olan kredilerde yüzde 100 faiz desteği uygulanmakta ve faizin tamamı devlet tarafından karşılanmaktadır. Bitkisel üretim yapan çiftçilerin yüzde 64'ü, hayvansal üretim yapanların ise yüzde 75'i belirtilen sınırların altında kredi kullanan üreticilerden oluşmaktadır. 2021 yılından itibaren destekli tarım kredisi kullanacak olan çiftçilere yansıtılan en yüksek faiz oranı yıllık yüzde 12,75 düzeylerindedir. Böylece Ziraat Bankası geçmişten günümüze tarıma en çok destek veren banka konumunda olmaya devam etmektedir.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Erteleme

Ziraat Bankası'nda bulunan kredi kartınızın borcunu ödemekte güçlük mü yaşıyorsunuz? Siz de Ziraat Bankası'na başvuru yaparak kartınızda bulunan mevcut borçlarınızı yeniden yapılandırarak taksitlendirebilir veya erteleyerek rahat bir nefes alabilirsiniz. 2021 yılında erteleme yapan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken herkesin borcunu 3 aya kadar erteleyebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası kredi kartı borcu erteleme sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Esnaf Kredi Borcu Erteleme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya göre, esnafların kredi borçlarına erteleme imkanı geldi. Buna göre kredi borçlarını ödeme zorluğuna düşen esnafların rahat bir nefes alabilmesi için borçlar 3 ay süreyle ertelenecek.
  • Ziraat Bankası Yapılandırma Uygulamaları kapsamında çiftçilerin borçları 5 yıla kadar taksitlendirilerek 1 yıla kadar borçlar ertelenebiliyor. Bunun yanı sıra Esnaf ve Sanatkarların kredi borçları başvuru yapmaları halinde 3 ay süreyle erteleniyor. Esnaf ve Sanatkarlara Halkbank tarafından kullandıırlan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021 - 30 Haziran 2021 tarihlerin ödenmesi gereken taksitlerin ertelendiği de duyuruldu. İşte Korona Virüse karşı alınan önlem paketleri ve kredi erteleme seçenekleri:
  • Faaliyetine ara veren işyerlerinde işçilere geçici gelir desteği sağlanırken, işverenlerin de maliyeti asgari ücret desteğinin verilmesine devam edilecek.
  • Nakit akışı bozulan firma ve esnafların kredi anapara ve faiz ödemelerinin 3 aya kadar ertelenecek ve gerektiğinde bu firmalara ek finansman desteği sağlanacak.
  • Faaliyetine ara veren ve işleri bu süreçte olumsuz olarak etkilenen esnafların Halkbank'a olan kredi borçları, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı anapara ve faiz ödemeleri 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek.
  • Vatandaşların en uygun ve avantajlı şartlarda kredi paketleri devreye alınacak.
  • Kredilerde öncelik, son gelişmelerden olumsuz etkilenen ve likitide ihtiyacı olulan teminat açığı olanm firma ile Kobi'lere verilecek.
  • KGF limiti 50 milyar TL'ye çıkarılacak.
  • Konut kredilerinde, 500 Bin TL'nin altındaki konutlarda kredilendirme miktarı yüzde 80'den yüzde 90'a çıkarıldı. Peşinat oranı yüzde 10'a düşürüldü.
 

Siz de bu sayfamızdaki güncel bilgilerden yararlanarak Ziraat Bankası kredi erteleme 2021 yılında erteleme başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenebilir, ödemelerinizde zorluk yaşadığınız kredilerin ertelenmesini talep edebilirsiniz. Sonuç olarak Ziraat Bankası'na olan kredi borçlarınızı ertelemek için, Ziraat Bankası'nın çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. SMS ile daha öncesinde erteleme başvurusu alınıyordu ancak artık SMS ile kredi erteleme başvuru hattı kapatılmış gözükmektedir. İster Ziraat Bankası şubesine gidebilir, isterseniz de Ziraat Bankası iletişim hattını arayarak erteleme başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Kredi erteleme yapan bankalar

Yorum Yap: