Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi kartı kullananlar için son zamanlarda en çok araştırılan konulardan birisidir. Ziraat Bankası kredi kartı blokesi kaldırma nasıl yapılır diye soranlar için bu konumuz yayında.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi kartı kullanımları son zamanlarda büyük oranda artış göstermiştir. Kredi kartının bloke edilmesi ise, kullanılan kartın banka tarafından devre dışı edilme işlemidir. Ziraat Bankası kredi kartı blokesi kaldırma yapmak isteyenler öncelikle blokelerin, bankaların insiyatifindedir ve müşteri istegiyle birlikte kredi kartının bloke edilmesi yani kullanım dışı bırakılması da mümkündür. 

Ziraat Bankası kredi kartı bloke kaldırma

Ödemelerini kredi kartlarından yapan kişiler, kredi kartına uygulanan blokenin kaldırılması için uğraşmaktadır. Ödenmeyen borçlardan dolayı kullanım dışı bırakılan kredi kartının blokesini kaldırmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Ziraat Bankası kredi kartı blokesini kaldırmak isteyenler öncelikle karta olan borçlarının tamamını ödemek zorundalar. Borç kapatmadan sonra 24 saat içerisinde kredi kartı tekrardan kullanıma açılmaktadır. Borç ödendikten sonra kart blokeniz hala kalkmıyorsa Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili: Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma


Kart Blokesi Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmesi, bankalar tarafından oldukça dikkat edilen bir durumdur. Günümüzde tüm bankalar kredi ve kredi ürünlerini müşterilerine sunarken ilk olarak kredi notuna dikkat ediyorlar. Bir müşterinin kredi kartı borcunu ödememesi ve kartın bloke edilmesi ise kredi notunu olumsuz olarak etkiliyor. Kredi notunuz düştüğü içinde kredi başvurularınızda olumsuz sonuç alabilirsiniz. Bunun için kartı bloke edilen kişiler borcunu biran önce ödemeli ve kart blokesini kaldırıp yeniden kredi notunun düzene binmesini sağlayabilirler. Kredi notunun düşmesini istemeyen kişiler ise, kartın bloke edilmeden önce borcun asgari tutarını ödeyerek kart blokesini engellemeleri ilk seçenek olarak görülmektedir.

Bloke Ne Zaman Açılır?

Ziraat Bankası kredi kartınızın blokesi, borcun tamamı ödendikten sonra bir aksilik olmaması durumunda 24 saat içerisinde açılmaktadır. Eğer borcu ödemenize rağmen halen blokeniz kaldırılmadıysa, 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.
Düzenli harcamalar yapmak, bütçeye göre hareket etmek sizin açınızdan en iyi olanıdır. Ziraat Bankası kart blokesi kaldırma işlemi yapmak isteyenler öncelikle borçlarını ödemeliler. Bundan sonra ise düzenli harcamalar yaparak kredi notunuzu yükseltebilir ve düzenli yapılan ödemeler ile kredi kartının bloke edilmemesini sağlayabilirsiniz.


Ayrıca bakınız: Kredi notu yükseltme Ziraat Bankası cebe havale
 

Yorum Yap:

reklamı kapat
Kapat