Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Ödeme Kredisi 2019


Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Ödeme Kredisi 2019

Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisi Türkiye'de gündeme geldi. Bu sayfadan Ziraat Bankası kredi kartı borcu ödeme kredisi ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Ödeme Kredisi 2019
09 Ocak 2019 Çarşamba 13:20 tarihinde paylaşıldı.
  Türkiye'nin gündemi kredi kartı borçları. "Hükümetin yeni seçim yatırımı" olarak nitelendirilen Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisi ile bir çok vatandaşımız kredi kartı borçlarını yeniden yapılandırmanın heyecanını yaşıyor. Kredi kartı borçları 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar ise yüzde 1.20 faiz oranıyla kredi verilecek. Şu anda güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılı için %2,35 olarak gözükmektedir. Bu durumda kredi kartı borcu olan kişiler yapılandırma ile "düşük faiz oranlarından" yararlanabilecek.

KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMA 2019

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu ve bir anda Türkiye gündemine oturan kredi kartı borcu yapılandırma haberleri bir çok kişinin umudu oldu. Malum ihtiyaç kredisi faizlerinden dolayı kredi kartı borcu olan kişiler borçlarını yapılandırmakta güçlük çekiyordu. Şu anki duruma bakılırsa 2018 yılı sonunda kredi kartı borç miktarı 103.4 milyar TL olarak gözüküyor. Ziraat Bankası'nın vereceği bu kredinin ismi ise "Birleştiren İhtiyaç Kredisi" adı altında kredi kartı borçları kapatılarak 24 ay veya 60 aya kadar vadelendirilebilecek. Aşağıda yer alan ödeme tablosu sayesinde siz de kredi kartı borcunuzu yapılandırdıktan sonra aylık taksitinizi veya faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı borç yapılandırma hesaplaması:

Miktar

Faiz oranı

Vade sayısı

Aylık taksit

15.000 TL

%1.10

24 AY

733 TL

15.000 TL

%1.20

60 AY

375 TL

20.000 TL

%1.10

24 AY

977 TL

20.000 TL

%1.20

60 AY

500 TL

25.000 TL

%1.10

24 AY

1.222 TL

25.000 TL

%1.20

60 AY

625 TL

kredibankalar.com
Yukarıdaki tablo yaklaşık rakamları içeriyor, dosya masrafı ve diğer masraflar eklenebilir.

BORÇ YAPILANDIRMADA ÖNEMLİ ŞART:

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırması ile ilgili detaylar gün geçtikçe netleşmeye devam ediyor. 36 ay olan ihtiyaç kredileri, kredi kartı yapılandırma kapsamında BDDK izni ile 60 aya kadar çıkartıldı. Faiz oranları da oldukça düşük seviyeye getirildi. Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre ise Ziraat Bankası'nın kredi kartı borcu yapılandırma kredisinden yararlanmak isteyen kişilerden "müşterisi olduğu banka tarafından takibe girmemiş olmak" şartı aranıyor diye iddia edildi.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kredisi

Yukarıda yer alan hesaplamadan anlaşılacağı gibi 24 aya kadar yapılandırılan kredi kartı borçları için kullanılan ihtiyaç kredileri %1.10 faiz oranıyla verilirken; 60 aya kadar vadelendirilen kredi kartı borcu için verilen kredi faiz oranı ise %1.20 olarak hesaplanmaktadır. Bu kredinin bir diğer ayrıntısı ise 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı borçlarına verileceğidir. 2019'dan sonra oluşan kredi kartları için bu kredi verilmez. Kredi kartı borcu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız için Birleştiren İhtiyaç Kredisi, Ziraat Bankası kredi kartı dahil olmak üzere kredi kartı ve banka fark etmeksizin (Örneğin Akbank'a olan borçlar için de kullanılabilir.) ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bu krediye başvurular ise Ziraat Bankası şubelerinden yapılacaktır. TBB risk analizi verilerine göre 2018 ocak ayında 83 bin kişi kredi kartı borcunu ödeyememiş. Her ay bu rakam 70 bin - 90 bin kişi arasında değişiklik gösteriyor. Bu haberin yaklaşık olarak 100 bin üzerinde vatandaşımızı sevindirecek gibi görünüyor. Ziraat Bankası kredi kartı borcu kredisi ile ilgili 2019 yılına ait bilgileri sizler için hazırladık. Sitemizi takip ederek kredi kartı yapılandırmalarıyla ilgili tüm yeni gelişmelere ulaşabilirsiniz. Güncel bilgiler geldikçe bu sayfamızı güncelleyeceğiz. Sormak istedikleriniz aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Ziraat Bankası'ndan yapılan resmi açıklamaya ulaşmak için; https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz-ZB/basin-odasi/BasinBultenleri/basin-aciklamasi-08012019.pdf

sponsorlu reklamlarYORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 11 yorum mevcut

  • özcan öksüz 2 gün önce yorumlandı

   zıraat bankasına baş vurdum kartlarım için emekliyim ama banka bana içra var diyor neden kradi çekemiyorum kartları ödemek için biz bu borçlar neden oldu krızden dolayı sayın cumhurbaşkanımızın açıklamaları belirsiz sicil olanlara ziraat bankası kredi vermiyor neden kartları niye ödeyemiyoruz borçlardan dolayı tabiki sicilim olacak nasıl bir şey bu net bir açıklama yapamıyorsunuz borcu olanın tabiki sicili olacak nasıl bir yapılandırma bu.bunun açıklamasını bekliyorum sizden.

  • KREDİBANKALAR.COM YÖNETİM @bahaddin demir 5 gün önce yorumlandı

   Hayır geçerli olmayacak, bu yapılandırmanın ticari kartları kapsamadığı haberini aldık.

  • bahaddin demir 5 gün önce yorumlandı

   daha önce yapılandırılmış kredi kartları ve kullanmakta oldugum ticari kartlar .gecerli olacakmı?

  • Yusuf TUNA 1 hafta önce yorumlandı

   net olan mevcut kartlar iptal kendi kartlarını veriyorlar birde 31 aralık ta kesilen son ekstreler in toplamı kadar veriyorlarmış.yoksa günü gelmemiş taksitler dahil değil kartı kapatmak içinde onları ödemen lazımmış.

  • mehmet karakuş 1 hafta önce yorumlandı

   kredi kartı başvurusunda bulundum 25 gündür daha gelmedi ne yapmam gerekiyor

  • Yakup Çullu 2 hafta önce yorumlandı

   her ay ödediğim kredim var kredi kartlarım takibe düştü esnek hesaplarım her ay faiz işliyor acaba bende yaralayabilirmiyim ?

  • ertuğrul tekin 2 hafta önce yorumlandı

   bankadan tam anlamıyla doyurucu bilgi veren yok.istedikleri belgeleri götürdüm .bu sefer başka belge git gel akşamı yaptım haftaya kaldı.tam bir keşmekeş.

  • esen kuzey 2 hafta önce yorumlandı

   kartımızın ödemelerini gecktirmiyorum ama ödemede zorluk çekiyorum.hesap kesim tarihi07.01.2019 bizde faydalanabilecekmiyiz.

  • KREDİBANKALAR.COM @serdar akmeşe 2 hafta önce yorumlandı

   Serdar bey merhabalar, Ziraat Bankası krediye ait detayları henüz açıklamadı, gerekli tüm bilgileri Ziraat şubelerinden alabilirsiniz.

  • Burçin Kara 2 hafta önce yorumlandı

   bankaya gi̇ttim. ıslak imza kaşeli gelir belgesi bordro istiyorlar ilk aşamada. ayrıca varolan kredi kartı kapatılıyormuş ve kendi kartlarını veriyorlarmış. bankkartcombo. limiti belirsiz.

  • serdar akmeşe 2 hafta önce yorumlandı

   bu kredi kartı yapılandırmaları acaba daha önce ypaılandırılan kredi kartları içinde geçerli olacakmı ve kişilerin kredi notu etkli olacakmı

  TÜM YORUMLAR