Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma veya Düşürme

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma veya limit düşürme işleminin nasıl yapıldığını bu sayfada yer alan bilgilerden öğrenebilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Necati Öztürk Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma veya Düşürme
İçindekiler

Ziraat Bankası kredi kartı kullanan kişiler alışverişlerde veya ihtiyaç anlarında nakit çekimi için kart limitleriyle alakalı sıkıntı yaşadıklarında, Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma talebinde bulunuyorlar. Eğer daha önce limit yükseltme talebinde bulunmamışsanız ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi değilseniz, aşağıda yer alan başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. Ayrıca limitinizi düşürerek harcamalarınızı düzenlemek istiyorsanız aşağıdaki bilgilerden kredi kartınızın limitini nasıl düşüreceğinizi öğrenebilirsiniz.


Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma
Kredi kartınızın limitini arttırmak istiyorsanız, Ziraat mobil şubeye giriş yaparak limitinizi yükseltebilirsiniz. Ayrıca Ziraat müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numarasını arayarak kredi kartı limitinizi yükseltmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden:Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00'ı arayarak hemen limit arttırım talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine limit arttırma talebiniz sonrasında limitiniz değerlendirilerek en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Ziraat Mobil'den:Ziraat Bankası mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Menü'ye dokunun, sonrasında "Başvurular - Yeni Başvuru - BankKart Kredi Kartı - Limit Güncelleme Başvurusu" adımlarını takip edin. Eski limitiniz ekranda gözükecektir, yeni talep ettiğiniz limiti yazarak "Devam" butonuna dokunun. Kredi kartı limit arttırma talebiniz sonrasında banka tarafınıza en kısa süre içerisinde SMS ile dönüş yapacaktır.
 

Ziraat İnternet Şubeden:Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan adımları takip ederek kredi kartı limitinizi arttırabilirsiniz:

  1. Başvurular
  2. Yeni Başvuru
  3. Kredi Kartı
  4. Kredi Kartı Limit Güncelleme adımlarını takip ederek kart limitinizi arttırabilirsiniz.
     

Ziraat Şubelerinden:Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisinden kredi kartı limit arttırma formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Limit yükseltme talebiniz sisteme girildikten sonra en kısa sürede başvurunuz değerlendirilecektir.
 

Ziraat Bankası ATM'lerinden:Ziraat Bankası ATM'sine kredi kartınızla giriş yaptıktan sonra Başvurular - Kredi Kartı - K.Kartı Limit Güncelleme menüsünden kart limit arttırma talebinizi bırakabilirsiniz.
 

SMS ile limit arttırma:En kolay kart limiti arttırma yöntemlerinden birisi olan SMS ile başvuru yaparak siz de kart limit yükseltme başvurusunu Ziraat Bankası'na gönderebilirsiniz. Bankada kayıtlı olan cep telefonunuzun SMS bölümüne girdikten sonra aralarında birer boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini, istediğiniz kredi kartı limiti ve aylık gelirinizi yazarak 4757'ye SMS gönderin. Örnek SMS:

  • LIMIT 1234567890 15000 5000

SMS göndererek limit arttırmak istiyorsanız, tamamı büyük harflerle LIMIT yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp kartın son 6 hanesini, talep edilen kredi kartı limitini ve aylık net gelirinizi yazarak 4757'ye SMS gönderebilirsiniz. Yukarıda yer alan formatta SMS'i Ziraat'e gönderdikten sonra talebiniz değerlendirilerek anında SMS ile yanıt verilecektir.
 

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Kredi kartı limiti, ilgili mevzuata göre kişinin aylık gelirinin en fazla 2 katı olabilmektedir. Daha önce kredi kartı kullanmış kişiler için kredi kartı limiti aylık belgelenebilir gelirin en fazla 4 katı olabilir. Maaşı 5.000 TL olan bir kişi için ilk defa kredi kartı sahibi olan kişiler ilk yıl için 5.000 TL x 2 = en fazla 10.000 TL olur. İlk yıldan sonra ise kredi kartı sahibi olan kişiler yasaya göre 5.000 TL x 4 = 20.000 TL olarak limit kullanabilir.
 

Ziraat Kredi Kartı Limit Düşürme

Ziraat Bankası kredi kartı limit düşürme için 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Başvurular - Yeni Başvuru - Kredi Kartı - Kredi Kartı Limit Güncelleme Başvurusu adımlarını takip ederek yeni talep ettiğiniz limit için başvuru yapabilirsiniz.
 

Ziraat Bankası kredi kartı limit yükseltme başvurunuz sonrasında, aylık geliriniz, kredi notunuz ve kredi siciliniz değerlendirilecek başvurunuz sonuçlandırılacaktır.
 

Ziraat Bankası kredi kartı bloke kaldırma

Ziraat Bankası kredi kartı iptaliYorum yap:

x