sponsorlu bağlantılar

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 2018

Kredi borcunuzu yeniden yapılandırmak isteyenler, Ziraat Bankası kredi yapılandırma 2019 yılında yaparak kredi ödemelerinde zorluk yaşamıyor.

sponsorlu reklamlar
Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 2018

2018-07-31 12:50:25

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak için buraya tıklayın, formu doldurun ve anında onaylanan kartınız hemen adresinize gelsin.

 

 Acil olan nakit ihtiyaçlarımızda bankalara giderek kredi alabiliyoruz. Kredi notu ve kredi sicili düzgün olan bir kişi tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabiliyor ancak bütçe planlaması yapmadan alınan krediler sonucunda olumsuz sonuçlar oluşabilmektedir. Bu durumda siz de Ziraat Bankası kredi yapılandırma yaparak kredi taksitlerinizi düşürebilir, sonrasında ise kredi borcunuzu bütçenize göre rahat rahat ödeyerek borçlarınızı kapatabilirsiniz. Kredi yapılandırması çoğu bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası'nda da yapılabilmektedir. Aşağıda bulunan yöntemler ile siz de hemen yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI 72 AY KREDİ YAPILANDIRMA

Kredi borcunu yapılandırmak, kredinin taksitlerini düşürerek borçlu kişinin ödeme zorluğundan çıkarılması amacıyla uygulanır. 72 ay kredi yapılandırması yapabilmek için ilk olarak şunu söylememiz gerekiyor; kredi kartı borcunuzun takibe girmemiş olması gerekmektedir. 3 ay üst üste ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçları sonrasında banka yasal takip sürecini başlatacaktır. Bu süreçten sonra ise borçlu kişinin mahkeme kararıyla maaşının belli bir kısmına veya üzerine kayıtlı mallarına el konulabilir. İhtiyaç kredisi yapılandırmak isteyen kişiler ise yine takibe girmemiş olması gerekmektedir. Refinansman adı da verilen kredi yapılandırma genellikle ihtiyaç kredilerinde 48 ay olarak belirlenmektedir ancak bazı durumlarda 72 ay yapılandırma da yapılabilmektedir. Bddk tarafından belirlenen kurallara göre 72 ay kredi yapılandırma yapabilmek için kredinin takibe girmemiş olması gerekmektedir. Yani, bütçenizin kredi ödemesini karşılamadığını düşünüyorsanız yeniden yapılandırma yapmak için bankayla iletişim kurmalısınız. Örnek olarak vermek gerekirse 48 ay olarak kullanmış olduğunuz ve 10 ayını ödediğiniz kredi borcunuz sonucunda, kalan tutar tekrardan 48 aya bölünerek size sunulur ve sonrasında taksit tutarları düşürülür. Eğer yine ödemelerde güçlük çekiyorsanız bankaya krediyi erteleme başvurusunda da bulunabilir veya aylık değilde 3 ayda bir ödeme gücünüzün olacağını belirtebilirsiniz. Tabi bu durum sizin bütçenizle doğru orantılı olacaktır.

İHTİYAÇ KREDİSİ YAPILANDIRMA OLUR MU?

90 gün süreyle ödenmeyen kredi borçları yasal yollarla alınmaya çalışılır. Bu süreç öncesinde banka sizinle iletişime geçerek kredi borcunuzu ödemeniz yönünde borçlu kişiye ikazlarda bulunur. 90 günlük süre içerisinde bankayla iletişime geçerek borcu ödeyemediğinizi, yapılandırma yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Böyle bir durum mümkün olursa zaten banka da size teklifini sunacaktır. Eğer 3 ay üst üste kredi borcunuzu ödemediyseniz bunun sonucunda mahkeme kararıyla maaşınızın belli bir kısmına veya üzerinize kayıtlı mallara haciz gelebilir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız avukata verilmeden önce bankayla anlaşma yoluna giderseniz sizin yararınıza olacaktır. Ziraat Bankası kredi yapılandırma yapabilmek için güncel faiz oranları kullanılır ve ek ücretler de çıkabilmektedir. Siz de Ziraat Bankası kredi borcunuzu yeniden yapılandırma yaparak, aylık taksit tutarınızı düşürebilir ve uygun taksit ödemeleriyle kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Refinansman yani konut kredisi yapılandırma Ziraat Bankası'nda mümkündür. Yapılandırma yaparak mevcut olan taksitleri düşürebilir, ayrıca güncel uygun faiz oranlarından da yararlanabilirsiniz. Eğer borcu farklı bir bankaya transfer etmeyi düşünüyorsanız bu durumda eski bankanıza krediyi erken kapatma cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Sadece kredi ödemelerinde zorluk çekilen zamanlarda değil, kredi taksit ödemelerini yükseltmek isteyenler de konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilir. Örneğin aylık taksiti 2000 TL olan bir konut kredisini aylık 3 bin tl taksit ödemesine çıkartarak hem faizleri düşürebilir hem de daha kısa vadede kredi borcunuzu kapatabilirsiniz. Siz de yapılandırmadan yararlanmak istiyorsanız Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz ve başvuru yapmanız gerekmektedir.

İLGİLİ: Kredi yapılandırma

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası'nda taşıt kredileri de yeniden yapılandırma yapılabilmektedir. Borçlarınızı farklı bir taşımak yerine, Ziraat Bankası taşıt kredisi yapılandırma yaparak siz de yapılandırmadan faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi yapılandırma için Ziraat şubelerine giderek müşteri temsilcisinden başvurunuzu yapabilir, 444 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetleri çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz. Siz de borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız yukarıda yer alan bilgileri kullanarak kredinizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

İLGİLİ: Borç kapatma kredisi veren bankalar


sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Ne Demişler?

1 yorum yapılmış

Yağmur
Yağmur

acil olarak Ziraat Bankası'na olan kredilerimi yapılandırmak istiyorum 72 ay.

2018-10-15 16:45:38 -
Güncel:
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
Odeabank Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-08-08 15:52:11
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA