Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları (2022 Ocak Faizleri)

Ziraat mevduat faiz oranları 2022 yılında ne kadar oldu diyenlere özel olarak bu sayfamızda, güncel Ziraat Bankası mevduat faizi hesaplama örnekleri ile birlikte hazırladık.

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları (2022 Ocak Faizleri)

Ziraat Bankası mevduat faiz oranları 2022 yılı güncel faizleri belli oldu. TL cinsinden paranızı dilerseniz normal mevduatta değerlendirebilir veya Kur Korumalı (dolara endeksli) mevduat hesabına yatırabilirsiniz.
 

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları

Siz de paranızı değerlendirmek istiyorsanız devlet bankaları arasında hizmet veren Ziraat Bankası'nı tercih edebilirsiniz. En yüksek faiz veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası'ndan vadeli mevduat (TL) hesabı açarak siz de yüzde (%) 14,50'ye varan faizlerden yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda mevduat hesabı açmak istiyorsanız öncelikle vadesiz bir TL hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer hesabınız yoksa Ziraat Bankası hesap açma sayfasına göz atabilir ve yeni hesabınızı açabilirsiniz.

Ziraat Bankası 20.000 liraya ne kadar faiz veriyor?

Mevduat Miktarı 20.000 TL
Vade 32 Gün
Faiz Oranı %14,50
Vade Sonu Net Tutar 20.241 TL
Net Kazanç 241 TL

Ziraat Bankası 50.000 liraya ne kadar faiz veriyor?

Mevduat Miktarı 50.000 TL
Vade 32 Gün
Faiz Oranı %14,50
Vade Sonu Net Tutar 50.603 TL
Net Kazanç 603 TL

 

Ziraat Bankası 100.000 liraya ne kadar faiz veriyor?

Mevduat Miktarı 100.000 TL
Vade 32 Gün
Faiz Oranı %14,50
Vade Sonu Net Tutar 101.207 TL
Net Kazanç

1.207 TL

Hesaplama yap: Ziraat Bankası mevduat hesaplama


Mevduat; süreli ya da süresiz, karşılıklı ya da karşılıksız bankaya yatırılan para, döviz ya da kıymetli madenlere verilen isimdir. Mevduat hesapları ise bu fonları bir kişi ya da kurum adına banka nezdinde kayıt altına almak için açılır.Süresiz ve karşılıksız olarak bankalar nezdinde açılan hesaplardır. Tüketici için bir çeşit saklama hesabıdır.Ziraat Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınızı; Türk Lirası (₺) 1-730 gün arası vadelerde açtırabilirsiniz. Vade bitiminde anaparanızı faiz getirisiyle birlikte geri alabilirsiniz.Ziraat Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınızı; Türk Lirası cinsinden 1-730  gün arası vadeli olarak açabilir, vade bitiminde anaparanızı faiziyle birlikte geri alabilirsiniz.Vadeli hesaplardan vadesinden önce kısmen veya tamamen iade talebinde bulunulması ve Bankanın bu talebi kabul etmesi hâlinde, hesaba vadesiz faiz oranı uygulanarak ödeme yapılır.Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınız; vade bitiminde aksine bir talimat vermediğiniz sürece, aynı vade süresi ve yenileme tarihinde geçerli olan faiz oranı ile yenilenir.Şubekanalımızda 1.000 TL ve üzeri tutarlarla açılan vadeli mevduat hesaplarına faiz oranı uygulanmaktadır. Mevduat hesabı başvuru kanalları sizlere en yakın ziraat şubelerimiz, Ziraat Mobil ve İnternet şubemizdir.

Ziraat Bankası'nda hesabınız varsa internet bankacılığından veya mobil bankacılık ile anında ücretsiz olarak vadeli mevduat hesabınızı açabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma sayfasına da bakabilirsiniz. Siz değerli okuyucularımıza Ziraat Bankası mevduat faiz oranları %14,50 faiz oranı ve 32 gün vade sayısı ile tablomuzda  paylaştık sizlerde haberimizi  inceleyerek  bu oranlarla Ziraat Bankası  mevduat hesaplarıyla paranızı değerlendirmeye hemen başlayabilirsiniz. Faizler güncellendikçe, sayfamız da güncellenerek sizlerin hizmetine sunulmaya devam edecektir. Siz de sayfamızdan tüm bankaların mevduat faizlerine, mevduat hesaplamalarına ve diğer banka bilgilerine göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası kur korumalı hesap açma

Yorum yap:

Kapat