Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme
Sponsorlu Bağlantılar

 

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme

Yurtdışı ülkelerine para transferi yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme işlemi hakkında detaylara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Sponsorlu reklamlar
Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme

 

 

 

Türkiye'nin dışında farklı bir ülkedeki banka hesabına para göndermek bir kaç dakikanızı alabilir. Siz de yurtdışına para yollamak için Ziraat Bankası hesabınızda bulunan parayı kullanabilirsiniz. Peki yurtdışına para yollamak için eft mi, havale mi yoksa başka bir şey mi kullanılır? Aklınıza takılan tüm sorulara kaynak niteliğinde bir yazıyla karşınızdayız, siz de aşağıda bulunan detayları inceledikten sonra Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme hakkında tüm gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI YURTDIŞINA EFT YAPILIR MI?

EFT, ülkemizde Merkez Bankası'nca yönetilen bir para transfer işlemidir. Eft ile sadece Türkiye'de bulunan bankaların hesaplarına para gönderebilirsiniz. EFT sadece TL cinsinden para transferlerine imkan vermektedir. Havale işlemi ise aynı banka arasında farklı hesaplarda yapılan para transferlerine denilmektedir, yani eft ve havale ile yurdışına para yollayamazsınız. Karşı tarafın IBAN numarasını bilseniz bile, yurdışında bulunan bankalara eft veya havale ile para gönderimi kabul edilmez. Ziraat Bankası'ndan yurtdışına para yollamak isteyenler aşağıdaki alternatifleri kullanabilir.

Ziraat Yurtdışı Para Transferi:

1. Western Union: Dünyanın neresinde olursanız olun, Ziraat Bankası'nın anlaşmalı kurumu Western Uniion ile para transfer işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek "müşteri başvuru formunu" doldurup, formla birlikte yatacak tutarı banka çalışanına sunduktan sonra işleminiz gerçekleşecektir. Alıcı kişi ülkesinde bulunan Western Union anlaşmalı yerlerden parasını kolaylıkla çekebilir. Para gönderirken size verilen kontrol numarası ve gönderilen para miktarını karşı tarafa bildirmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası'nın müşterisi olmasanız dahi bu işlemi kullanarak siz de yurtdışına para yollayabilirsiniz.

2. SWIFT: Yurtdışına veya yurtiçindeki bir bankaya döviz cinsinden para yollamak için Swift para transferini kullanabilirsiniz. Swift işlemlerini Ziraat Bankası internet şubesinden, mobil şubeden veya banka şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi şifreniz yoksa, Ziraat internet şifresi alma sayfasına göz atabilirsiniz. Swift ile para transferi yapmak istiyorsanız, karşı tarafın bankanın swift kodu, alıcının adı soyadı ve ülkesi, transferin yapılacağı tarihi bildirmeniz gerekmektedir. 

Ziraat Bankası'na SWIFT işlemlerinde yukarıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Ayrıca siz de Ziraat kredi kartını kullanarak avantajlı kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sayfasına göz atarak hemen başvurunuzu yapabilir ve kredi kartınızı teslim alabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

5 yorum yapılmış

Nur melek
Nur melek

Merhaba iyi günler Almanya'dan 500 Euro gönderildi ziraat hesabıma Perşembe gönderildi bugün pazartesi häla gelmedi kaç günde gelir acaba bilgi verirmisiniz ?

2020-10-26 20:30:44 -
Gülden Koçkirli
Gülden Koçkirli

Merhaba Swift ve Western Union faiz oranlarını öğrenebilir miyim

2019-12-27 10:27:35 -
sabiha
sabiha

karşı bankanın swıft kodunu nasıl ögrenebilirim

2018-09-27 13:08:45 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Sercan bey merhabalar, mail yoluyla asıl dekontu isteyip karşı tarafa iletebilirsiniz.

2018-08-31 10:59:14 -
Sercan aktaş
Sercan aktaş

yurtiçi bir ziraat bankası şubesinden yapılan ödemenin yurtdışında asıl dekontu bir başkası tarafından istek durumunda alınabilir mi?

2018-08-27 18:24:45 -