Ziraat Mobil Elektrik Faturası Ödeme 2021

Ziraat mobil elektrik faturası ödeme girilen abone numarası bulunamadı hatası çözümü bu sayfada!

Ziraat Mobil Elektrik Faturası Ödeme 2021

Elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon gibi fatura ödemelerinizi siz de Ziraat Bankası'nın mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda fatura ödemeleri sadece kurum binalarından yapılabiliyordu ancak, gelişen yenilikçi teknolojiler sayesinde artık internet üzerinden kredi kartı veya banka kartınız ile kolaylıkla faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

 

Ziraat Mobil Elektrik Faturası Ödeme

Ziraat mobil uygulamasına giriş yaparak devlet kurumu ödemeleri, su faturası, elektrik faturası, doğalgaz faturası, telefon veya internet ile pek çok farklı kurumun fatura ödemesini hesabınız üzerinden ya da kredi kartınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle elektrik ve su faturası ödemede çık sık karşılaşılan "girilen abone numarası bulunamadı" hatasının ne demek olduğunu, bu hatanın çözümünü, Ziraat mobil üzerinden bir hata olmadan elektrik faturası ödeme yolunu bu sayfamızda anlattık. İşte Ziraat mobilden elektrik faturası ödeme:

  • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Menü'ye tıklayın.
  • Ödemeler adımından Fatura Ödemeleri sayfasına gelin.
  • Elektrik seçeneğine tıkladıktan sonra elektrik kurumunu seçin.
  • Abone Numarası yazan yerin sağındaki işarete tıklayın ve abone numarası alanına kaç hane girmeniz gerektiğini öğrenin.
  • Faturanızdaki abone numaranız, istenilen hane sayısını karşılamıyorsa başına sıfır rakamları ekleyerek deneyin.
  • Örnek olarak faturadaki abone no 6 hane, Ziraat Mobil'in istediği rakam sayısı 9. Bu durumda sözleşme numaranızın başına 3 adet sıfır ekleyerek deneyin.

 

Örnek fatura numaranız: 123456

Ziraat Mobil'de istenilen hane sayısı: 9

Ziraat Mobil'e yazılacak sözleşme numarası: 000123456 (Toplam 9 hane)

 

Girilen abone numarasına ait fatura bulunamadı ne demek?

Ziraat Mobil uygulamasından sık karşılaşılan hatalardan birisi de, sözleşme / abone numarasını yazdıktan sonra "girilen abone numarasına ait fatura bulunamadı" hatasıdır. Elektrik, su ve diğer fatura ödemelerinizde Ziraat mobil sizden sözleşme / abone numarası olarak belirli bir hane adeti istemektedir. Sözleşme / fatura numaranız bu hane sayısını karşılamıyorsa, karşılayana kadar başına sıfır "0" eklemeniz gerekmektedir. Sıfır rakamlarını ekleyerek denedikten sonra fatura bilgilerinizi doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Su, doğalgaz ve diğer fatura ödemelerinizde sorun yaşıyorsanız, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 

Ziraat mobil fatura ödeme

Yorum Yap: