Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır

Bazı bankaların kredi kartlarının limitleri oldukça düşüktür ve kolay kolay yükselmez. Peki yüksek limitli kredi kartı nasıl alınır ve alma yöntemleri nelerdir?

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır

Türkiye'de toplamda 192 milyon adet kredi kartı kullanılmakta. Bazı kişiler bir kaç bankadan kredi kartı alıyor ancak bazılarıysa tek bir yüksek limitli kredi kartım olsun yeter diyorlar. Peki yüksek limitli kredi kartı nasıl alınır ve almak için nereden başvuru yapılması gerekmektedir?

YÜKSEK LİMİTLİ KREDİ KARTI

Limiti yüksek bir kredi kartı almak için yasalara göre hareket etmeniz gerekmektedir. Kart limiti aylık gelirin %70'ini geçemez, bu nedenle ilk olarak gelirlerinizi belgelemeli ve varsa ek gelirle birlikte banka şubesine müracaat etmelisiniz. Ek gelir ise kira geliri, farklı işlerde çalıştığınız gelirler olabilir. Ayrıca hangi bankadan kredi kartı almak istiyorsanız ilk olarak o bankada hesap açarak hesabınızda bir miktar para bulundurun. Bu taktik sayesinde banka size maaşınıza göre çıkacak en yüksek limiti verecektir. Varsa kira geliri gibi ek gelirler bu gelirleri de bankaya sunarak kredi kartınızın limitinin yüksek olmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartı limitleri bilindiği gibi maddi gelire göre değişmektedir. Sizde kredi kartı limitinizin artması için bankaya "otomatik limit artırım" talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede harcamalarınıza, gelirinize ve kredi notunuza bakılarak limitiniz zamanla otomatik olarak artabilir. Borçları gününde yatırır ve kredi kartınızı sürekli olarak kullanırsanız banka limitinizi yükseltecektir. Bu nedenle ödemelerinizi günü geçmeden yatırmalı, otomatik limit artırım talebi vermeli, kredi kartının limitinin %80'ine yakınını düzenli olarak kullanmalısınız. Bu taktikler sayesinde kredi kart limitiniz banka tarafından artırılacaktır.
İlgili: En iyi kredi kartı hangi bankanın?

Yorum yap: