Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma veya Düşürme

Akbank kredi kartı limit düşürme veya limit arttırma nasıl yapılır diye merak edenlere özel olarak tüm bilgiler bu sayfada yer almaktadır.

Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma veya Düşürme

Günlük hayatımızda oldukça önemli bir yer kaplayan bankaların kredi kartları, bazı durumlarda limitleri yetersiz gelirken limit arttırmak isteyebilir; limitiniz fazla geldiğinde veya gereksiz harcamalardan kaçınmak istediğinizde limitinizi düşürmek isteyebilirsiniz. Sizler için bu sayfamızda Akbank kredi kartı limit artırma ve limit düşürme işlemlerinin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak açıkladık.

 

Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızda bulunan bakiye yetersiz geliyorsa Akbank Mobil'den, Akbank İnternet şubeden, Akbank müşteri hizmetlerinden, Akbank şubelerinden veya Akbank ATM'lerinden kredi kartı limit artış başvurusu yapabilirsiniz. Banka ugyun gördüğü taktirde limitiniz anında yükseltilecektir.

Limit artış talebinde en önemli faktör ise kredi notu, aylık geliriniz ve kişisel kredi limitinizdir. Yasaya göre belli bir limite kadar artık kredi ve kredi kartı limiti verilebilmektedir.

Müşteri Hizmeterinden: 444 25 25 numaralı Akbank çağrı merkezini arayarak kredi kartı limit artış talebinizi bırakabilirsiniz.

Akbank Mobil'den: Akbank Direkt mobil uygulamasına giriş yapın ve Başvurular -> K.Kartı Limit Artış Talebi sayfasından limit yükseltme için başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Şubelerinden: En yakın Akbank şubesine kimlik belgenizle giderek müşteri temsilcisinden kredi kartı limit arttırma başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank ATM'lerinden: Akbank ATM'sine kartınızla giriş yapın. Başvurular -> K.Kartı Limit Arttırma sayfasından kart limit artış talebiniiz bankaya gönderebilirsiniz.

 

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Kredi kartı limitleri, kişinin gelir durumuna göre verilmektedir. Maaşı 5.000 TL olan bir kişi için ilk defa kredi kartı sahibi olan kişiler ilk yıl için 5.000 TL x 2 = en fazla 10.000 TL olur. İlk yıldan sonra ise kredi kartı sahibi olan kişiler yasaya göre 5.000 TL x 4 = 20.000 TL olarak limit kullanabilir.

 

Akbank Kredi Kartı Limit Düşürme

Akbank kredi kartı limit düşürme işlemi için 444 25 25 numaralı Akbank müşteri temsilcisini arayabilir veya en yakın Akbank şubesinden kredi kartı limitinizi azaltabilirsiniz.

 

Akbank kredi kartı bakiye sorgulama

Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma

Yorum Yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

erhan kutucu

kart aidatını müşteri hizmetlerinden iadesini istedim alamadım

2022-01-13 22:46:38 -
erhan kutucu

müşteri hizmetini aradım kredi kartı limitimi istedeğim meblaya düşüremiyorum

2022-01-13 22:44:48 -