Garanti Sim Kart Blokesi Kaldırma (2021)

Garanti Bankası sim kart blokesi kaldırma işleminin nasıl yapılacağını sayfamızda yer alan bilgilerle öğrenebilirsiniz.

Garanti Sim Kart Blokesi Kaldırma (2021)

Garanti Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi çeşitli yollarla yapılabilmektedir. Bloke kaldırma işleminin nasıl yapılacağını haberimizden öğrenebilirsiniz. Garanti internet ve garanti cep şubesine giriş yapabilmeniz için öncelikle sim kart blokenizi kaldırmalısınız. 4.5G teknolojisinden yararlanmak isteyen pek çok vatandaşımız sim kart değişikliği yapıyor. Yaptıkları bu sim kart değişikliklerinde, elektronik ortamdaki sisteme, yani internet ve mobil şubeye giriş yapamıyorlar. İnternet ve mobil şubeye kayıtlı olan telefonlarınıza gönderilen, tek kullanımlık şifreler güvenlik sebebiyle, banka tarafından engelleniyor. Şifre gelmeyince ve kartınız bloke olunca internet ve mobil şubeye giriş yapamıyorsunuz. Sisteme kayıtlı olan kartınızın blokesini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.


Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası, sim kart/ operatör ve telefon değişikliklerinde, dolandırılara karşı güvenlik önlemi alıyor. Garanti internet ve cep şubesine girişi kapatarak, başka birinin banka hesaplarınıza ulaşmasını engelliyor. Eğer sizler de, Garanti internet ya da garanti cep şubesine girerken ‘sim kartınız bloke edildi’ yazısıyla karşılaştıysanız, aşağıdaki yolları izleyerek blokenizi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Blokenizi kaldırarak banka işlemlerinizi internet üzerinden kısa sürelerde gerçekleştirebilirsiniz. Bloke kaldırma işleminizin uzun saatler sürmemesi için, sim kart değişikliğinizi bankaya hemen bildirmelisiniz.
Numara taşıma, 4.5G veya farklı nedenlerden dolayı sim kart değişikliği yaptıysanız bu durumda bankacılık uygulamalarını kullanamazsınız. Eğer kartınız bloke edildiyse, 444 0 333 numaralı Garanti BBVA müşteri hizmetlerini arayabilir, sim kart blokenizin kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca 0850 222 0 333 numarasından da Garanti Bankası'nın müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.
 
Karşılaşabileceğiniz dolandırıcılık durumuna karşı banka tarafından alınan güvenlik önlemi, Türkiye’deki her banka tarafından uygulanmaktadır.Sizler de sim kart, telefon ve operatör değişikliği yaptıysanız, bloke edilen kartınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Kartınızı tekrar nasıl kullanacağınızı öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin. 

 
Farklı kanallar aracılığı ile Garanti sim kart blokenizi kaldırmanız mümkün. Bloke kaldırma işlemi için yapılabilecek en garanti işlem banka şubelerine gitmeniz. Size en yakın Garanti şubeye giderek bloke kaldırma talebinizi iletebilirsiniz. Şubelerde sıra beklemek istemiyorum diyen vatandaşlarımız iletişim merkezlerinde de blokelerini kaldırabilirler. İletişim merkezlerine alternatif olarak garanti paramtiklerini kullanarak da sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Garanti Bankası sim kart blokesi kaldırma işleminizi bir an çnce tamamlayarak, internet ve cep şubeden dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. 4.5G teknolojisi için yapmış olduğunuz sim kart, telefon ve operatör değişliğinden sonra, tek kullanımlık akıllı sms şifrenizi alamıyorsanız, lütfen yukarıda belirttiğimiz kanallardan blokenizi kaldırınız. 

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Gökhan Yılmaz

Tüm bankalardan

2022-01-25 16:24:45 -
Kapat