ING Bank EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

ING Bank eft iptal etme işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

ING Bank EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

ING Bank EFT iptali, yanlış hesabna para göndermekten veya ileri tarihli eft talimatının iptal edilmesi için kullanılabilir. Eğer IBAN, hesap numarası gibi bilgileri yanlış girdiyseniz bu durumda EFT iptal başvurusu yaparak paranın hesabınıza iade edilmesini talep edebilirsiniz. EFT işleminin yanı sıra Kolay Adres sistemi ile 7/24 para gönderebilmeniz mümkündür. Kolay Adres sistemi kullanarak karşı tarafın cep telefon numarası, T.c. numarası gibi sisteme tanımlı bilgisini kullanarak hata olmadan para transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank EFT İptali Nasıl Yapılır?

ING Bank eft iptal etmek için paranın karşı hesaba geçmemiş olması gerekmektedir. Eğer para karşı tarafın hesabına geçtiyse bu durumda yapılan eft işleminin iptal edilmesi mümkün değildir. Ancak bankanızla iletişim kurarak yaptığınız eft işleminin hatalı olduğunu belirterek karşı hesaba bloke koyulması için talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca hukuki yolları kullanarak haksız kazanç davası açabilir ve paranın iade edilmesini isteyebilirsiniz. Eğer para karşı hesaba henüz ulşamadıysa, ING müşteri hizmetlerini arayarak EFT'nin iptal edilmesini isteyebilirsiniz.

Para karşı hesaba ulaşmadıysa EFT Nasıl İptal Edilir?

EFT, sadece hafta içi eft saatleri arasında yapılmaktadır. Eğer hafta sonu veya eft saatleri dışında ileri tarihli bir eft talimatınız varsa bunu kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Ayrıca EFT saatleri içerisinde yapmış olduğunuz eft işlemi birkaç dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Eğer eft işlemi onaylanmadan bankanıza ulaşırsanız eft işlemini iptal edebilirsiniz.

Eğer EFT, EFT saatleri dışında yapılmışsa bu durumda para havuzda bekleyecek ve ileri tarihli para transferi olarak işleme alınacaktır. İleri tarihli eft'nin günü gelmeden önce banka şubesine giderek eft işlemini iptal ederek paranın hesabınıza iade edilmesini isteyebilirsiniz. ING Bank'ın çağrı merkezi numarası 0850 222 0 600'ü arayarak da EFT işleminin iptal edilmesi mümkündür.

EFT, EFT saatleri içerisinde yapılmışsa bu durumda paranın karşı hesaba geçmesi için 5-10 dakika gibi bir süre vardır. Bu süreden önce ING Bank müşteri hizmetleri numarasını arayarak eft işleminin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz.

EFT karşı hesaba geçtiyse bu durumda da ING Bank çağrı merkezini arayarak yanlış hesaba eft yaptığınızı söyleyerek iade yapılması için işlemlerin başlatılmasını talep edebilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

nevzat özcan

ing bes iptal ettiremiyoruz.

2022-04-15 12:05:08 -
Kapat